reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Palce lizać, czyli październikowe Mamusie gotują

reklama
Malenko ja robię naleśniki z soczewicą - nadzienie przyprawiam i dodaję trochę startego sera a później całość zapiekam - pyszota wg mnie :-)

Można jeszcze pierogi z nadzieniem z soczewicy zrobić.

Jeśli chodzi o ciecierzycę czyli tzw. włoski groch to jest dużo przepisów. Znalazłam coś takiego i może się przydać Tobie.

Zobacz przepisy zawierające: ciecierzyca
 
a ja głupie pytanie, ale jak sie robi makaron z serem taki jak bbył kiedyś w przedszkolu??
 
hahahaha :)
Patrycja moja mama go robi sobie czesto.po ptostu gotuje makaron, kruszy na to ser i sypie troche cukrem.a teraz sie wycwanila i kupuje te w wiaderkach.ale ponoc to juz inaczej zmakuje.ja tam tego nie jem juz bo zawsze ser zostawialam :p
 
Moja mama zawsze gotowala makaron, potem rozpuszczala maslo dodawala do poltlustego twarogu i dodawala cukier do tego.

Malena ja poszukam przepisow z soczewica, bo swego czasu robilam pyszne krokiety i zupe z tego:tak:
 
Malena tyle zdolalam wyszperac z pudel;-)

Zupa z soczewicy
-soczewica (jeden woreczek)
-czosnek
-cebula
-koncentrat pomidorowy

Cebulke drobno kroisz, wrzucasz do garnka (nie na patelnie) i smazyc na zloty kolor na oleju. Jak juz ci sie zeloci ta cebulka dodajesz od 1,5 do 2 litrow wody, wsypujesz umyta soczewice i gotujesz. Po okolo 30-40 minutach jak soczewica jest juz miekka dodajesz wegete,kucharek czy jakiej tam uzywasz przyprawy, wyciskasz czosnek (wg uznania,ja lubie duzo) i dodajesz koncentrat pomidorowy. Gotujesz jeszcze przez chwile. Dla mnie zupka pierwsza klasa,bardzo mi smakuje,mam nadzieje zetobie tez bedzie:tak:

Klopsiki sojowe (z soczewicy tez)

- paczka soji
-jajko
-cebula
-pieczarki (choc niekoniecznie)
-bulka tarta
-ulubione przyprawy (u mnie koniecznie musi byc sos sojowy)

Przez noc moczymy soje, pozniej gotujemy jak jest juz miekka mielimy, do tego dodajemy jajko,podsmazona cebulke, przyprawy do smaku juz. Formujemy klopsiki obtaczamy w bulce tartej, smazymy.

Tak samo sie robi klopsiki z soczewicy tylko jej nie moczymy cala noc, tylko od razy gotujemy :tak: reszta j/w
Smacznego:tak:
 
reklama
Do góry