reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Palce lizać, czyli październikowe Mamusie gotują

Widzę, że karkówka króluje, bo ja też mam dwa przepisy "palce lizać" :-D

Karkówkę pokroić w plastry (lekko ugnieść) posolić, popieprzyć i ułożyć na brytfancę. Cebulę pokroić w kostkę i posypać mięso na całej powierzchni. Polać keczupem, a następnie majonezem - też na całej powierzchni. Piec około godziny w 200 st. 10 minut przed końcem posypać żółtym serem.
Taką podaję z ryżem.
Robię też tak, że najpierw układam surowe ziemniaki pokrojone w plasterki i na to mięso i reszta jak wyżej.

Drugi przepis to "karkówka babci mieci"
Karkówkę pokroić na plastry, ułożyć w brytfannce, na to pieczarki i papryka (w równych proprcjach; powiedzmy na kg mięsa po pól kilograma warzyw) i to zalać maggi, jakieś 100 ml. Nie solić. Piec w piekarniku w 180 st około godziny. Sos można zagęścić.

Bardzo lubię takie potrawy co się robią same. Kroję warzywa: ziemniaki, marchew, paprykę cebulę, czosnek w ząbkach i układam na blachę z piekarnika albo do teflonowej brytfanki i na to układam kurczaka w kawałkach albo w całości. Piekę w 180 st jakieś 45 minut może dłużej. Wszystko jest gotowe w jednym czasie - pyszne pieczone warzywka i mięso. Trzeba tylko zaglądać czy za mocno się nie pieką i podlewac ewentualnie.
 
reklama
Jesteście GENIALNE!!!!!!!!!!!!!!!
Zaraz na spokojnie przeanalizuje wasze przepisy i napewno cos wybiore!!!! Normalnie kofam was!!!!!!!!!!!
 
Uhuhu ... aż się roi od wspaniałości ale za pasem urodzinki Sebcia i obiadek dla najbliższych oraz męża urodzinki także jest kiedy to wszystko wypróbować :-D
 
Widzę, że karkówka króluje, bo ja też mam dwa przepisy "palce lizać" :-D

Karkówkę pokroić w plastry (lekko ugnieść) posolić, popieprzyć i ułożyć na brytfancę. Cebulę pokroić w kostkę i posypać mięso na całej powierzchni. Polać keczupem, a następnie majonezem - też na całej powierzchni. Piec około godziny w 200 st. 10 minut przed końcem posypać żółtym serem.
Taką podaję z ryżem.
Robię też tak, że najpierw układam surowe ziemniaki pokrojone w plasterki i na to mięso i reszta jak wyżej.

Drugi przepis to "karkówka babci mieci"
Karkówkę pokroić na plastry, ułożyć w brytfannce, na to pieczarki i papryka (w równych proprcjach; powiedzmy na kg mięsa po pól kilograma warzyw) i to zalać maggi, jakieś 100 ml. Nie solić. Piec w piekarniku w 180 st około godziny. Sos można zagęścić.

Bardzo lubię takie potrawy co się robią same. Kroję warzywa: ziemniaki, marchew, paprykę cebulę, czosnek w ząbkach i układam na blachę z piekarnika albo do teflonowej brytfanki i na to układam kurczaka w kawałkach albo w całości. Piekę w 180 st jakieś 45 minut może dłużej. Wszystko jest gotowe w jednym czasie - pyszne pieczone warzywka i mięso. Trzeba tylko zaglądać czy za mocno się nie pieką i podlewac ewentualnie.
A ja dziś robie właśnie na obiadek karkóweczke tą pierwsza:-p:cool2:
 
U nas dziś na obiad zrobiłam TO:
# makaron (ugotowany, lekko osolony);
# pierś z kurczaka (pokrojona na wieksze kawalki, podsmażona, przyprawy: sól, pieprz ziołowy, curry, papryka słodka; na sam koniec smażenia dodaję trzy ząbki drobno posiekanego czosnku);
# warzywa (dwie średnie cebule podsmażam w woku na odr. oleju, można dodać do tego troszkę masła, by nadać łagodności, potem wrzucam marchewkę pokrojoną w talarki, 5-6 sztuk śr. wielk.; brokuły podzielone na mniejsze kwiatki; jedną paprykę pokrojoną w paski, a na koniec pół puszki kukurydzy kons.). Pod koniec smażenia warzyw, wrzucam uprzednio przygotowaną pierś z kurczaka i mieszam wszystko, żeby połączyć "soki":-D. Podaję z makaronem. Dzieci zachwycone. Mąż syty:sorry:
Polecam!!!!
 
U nas dziś na obiad zrobiłam TO:
# makaron (ugotowany, lekko osolony);
# pierś z kurczaka (pokrojona na wieksze kawalki, podsmażona, przyprawy: sól, pieprz ziołowy, curry, papryka słodka; na sam koniec smażenia dodaję trzy ząbki drobno posiekanego czosnku);
# warzywa (dwie średnie cebule podsmażam w woku na odr. oleju, można dodać do tego troszkę masła, by nadać łagodności, potem wrzucam marchewkę pokrojoną w talarki, 5-6 sztuk śr. wielk.; brokuły podzielone na mniejsze kwiatki; jedną paprykę pokrojoną w paski, a na koniec pół puszki kukurydzy kons.). Pod koniec smażenia warzyw, wrzucam uprzednio przygotowaną pierś z kurczaka i mieszam wszystko, żeby połączyć "soki":-D. Podaję z makaronem. Dzieci zachwycone. Mąż syty:sorry:
Polecam!!!!

Będę musiała spróbować. My często jemy makarony:tak:
 
reklama
Zupa meksykańska
Mięso mielone podsmażyć na patwlni z cebulką
Potem włożyć do garnka zalać 1l wody. Pogotować
Dodać 2 kostki rosołowe. Pogotować
Dodajemy puszke kukurydzy konserwowej, fasoli czerwonej i groszku (ze wszystkim tzn. nie odcedzamy ). Pogotować
Dodać całe opakowanie przyprawy do potraw meksykańskich lub węgierskich. Pogotować
Po nalaniu na talerz posypać startym serem żółtym
Smacznego:tak:
 
Do góry