reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Ale sie rozgadalyscie! :)

wrzucam link do watka o pieluchach wielorazowych: https://www.babyboom.pl/forum/pielegnacja-f310/pieluchy-wielorazowe-19626/ moze sie komus przyda.
Ja mam plan uzywac wielorazowek, juz troche w nie zainwestowalam, wiec to zwieksza motywacje ;) Choc glownym powodem jest to, ze sa lepsze dla pupy dziecka.

Mam ok. 7kg na plusie i bardzo chcialabym sie zamknac w 9kg. Wydaje sie to byc dosc realnym zalozeniem. Zwlaszcza ze po twarzy i tylu widze, ze sie ciut zmniejszyly, w przeciwienstwie do biustu i brzucha :p

Porod planuje naturalny, chyba ze cos nieprzewidzianego wyniknie, ale tego nie da sie zaplanowac... Niewiele mi juz zostalo 4-8 tygodni... Nie chce przenosic dziecka, ale zbyt wczesny porod prawde mowiac srednio mi pasuje, bo jeszcze czeka mnie przeprowadzka i wolalabym, by wszystko spokojnie sie potoczylo. Poki co jeszcze zostaly mi 2 tygodnie w pracy. Do tej pory nie bylo zle, ale w tym tygodniu brzuch zaczal wyraznie ciazyc, tak bez ostrzezenia ;)
 
reklama
Ja mam wizytę w poniedziałek, pewnie też będzie ze 2-3 kg do przodu, ehh.......:baffled: :crazy:


krakowianka ja tez w poniedziałek się wizytuję i ważę! na ostatniej wizycie ważyłam 81, przy 170 wzrostu, dwa kg na plusie od początku ciąży, a Ty jakie masz dodatkowe ciążenie, jeśli mogę spytać? ;) może się razem podopingujemy żeby nie przybrać jakiejś kosmicznej liczby kilogramów? ;)
 
Ja ogólnie okrągła od zawsze, przy 165 cm wzrostu waga wahała się między 70 - 75 kg.
Po świętach Bożego Narodzenia ważyłam 78 kg, więc po Nowym Roku miałam w planach wielkie odchudzanie....a tu ciąża ;-). 2 stycznia zrobiłam test, następnego dnia się zważyłam, waga pokazała mi 80 kg.
3 tyg. temu miałam wizytę i tam waga pokazała 84,6. Pewnie ważę w tym momencie gdzieś z 86, ale na wagę w domu nie wchodzę - boję się:p Z resztą po co mam sie dodatkowo denerwować, skoro u gina jestem regularnie co 3 tyg. ważona, więc mi starczy stresu.:sorry: Tak bardzo bym chciała poprzestać i zakończyć ciążę na 90 kg, ale boję się że może być ciężko...a skłonności do tycia mam wzorowe:crazy:
 
Kupiłam dzisiaj pierwsze ubranko dla dzidziusia!! Obiecaliśmy sobie, że na razie nie będziemy nic kupować, że pod koniec czerwca poprzestawiamy meble, zrobimy kącik dziecięcy, kupimy szafeczkę i dopiero wtedy zaopatrzymy się w wyprawkę (termin porodu na pocz. września). Poza tym jeszcze nie znamy płci, a bardzo chcemy poznać, mam nadzieje, że w poniedziałek mój gin wreszcie rozwieje nasze gdybania:-) Dzisiaj będąc w carrefourze jakoś przypadkowo znalazłam sie przy dziale niemowlęcym no i patrzę, a tu takie śliczne żółciutkie body z rysunkiem ptaszka i słodkim napisem :D Poza tym wyjątkowa cena, 5 zł!! No to myślę, że super okazja, więc wzięłam! A teraz sie non stop na nie gapię i biorę do ręki, patrząc na to ubranko z czułością....
 
Kupiłam dzisiaj pierwsze ubranko dla dzidziusia!! Obiecaliśmy sobie, że na razie nie będziemy nic kupować, że pod koniec czerwca poprzestawiamy meble, zrobimy kącik dziecięcy, kupimy szafeczkę i dopiero wtedy zaopatrzymy się w wyprawkę (termin porodu na pocz. września). Poza tym jeszcze nie znamy płci, a bardzo chcemy poznać, mam nadzieje, że w poniedziałek mój gin wreszcie rozwieje nasze gdybania:-) Dzisiaj będąc w carrefourze jakoś przypadkowo znalazłam sie przy dziale niemowlęcym no i patrzę, a tu takie śliczne żółciutkie body z rysunkiem ptaszka i słodkim napisem :D Poza tym wyjątkowa cena, 5 zł!! No to myślę, że super okazja, więc wzięłam! A teraz sie non stop na nie gapię i biorę do ręki, patrząc na to ubranko z czułością....

Pierz co tydzień i prasuj hehe:D
 
Krakowianka - gratuluję pierwszego ubranka;-) Ja pierwsze kupowałam hurtem na allegro i czekałam na listonosza przez kilka dni przy drzwiach :-D
A z porad praktycznych- dla mnie hitem były body rozpinane po całości- coś a la takie ROZPINANE BODY DŁUGI RĘKAW R.56 4_KOLORY (2196267138) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. lub takie ***EWA***__ BODY ROZPINANE kopertowo __HAFT__62 (2228762192) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Jakoś tradycyjne body przekładane przez taką chwiejącą się głowę dzidziusia, to był dla nas- początkujących rodziców - horror. Dopiero od rozmiaru 68 zaczęliśmy kupować te zwykłe - przez głowę.
 
Ja ogólnie okrągła od zawsze, przy 165 cm wzrostu waga wahała się między 70 - 75 kg.
Po świętach Bożego Narodzenia ważyłam 78 kg, więc po Nowym Roku miałam w planach wielkie odchudzanie....a tu ciąża ;-). 2 stycznia zrobiłam test, następnego dnia się zważyłam, waga pokazała mi 80 kg.
3 tyg. temu miałam wizytę i tam waga pokazała 84,6. Pewnie ważę w tym momencie gdzieś z 86, ale na wagę w domu nie wchodzę - boję się:p Z resztą po co mam sie dodatkowo denerwować, skoro u gina jestem regularnie co 3 tyg. ważona, więc mi starczy stresu.:sorry2: Tak bardzo bym chciała poprzestać i zakończyć ciążę na 90 kg, ale boję się że może być ciężko...a skłonności do tycia mam wzorowe:crazy:


ehh, nie przejmuj się, ja miałam podobne plany i przecież się nie odchudzę teraz! nic się nie martw, będziemy się jeszcze razem po ciąży odchudzać!
ja się ważę w poniedziałek i spodziewam się przyrostu jak nic, bo brzuch mam całkiem pokaźny! :)
 
reklama
Czuję się jakoś dziwnie, że jeszcze nic nie mam:D Bardziej podoba mi się body zapinane kopertowo, z powodu podwójnego materiału na przodzie jest też cieplejsze.

Mamania, masz też inne porady przydatne przy maluszku??
 
Do góry