reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
łeb na podwórku może urwać ;)

ja najdłuższe spacery mam do sklepu i z powrotem bo mnie zaraz brzuch boli, a o plecach to już nic nie mówię :/
 
Miałam dzisiaj kolejne - 14-ste USG w tej ciąży:) Mała ma 325 gram:D Byłam dzisiaj umówiona do lekarza rodzinnego, tam zbadał mi serce, stwierdził, że wyśle mnie na ekg i mam wejść bez kolejki, odjechałam przed gabinetem, zrobili mi ekg, stwierdzili tętno 100 i dali skierowanie na Polną:D(Specjalistyczna Klinika Ginekologiczno-Położnicza w Poznaniu), przyjechała po mnie karetka transportowa i zawieźli mnie na Polną, na Polnej stwierdzili, że serce moje to nie ten szpital, więc po zobaczeniu czy z małą wszystko okej wezwali następną karetkę, która wow tym razem "na bogato", czyli na sygnale odwiozła mnie do szpitala wojewódzkiego w Poznaniu, tam zrobili mi następne Ekg, stwierdzili, że w porządku i wysłali do domu:)


Krakowianka_12, ja Ci dam kopa za to, że zjadlaś sama, a się nie podzieliłaś! O! Oooo!!

nadalka, witam w klubie, co prawda ja sklep mam blok obok, ale nie chodze dalej, bo za szybko się męczę. Pewnie byłoby inaczej gdybym nie leżała miesiąc w łóżku z powodu krwiaka, bo przez to mam taką słabą kondycję..

Ayni, mnie nawet nie kusi, żeby spróbować, bo jak mam spróbować na dwóch pieluszkach i prać je osobno to szkoda mi wody i proszku:D


Dziewczyny, czy któraś z Was myślała np. o uszyciu dla dziecka pościeli, przybornika czy maskotki w czasie ciąży?? Mam ochotę uszyć sobie przybornik na łóżeczko taki jakbym chciała i zastanawiam się czy gra jest warta świeczki:D
 
Ostatnia edycja:
14 usg ! wow, u mnie w Holandii nie zdaza sie to prawie w ogole. sukcesem jest 4,5 badan usg! wow!! zostalabys tu rekordzistka!

kochana jakbym ja miala maszyne, to juz dawno chodzilabym w sukienkach, ktore istnieje tylko w mojej wyobrazni. Rob! Co Ci szkodzi, ciaza dziala na kobiety kreatywnie!
 
14 usg ! wow, u mnie w Holandii nie zdaza sie to prawie w ogole. sukcesem jest 4,5 badan usg! wow!! zostalabys tu rekordzistka!

kochana jakbym ja miala maszyne, to juz dawno chodzilabym w sukienkach, ktore istnieje tylko w mojej wyobrazni. Rob! Co Ci szkodzi, ciaza dziala na kobiety kreatywnie!

Wiem, że zostałabym rekordzistką, zauważyłam to na wątku u dziewczyn, które też mają termin na sierpień... Ilość USG policzyłam wczoraj. W karcie ciąży mam już zajęte 7 rubryk z 12 i już wiem, że będę miała następną kartę... To przez krwotoki, plamienia i krwiaka...

Podzieliłam się z moim pomysłem z mamą i stwierdziła, że to nie takie proste, bo trzeba wszyć zamek przecież np. w pościel.. Mam maszynę, więc nie ma z tym problemu, chciałabym dla dzidzi też coś szyć, ale kompletnie nie wiem gdzie się zaopatrzyć w taki miękki materiał na dziecięce ciuszki.. Szukam takiego przybornika na łóżeczko w którym po jednej stronie będę miała długą kieszeń na pieluszki, a po drugiej kieszonki na kosmetyki do przewijania. Nie ma takiego na allegro, a z moim kręgosłupem ułatwiłoby mi to sprawę w przewijaniu.
 

Ktoras napisala, ze w 3 trymestrze tyje sie najmniej.. Nie wiem, moja pierwsza ciaza, ale w ja spotkalam sie z artykulami, gdzie bylo napisane ze w 3 wlasnie najwiecej, bo wtedy dziecko duzo przybiera na masie... Okaze sie. Ale mysle, ze w lato lepiej chodzic w ciazy niz zima . Lato = wiecej ruchy i mniejszy apetyt przez cieplo.
Ja pisałam o tym trzecim trmestrze, bo to gdzieś przeczytałam... może i masz Ty rację i ten artykuł co przeczytałam...jak sobie tak myślę... może w trzecim trymestrze to co tyjemy (oczywiście bez naszego obrzarstwa) to właśnie waga dzidzi... a na początku to cały organizm się przestawia, to dzidziolek, łożysko, jakieś wody płodowe, powiekszone piersi i w ogóle zatrzymana woda no i tłuszczyk u tych co go w ogóle nie mają:-D latem ja mam dooobry apetyt, ale na chłodniczki i owoce... w sumie całą tą zimę też:rofl2: mama dziwnie na mnie się patrzyła jak tu mrozy -20 a ja składników na chłodnik szukałam:)
trzymajmy się tej optymistycznej wersji z wysysaniem! :)
a co do zrzucania po - w trakcie karmienia trudno odstawic weglowodany, nie powinno sie, ale sa lepsze i gorsze cukry. sprobuje ograniczyc to, co biale, tak jak ta moja kolezanka - czyli mąkę, cukier i mleko
a poki co w ciąży mam na mleko straszna ochote non stop ;)
Nie wyobrażam sobie życia bez mleka... :) i na pewno nie odstawie, węgle też nie są straszne ale z umiarem!
Właśnie zjadłam pół bombonierki ......o zgrozo!!!!!!!!!!:no: Dajcie mi kopa za to:tak:
No ładnie dokarmiasz swoją dzidziulkę :-p czyżby córeczka się zapowiadała:eek:?
Dziewczyny, czy któraś z Was myślała np. o uszyciu dla dziecka pościeli, przybornika czy maskotki w czasie ciąży?? Mam ochotę uszyć sobie przybornik na łóżeczko taki jakbym chciała i zastanawiam się czy gra jest warta świeczki:D
Ja myślałam bo zamaniła mi się cała biała pościel a wszystkie są z aplikacjami, ale nie wiem czy nie przeliczę się ze siłami. Ale odkładam to na maj jak będę już w domu siedziała:)
 
emnaai pisze:
Ja myślałam bo zamaniła mi się cała biała pościel a wszystkie są z aplikacjami, ale nie wiem czy nie przeliczę się ze siłami. Ale odkładam to na maj jak będę już w domu siedziała:)

Cała biała pościel?? A mi się podoba właśnie taka z aplikacjami z misiem:) Ale jakby uszycie wyszło to byłabym chyba bardziej dumna hehe
 
Witam wszystkie otyłe i nie ;-) mamusie. Przygarniecie? Spodziewam się własnie drugiego dzidziusia i powoli liczę plusowe kilogramy :-)

Dodatkowym balastem się nie przejmuję. Należę raczej do tych chudawych. W pierwszej ciązy przybrałam 15 kg i już byłam pewna, że po ciąży czeka mnie zmienianie całej garderoby, a już trzy miesiące po porodzie wróciłam do wagi wyjściowej (47 kg przy 160 wzrostu), a potem chudłam jeszcze bardziej.
Podjadania po dziecku nie rozumiem - ja tam dziecięcych papek nie lubię, a i wafle ryżowe jakoś mnie nie kręcą - do ok roczku jedzenie dziecięce nie jest zbytnio atrakcyjne dla dorosłego;-) No i dzieci zapewniają dość dużo ruchu - najpierw spacery z wózkiem/chustą, potem bieganie za uciekającym berbeciem.

Widziałam, że rozmawiałyście też o pieluchach wielorazowych. No więc - ja używam i jestem bardzo zadowolona. Zaczęłam dość późno - córka miała ok 6 miesięcy jak kupiłam pierwsze sztuki i tak do roczku kompletowaliśmy zestaw otulaczy i wkładek. I pewnie z nowym dzidziusiem też przez pierwsze 2-3 miesiące będziemy używać jedno (zwłaszcza jeśli będzie tak kupska walił, jak starsza siostra :sorry:), ale potem na pewno przejdziemy na wielo. Są bardzo wygodne, zdrowsze dla dziecka i środowiska i wychodzą w sumie zdecydowanie taniej niż pampersy. No i są ładniejsze :sorry:
A z tymi otulaczami - wkładkę można wsadzić do środka (wtedy dziecko ma sucho) albo położyć przy pupie (nie mikrofibrę, bo wysusza skórę; można bambus/tetrę). Otulacza można użyć dwa razy - jeśli nie jest za bardzo zasikany, ale wtedy już lepiej położyć wkładkę przy pupie, a nie do środka.
 
reklama
Hej dziewczyny, ja mam już z górki i nie wiem jak wytrzymam do czerwca, to jest jakiś koszmar, brzuch strasznie mi ciąży.
Na szczęście nie bolą plecy, jedynie pachwiny.
I zaczynam mieć lęki porodowe - próbujecie siłami natury czy wybrałyście cesarkę?
 
Do góry