reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Dziewczynki, moge tylko po sobie wnioskować żeby cos doradzić. U mnie też bardzo długo nie było widać ciąży, nie mialam ani trochę ślicznej pileczki tylko brzuch taki jak zwykle.. ale od jakichś 2 miesięcy naprawdę nie sposób się pomylić. W 21.tc to wyglądałam jak po pizzy:) Zapodam zdjecie aktualne. Ja za 2 tyg. bez mała mam cesarkę, wiec na wylocie już, ale mam naprawdę ciążowy brzuch, taki napięty bęben. To na pewno indywidualna sprawa, ale moim zdaniem jak najbardziej jeszcze bedzie bardziej ciążowy. Szkoda się stresować ksztaltem brzuszka naprawdę, szkoda nerwów. Ale ze snem tez mam problemy ostatnio, więc coś jest na rzeczy.
 

Załączniki

  • 20190711_081335.jpg
    20190711_081335.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 80
reklama
Brzuszek ma jeszcze sporo czasu, żeby stał się taki bardziej opięty. Dzieciątko jest jeszcze naprawdę malutkie, ale teraz już coraz szybciej będzie przybierało, więc i brzuszek będzie bardziej widoczny. U mnie na początku również widać było głównie fałdy tłuszczu, a teraz wraz z rozwojem malucha tłuszczyk się napiął i brzuch widocznie zaokrąglił. Mimo wszystko najważniejsze jest to, że maluszek się dobrze rozwija, a na widoczny brzuszek jeszcze przyjdzie czas, jesteś dopiero w połowie ciąży, więc głowa do góry, nie ma się czym smucić [emoji6]
Cześć mamy i ciężarne. Mam pytanie mega głupie, ale nie dające mi spać. Przed chwilą znowu byłam przed lustrem się oglądać, a jest sam środek nocy. Mianowicie...jestem prawie w 21 tc, a mój brzuch wciąż wygląda na po prostu gruby i nie mający nic wspólnego z ciążą. Czy cały czas tak będzie? Czy przy nadwadze w ogóle dostanę ładnej, okrągłej piłeczki bez poziomej krechy oddzielającej dwie fałdy tłuszczu..? Chodzę w worach, bo nałożenie czegokolwiek co opnie brzuch wywołuje u mnie płacz
 
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Trochę mnie pocieszyły. Mój maluch zwiększa wagę dosyć szybko, więc mam nadzieję, że niedługo mnie "wypcha" i nie będę wyglądała jak po zjedzeniu dwóch kebabów, tylko jak prawdziwa ciężarna
 
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Trochę mnie pocieszyły. Mój maluch zwiększa wagę dosyć szybko, więc mam nadzieję, że niedługo mnie "wypcha" i nie będę wyglądała jak po zjedzeniu dwóch kebabów, tylko jak prawdziwa ciężarna
Pamiętaj, że malec najważniejszy :) ciąża szybko mija ;)
 
Kasija01 powinnaś się cieszyć! Ja 168cm 96kg 18tc bliźniaki mam okrągły, wypchany i napięty brzuch, wygląda na większy niż u tych chudych kobitek w dzień porodu ;/ a na bokach skóra już ,,trzeszczy" i pojawiają się pajączki, nawet nie chce myśleć jak będzie wyglądał za 4 miesiące! Sto razy wolała bym żeby brzuch wyglądał na ciążę spożywczą nią mieć cały brzuch w rozstępach i pajączkach. Do tej pory wisiały mi fałdy tłuszczu , a po porodzie będzie mi wisieć tłusta rozciągnięta skarpeta cała w rozstępach ;( nie poprawia to samooceny
 
Po 20 latach od pierwszego porodu mowie ci olej to. Wtedy w ciazy ptzytylam 40 kg. Doleciałam albo i przekroczyłam setke. Nawet sie nie wazylam wtedy bo sie balam hahahaha
4 mce po porodzie figurke mialam jak lalunia szczupłe 36. Po roku rozstępy zmienily kolor na skóry. Bez cwiczen, bez kremow, bez masci. Brzuszek płaski jak u laski. I teraz po tych 20 latach mowie ci ze nadal jestem zajebista. Chociaz rozstepy mialam wszedzie poza twarzą. Znowu jestem w ciazy i tym razem startuje od setki hahaha ale czy to ważne.. [emoji848][emoji6][emoji849][emoji16][emoji3][emoji23]
Kasija01 powinnaś się cieszyć! Ja 168cm 96kg 18tc bliźniaki mam okrągły, wypchany i napięty brzuch, wygląda na większy niż u tych chudych kobitek w dzień porodu ;/ a na bokach skóra już ,,trzeszczy" i pojawiają się pajączki, nawet nie chce myśleć jak będzie wyglądał za 4 miesiące! Sto razy wolała bym żeby brzuch wyglądał na ciążę spożywczą nią mieć cały brzuch w rozstępach i pajączkach. Do tej pory wisiały mi fałdy tłuszczu , a po porodzie będzie mi wisieć tłusta rozciągnięta skarpeta cała w rozstępach ;( nie poprawia to samooceny
 
Witam Was, co prawda w ciąży jeszcze nie jestem, ale mam nadzieje byc niedlugo. Niestety 1 ciążę stracilam w 6tc. :( Za tydzien lece do Polski robic hormony itd. Mam do Was pytanie. Odchudzac sie teraz nie moge, lecz zdrowo odzywiac. Przed 1 ciążą, lecielismy na wesele i wiadomo jak to jest... wiec zrobilam sobie norweska. Schudlam nie powiem bo poszlo prawie 6kg ale to tez duzo wody schodzi. Teraz mam ok 76 kg. U mnie nie widac az tak kg, zawsze na szczescie na troche mniej. I tak sie zastanawiam jak to przy mojej wadze moze byc, czy kg szybko pojawiają sie w ciazy?? Bo nie chce niczym zaszkodzic, wiadomo,ze Maluch najwazniejszy.
 
Nikt tu nie zaglada? ;) Poczytalam Was troszke, ciekawie pisalyscie :) Temat otylosc, choc wiele z Was do otyłych raczej sie nie zalicza, ja otylosci jako otylosci to nie mam jakies tam, ale ile nas to tyle figur i wiadomo, ze kobietki lubia czasem ponarzekac ;)
 
to ile przytyjesz zależy tylko od tego jak będziesz się odżywiać i jakie masz predyspozycje (geny). Mam koleżankę która przytyła w ciąży 4 kg, po porodzie miała mniej niż przed zajściem, a inna koleżanka ,,zamieszkała w lodówce" i przytyła 32kg. Ja jestem w połowie ciąży bliźniaczej (19 tydzień) i na razie niecałe 3 kg, ale ja i tak jestem otyła więc dzieci mają z czego wysysać zapasy ;)
 
reklama
to ile przytyjesz zależy tylko od tego jak będziesz się odżywiać i jakie masz predyspozycje (geny). Mam koleżankę która przytyła w ciąży 4 kg, po porodzie miała mniej niż przed zajściem, a inna koleżanka ,,zamieszkała w lodówce" i przytyła 32kg. Ja jestem w połowie ciąży bliźniaczej (19 tydzień) i na razie niecałe 3 kg, ale ja i tak jestem otyła więc dzieci mają z czego wysysać zapasy ;)
Dziekuje za odpowiedz :) Oj to Gratuluje podwojnego Szczescia :) 3kg to malutko, a co do mnie to hmm no ja mam tendencje do tycia, ale sadze, ze jak będę rowaznie jadla dla 2 a nie za 2 to bedzie ok :) Byle zdrowo dla Malucha :)
 
Do góry