reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
Ja na szczęście też mogę liczyć na pomoc. Oboje pracujemy z domu więc jest o tyle łatwiej że prawie zawsze możemy się zamienić opieką nad Młodym . Jest to bardzo komfortowe. Rano ja wstaję z córka i ja ją wiozę do szkoły, chłopaki czasem jeszcze śpią no ale jak Młody się obudzi to nie ma zmiłuj się i Tata obrabia co trzeba:).
Mam jeszcze moja Mamę w domu obok więc też w razie czego pomaga.
Myślę że jak Młody będzie miał blisko 3 latka pójdzie do przedszkola. Tam już co prawda od 2,5 roku można posłać dziecko ale nie wiem jak będzie z samodzielnością i pieluszką.

My też będziemy szybko myśleć o przedszkolu :) niech się mały socjalizuje :)

Super, że Twój mąż też taki pomocny :) grunt to dobry podział obowiązków [emoji16]

Colorado! Gratuluję- Bruno jest przecudny!

Zuza wow! Co za wiadomość! Gratulacje i spokojnej ciąży! :)

Nagini również gratuluję!


Kurcze nie jestem w stanie ogarnąć wszystkiego co tu się działo! Kilka stron przeczytałam i tyle nowości. Fajnie się czyta dobre wiadomości!

Ka trzymam kciuki! :)

Dzięki [emoji8] co u Ciebie? Ogarnęli Cię już zdrowotnie? [emoji8]

Super, że Antoś się zdrowo chowa, nie martw się, na Twoim mleku nie będzie grubaskiem :) super, że do udało Ci się dalej karmić piersią [emoji7]

Colorado ja bym sobie przeszczepił/ przycięła największe palce u stóp. Mam bardzo długie i jak dopasuję wielkosć buta pod palec to imi przy innych zostaje tyle luzu, ze z nóg spadaja. Okropnie to denerwujace, całe życie chodze w przyciasnych butach.

Nagini jak ja Cię rozumiem. W sumie ja tylko z jednym, ale takie absorbujace, ze ciągle nie wyrabiam.

Zuza po którym szczepieniu coś zaczęlo się dziać z Kubą? Szczepisz Dominika? Jakiegoś stresa ostatnio na szczepienia łapię....

Hihi to już jesteśmy chętne dwie na operację stóp [emoji16] znam ten ból z butami, chociaż ja mam inny problem. Mam wysokie podbicie i dość szeroką stopę. Najwygodniej mi w japonkach. Ale i z nimi mam problem przy kupnie, bo mam wszystkie krótkie palce i zwykle to miejsce, gdzie jest pasek japonek przyczepiony do podeszwy, jest u mnie za daleko od krawędzi buta [emoji16] no ale nie obciera mnie nigdzie!
 
Kattaya, co do szczepień, to rozumiem Twoje obawy. A mnie trochę szlag już trafia. W szpitalu pytałam się o szczepienia, które lepsze, czym się różnią w ogóle itp, tak samo u położnej i pediatry, i kurde tak wszyscy wymijająco mi odpowiadają, że szok. Jakby się bali, że ich do sądu podam, że coś mi zasugerowali. A ja się pytam ich jako fachowców, w internecie jest też masa bzdur :(

Dzisiaj dopiero druga pediatra mi wytłumaczyła i odpowiedziała na pytania fajnie.

Wydaje mi się, że nie masz co się bać szczepień, tylko upewnij się, że mała będzie 100% zdrowa i nikt u was w otoczeniu nie będzie wtedy nawet trochę chory. Czasem lepiej chwilkę odłożyć szczepienie, żeby mieć pewność co do zdrowia :)
 
Ja troche odkładam te szczepienia, szczepię bezpłatnymi. Ale to i tak różnie moze być...

A ja mam stopę szczupłą i długą. Nie moge nosić zwykłych klapek czy sndałów na obcasie bo mi stopa zjeżdża do przodu. Tak samo jest w sumie w większosci butach na obcasie, są dla mnie za szerokie i stopa mi zjeżdza. I też najbardziej lubię japonki.
 
Zuza wychodzi na to, że Antek jest wielki ..
Rozszerzanie idzie dobrze, chętnie zjada wszystko- jedynie same ziemniaki mu nie smakowały i kleik ryżowy, ale z owocem już je :). Maliny mu zaszkodziły, a reszta bez reakcji alergicznych.

Trzeciego dziecka nie planuje na nią w świecie :p!
 
Ja troche odkładam te szczepienia, szczepię bezpłatnymi. Ale to i tak różnie moze być...

A ja mam stopę szczupłą i długą. Nie moge nosić zwykłych klapek czy sndałów na obcasie bo mi stopa zjeżdża do przodu. Tak samo jest w sumie w większosci butach na obcasie, są dla mnie za szerokie i stopa mi zjeżdza. I też najbardziej lubię japonki.
W kwestii bezatnych szczepionek to lekarka dziś mówiła mi, że przed szczepieniem warto wykonać badanie crp - jak będzie jakaś infekcja w organizmie to wyjdzie w badaniu :)

Co do butów to ja mam wrażenie, że w sklepach, a zwłaszcza w sieciówkach, te buty są robione "na jedno kopyto". Ani na Twoją, ani na moją stopę [emoji16] ostatnio w CCC i Deichmanie przymierzałam chyba z 20 par butów i nic nie pasowało [emoji849] mam nadzieję, że Bruno stopy odziedziczy po mężu, na niego pierwsze lepsze buty w sklepie pasują...
 
Nagini i Kattaya bardzo Wam współczuję[emoji852] Dominik jeździł na sygnale pierwsze trzy miesiące i myślałam że oszaleję, przestałam wychodzić bo byl to ogromny stres... Podziwiam Was Dziewczyny!
Szafirek dziekuję :) I cześć Dziewczyno :) Co u Was słychać? :)
Kattaya Kuba miał od początku ciagle coś nie tak po szczepieniach ale lekarz mówił że to normalne. Opuchniętę miejsce wklucia, płacz, gorączka. A "zachorował" po szczepieniu Priorix(odra, świnka, różyczka). Dominik nieszczepiony w ogóle. Moje zdanie jest taki że każde dziecko powinno byc DOKŁADNIE przebadane jeśli rodzic decyduje się szczepić. Dominik ma niebieską żyłkę na nosku na wysokości oczu i chcemy go zbadać pod kątem mutacji Genu Mthfr. U nas to oczywiście nie jest przeciwwskazanie ale w innych państwach tak...Zobacz załącznik 897957Zobacz załącznik 897958
Kochane chłopaki [emoji7][emoji7]
 
Zuza jaki Dominik już duży! Kurcze, kiedy to się stało?!

A dziękuję, u nas wszystko dobrze. Antek rośnie jak na drożdżach, za kilka dni skończy 7 miesięcy. Jest bardzo duży waży prawie 10 kg i nosi rozmiar 74/80. Ponoć powinien tyle ważyć na roczek ale co ja mogę. Karmię nadal piersią i od miesiąca rozszerzam dietę. Ma już 6 zębów, siedzi sam, pełza do przodu i do tyłu. Jest bardzo absorbujący i wymagający ;).
Śmiejemy się że robi wszystko żeby zostać jedynakiem [emoji14]

My szczepimy 5w1, ale zawsze okropnie się boję każdego szczepienia i większość przekładam i odkładam..
Nooo duży chłopak. Ale tak jak mówisz, przecież nie będziesz teraz glodzila takiego maleństwa bo waży 10kg...

Nie macie problemu z dostępnością szczepionki 5w1?
 
reklama
Ja mam rozmiar stopy 36 lub 37 więc rzadko coś na mnie jest.. Mam bardzo szeroką stopę, wysoką podeszwe i do tego grubą kostkę i jeszcze nigdzie nie udało mi się kupić kozaków.. Jedynie botki przed kostkę :(

Colorado, tak udało się. Wycieli mi kamienie, tarczyca uregulowana. Odetchnęłam z ulgą i nie zamierzam zostawiać już Antosia nigdy więcej..
 
Do góry