reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

No po tych takich olejowych kapsułkach to ponoć często się odbija [emoji23] ja nie mam tego problemu, może że 2 razy do roku mi się odbije i to jak już, to tylko po ogórkach [emoji23]
Mi to sie niczym nigdy nie odbijalo, no moze kielbasa jak ponad 2 lata temu jeszcze ja jadlam ;p
Ale po tych tabletkach to pol godziny odbijania jak nic ;p

Przypomnialas mi wlasnie, ze musze kupic ogorki, dzien. Dzien bez gorkow dniem straconym ;p
 
reklama
Ja nie biorę żadnych tabletek w poprzednich ciążach brałam i tyłam teraz nie biorę i mam tylko 3,3 na plusie więc moja teoria jest taka że od tych witamin się tyje....ale to tylko moja teoria.
 
Ja nie biorę żadnych tabletek w poprzednich ciążach brałam i tyłam teraz nie biorę i mam tylko 3,3 na plusie więc moja teoria jest taka że od tych witamin się tyje....ale to tylko moja teoria.
Nie sądzę, żeby tyło się od witamin. Ja nie brałam ani w 1 ciąży, ani teraz. Odżywiałam się podobnie, ruszałam się w 1 ciąży zdecydowanie więcej niż teraz. Jedyne co to mialam 30kg mniej na starcie w 1 ciąży. Wtedy przytyłam 23kg teraz do 35tc 7kg. Nie potrafię znaleźć na to żadnej reguły.
 
Ja skolei biorę te witaminy co drugi dzień albo jak mi się przypomni, w pierwszej ciązy brałam regularnie. Koleżanka mówiła że jej ginekolog nie każe brać witamin jak morfologia jest dobra.
i jeszcze wam powiem nie wiem ile w tym prawdy jest ale moja córka urodziła się ze zwapnienami na nerkach i jedna lekarz mi powiedziała że musiałam przedawkować wit D w ciąży, i teraz córka 2x w roku chodzi do nefrologa i on decyduje czy i jaka dawką wit. D może brać córka.
Ja brałam też czopki z witaminą D od proktologa więc myślę że zestaw wiatmin plus te czopki mogły to spowodować.
Dlatego teraz nie biorę czopków, a witaminy co drugi dzień mniej więcej.
 
Nie wiem dziewczyny jak to jest z tymi witaminami. Z jednej strony wydaje mi się, że nie da się tyć od witamin, ale z drugiej strony wiem, że jak organizm zeświruje, to można tyć od szklanki wody :)

Ja mam witaminy, które bierze się 2 typy jednego dnia (jedna różowa tabletka to witaminy, dwie olejowe kapsułki to z dha chyba) , ale gin zalecił mi brać w jeden dzień różową, w drugi te dwie olejowe, żeby maluch za duży nie był.

Witaminę D3 biorę 3000j, endokrynolog nie kazał zmnkejszać. Do tego żelazo, bo miałam lekką anemię. Rutinoskorbin, no i probiotyki, także wieczorem jest co łykać [emoji23]
 
Dziewczyny, zrobiłam kolejny mały krok dla ludzkości, a wielki krok dla mnie [emoji23] przeniosłam nasze rzeczy z komody do szafy, robiąc miejsce dla maluszka, posegregowałam rodzajami i rozmiarami. Bruno ma ciuchów aż nadto [emoji23] ale to dobrze, bo nie będę musiała prać codziennie [emoji23]

No, i muszę jeszcze raz zrobić napad na Pepco i jyska za pojemnikami. Ich nigdy dość [emoji7]
 
reklama
Do góry