reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Laurkax
O rany! Ja chyba bym się zastanowiła nad skonsultowaniem tego z innym lekarzem. Może znajdziesz dobrego lekarza ze swojego miasta na stronie znanylekarz.pl? Ja tak wyszukałam mojego ginekologa. Tam pacjentki wpisują opinie i jak jest dużo pozytywnych to warto takiego odwiedzić,tak myślę. Ta lekarka będzie Cię stresowała całą ciążę a to ani dla Ciebie ani dla maleństwa nie jest dobre...Aż mi się wierzyć nie chce że mogła być taka podła dla Ciebie!!!
Ja mam podobną wagę a jestem niższa od Ciebie,lekarz zlecił mi wiele badań zapisał Acard 1xdziennie i suplement MamaDHA.


Napisane na GT-I8190 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Laurkax zmień lekarza... jej co za babon!
Ja mam ok 165cm i obecnie ok 103 kg... I moja gin pomaga mi zajść w ciążę. Nie krytykuje. .
 
Słowo otyłość i patologia pojawiały się średnio co 3 jej słowo. Tak zrobię, znajdę innego lekarza, ale tyle co mi nerwów napsuła.. Zapisała; Jodid, Vigantoletten, acard i właśnie Clexane w zastrzykach. Nie wiem czy ma profity ze zrealizowanych recept, ale taka ilość leków w ciąży bez badań to przegięcie! Dzięki ;)
 
Witam Was dziewczyny. Jestem w 14 tygodniu ciąży. Chciałabym do Was dołączyć. . . Moje początkowe tygodnie były ciężkie w 5 tygodniu plamilam na brązowo różowo i momentami to nawet kolor czarny... dostalam luteina i clexane. Nakaz leżenia i l4 . A wczoraj na wizycie zagrożenie odwolane. Luteina odstawiona zamieniona na akard no i dalej clexane. Badania prenatalne ok .
 
Ostatnia edycja:
@Laurkax zmień lekarza, na co tobie te zastrzyki przepisala i tyle lekow? Ja waze 89 (3 kg spadlo mi na poczatku ciazy) przy wzroscie 164 i nie bylo ani jednego niestosownego komenatrza na ten temat. Wiadomo, wszystkie sobie zdajemy sprawe z naszej otylosci i kazda marzy by wazyc mniej, ale to nie znaczy, ze mozna nas tak dolowac, straszyc i patrzyc z politowaniem. Glowa do gory, zastanow sie nad tymi lekami, najlepiej by bylo to skonsultowac z innyn ginekologiem.
 
Laurkax ja to bym jej napyskowala i wyszła. Bez przesady to już grube dziewczyny nie mogą mieć dzieci.... jej.... trzymam kciuki za nowa lepsza lekarke :)
 
Witam wszystkie nowe dziewczyny i fajnie ze do nas dolaczylyscie ☺

Ja juz po wizycie wszystko jak narazie dobrze dzis 23t2d synek wazy 665g spal jedynie co robil to ziewal przy badaniu.

Ja od swojego lekarza tez ani razu nie uslyszalam zlego slowa a ponad 100kg waze. Dr wiedziala ze chcem zachodzic w ciaze i mi nie odradzala.

Ja mam te zastrzyki od kilku dni ale mnie po badaniach d-dimerow dr wyslala do hematologa i to ona mi wypisala te zastrzyki i sa refundowane bo to hematolog wypisal place 3.20zl za opakowanie na 10dni tak bym placila za to samo 120zl.

A na wyniki Ci jakies dala skierowanie? I czy wizyta byla na nfz czy prywatnie?

Inka co do Ciebie to ja tez jestem po poronieniu i w obecnej ciazy w 6 tyg plamilam mialam krwiaka ale wszystko juz ok sie szybko wchlonol na luteinie bylam od poczatku do 16tyg ciazy.
 
Właśnie nie rozumiem po czym stwierdziła, że te leki są potrzebne. Przepisała je po czym dała skierowanie na badania. Mam wykupiony pakiet medyczny w jednej z sieci przychodni i nie wiem czy wybrać się do innego lekarza właśnie od nich czy szukać innego. Co ona nawypisywała w tej dokumentacji, a czego nie.. Też nie wiem. Chyba wybiorę się gdzieś indziej coby lekarz obiektywnie na mnie spojrzał. Aktualnie jestem w 8tc i do tej pory biorę tylko kwas foliowy, czuje się dobrze. Nic nie świadczy o tym by mogło się dziać coś złego. Więcej się nadenerwowałam dzisiaj niż przez ostatnie parę miesięcy. Ewentualnie ciśnienie skoczyło i to właśnie przez nią
 
reklama
Do góry