reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
Wrocilam właśnie ze sklepu z wózkami. No i wpadł mi w oko wozek invictus v-plus. Rozwazam go albo któryś z nowszych modeli bebetto...mozecie doradzic?
Invictus jest lekki i ma zelowe koła i skladana na plasko duzą gondole.
Z kolei bebetto bresso ma chyba lepszą budkę w spacerówce ale mniejszą składaną gondole.i jest odrobinę chyba cięższy....
Ciężko coś doradzić, bo każdy ma inne potrzeby. Dla mnie np ciężar wózka nie ma znaczenia bo mieszkam na parterze domku i nie mam nawet pół schodka. A jak ktoś musi tachac wózek na 4 piętro to ma to znaczenie. Tak samo koła - ja potrzebuję wózka terenowego, ale w centrum miasta nie jest takie coś potrzebne. Musisz dostosować wózek do potrzeb :)
 
Oczekująca, mi ze względu na tę paskudną bakterię co mam, lekarz co wizytę bada szyjkę manualnie i usg dopochwowym. Dopytaj się go na wizycie co i jak. Ja dopiero na połówkowym badaniu dowiedziałam się, że łożysko mam z tyłu. Jakbyś miała przodujące to lekarz pewnie od razu by powiedział, bo to wtedy ciąża szczególnej troski. Ale jeśli masz łożysko na przedniej ścianie, to możesz później czuć ruchy. Ja mam na tylnej i powinnam niby wczas czuć, a jak było to pisałam wcześniej [emoji16]
 
tak mimi ma rację, chociaż przy pierwszej ciąży bardziej się panikuje, wiem po sobie. Przy drugiej i kolejnej chyba już mniej. Przynajmniej ja tak mam ;) szyjkę bada lekarz palcem na wizytach średnio co miesiąc. a ja ołożysku też nie wiem gdzie mam umiejscowione, dowiem się penie na połówkowym usg.
Świetnie... mi nie zbadał ani razu... :(
 
Pierwsza, dlatego panikuje i nic nie wiem, bo im wiecej czytam tym głupsza jestem
Nie czytaj internetów taka dobra rada. Ja w 1 ciąży mało nie osiwialam od tego co tam wyczytywałam, a teraz nie czytam nic a nic, nawet jak mnie korci. I jestem teraz oazą spokoju jeśli chodzi o dzidzię w brzuchu. Oby tak było jak najdłużej :)
 
Oczekująca, mi ze względu na tę paskudną bakterię co mam, lekarz co wizytę bada szyjkę manualnie i usg dopochwowym. Dopytaj się go na wizycie co i jak. Ja dopiero na połówkowym badaniu dowiedziałam się, że łożysko mam z tyłu. Jakbyś miała przodujące to lekarz pewnie od razu by powiedział, bo to wtedy ciąża szczególnej troski. Ale jeśli masz łożysko na przedniej ścianie, to możesz później czuć ruchy. Ja mam na tylnej i powinnam niby wczas czuć, a jak było to pisałam wcześniej [emoji16]
Jutro mam wizyte musze go zapytac.
 
Po wizycie byłam taka zmęczona, że musiałam odpocząć [emoji23] ponad 1h czekałam w poczekalni, taki młyn.

U nas wszystko w porządku, maluszek ma 560g i jakieś 27 cm wzrostu, rośnie zdrowo, ja mam z jakiegoś powodu 0,5kg mniej niż ostatnio. Szyjka długa, zamknięta, mam zielone światło, by jechać 600 km nad morze [emoji1] pH lekarz mi badał, wyszło spoko. Tak więc mimo bakterii gin powiedział, że mogę być spokojna bo wszystko idzie w dobrym kierunku, a dzidziol jest silny :)

Wstawiam przystojniaka:
20180425_142530.jpg
 

Załączniki

  • 20180425_142530.jpg
    20180425_142530.jpg
    41 KB · Wyświetleń: 292
reklama
Do góry