reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Banany i cola, wiem że zaraz ktoś się oburzy na cole, ale dziecko w 1 trymestrze nie reaguje na to co jemy i nie pobiera z tego składników odżywczych, więc można jeść prawie wszystko a nawet jak powiedzial mój lekarz, można nic nie jeść. Lepiej ratować się przed biegunką.
 
reklama
Ok, trzeba będzie się zaopatrzyć w zapas coli ;( ja raczej z tych co nie piją slodzonych i gazowanych, ale po wczorajszym dniu to ja nawet dwie wypije ;p

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wygazowaną colę można nawet małym dzieciom podawać przy jelitówce.

zem3ha00c8ymi2vu.png

l22nio4pq4aihh5l.png
 
Dopiero 10 tydzień, chociaż czuję jakby to trwało już od pół roku :) dzisiaj np do mdłości i bólu brzucha doszedł ból głowy i tak mnie ćmi, że wracam spać. Ogólnie czasem przysypiam cały dzień i mam takie wyrzuty sumienia, że nie pracuję, a jak nie pracuję to nie zarabiam, uroki wolnego zawodu :(
Pamiętaj, żeby pić dużo wody, głowa boli z odwodnienia. Mi jeszcze pomogło łykanie magnezu, bo głowa mnie potrafiła przez 5 dni bez przerwy boleć...

Nadrobisz jeszcze pracę [emoji11]

Ja póki co oprócz bolu po lewej stronie pleców i czasem klucia jajników czuje się ok. Zaczynam dziś 8tc. W poniedziałek wybieram się do lekarza z NFZ ale podobno z dobrym sprzętem jeśli też będzie miał problem to już wybrałam klinikę gdzie pójdzie prywatnie potwierdzić ciaze. Nie potrafię nawet cieszyć się swoim stanem skoro wszystko takie niepewne. ;(

Wczoraj miałam biegunkę... czy macie jakieś sposoby , żeby poradzić sobie w ciąży z biegunka?

Wrzuć na luz, stresowanie się w niczym i tak nie pomoże :)

Na biegunkę to jedyne co znam to gorzka czekolada /kakao ;)

[emoji255]21.08[emoji255]
8une3e3kck8m6mea.png
 
Ja tak trochę z innej beczki.

Z jakich fotelików samochodowych dla maluszków korzystałyście/korzystacie? Chodzi mi o te na pierwszy etap :)

Jakiś czas temu odkupiliśmy od znajomych fotelik maxi cosi city, bez isofix, zapinany na pasy. Teraz zaczynam mieć wątpliwości, czy się nie pospieszyliśmy nadto, czy nie lepiej go jednak sprzedać i kupić taki z bazą isofix?

W poprzednim aucie nie mieliśmy nawet isofixa, a teraz już mamy, więc jest to opcja do rozważenia :)

[emoji255]21.08[emoji255]
8une3e3kck8m6mea.png
 
Hej dziewczyny, czytam na bieżąco, ale nie odzywam się bo mam w domu kulminację remontu. Wczoraj się za dużo napracowałam i w pewnym momencie dostałam ostrego bólu brzucha. Na szczęście przeszło jak polezalam, musiałam sobie coś naderwać. Cóż, muszę się więcej oszczędzać, ale to takie trudne jak się w domu ma taki bałagan... Moja dzidzia kopie jak szalona, czuję ją już bardzo wyraźnie :) Jestem pod wrażeniem, bo w 1 ciąży miałam łożysko na przedniej ścianie i dopiero teraz widzę jak bardzo to amortyzowalo ruchy :) Teraz mam na tylniej więc czuję je o wiele lepiej :)

p19uqqmzxqi22hcj.png
 
Możesz dokupić adaptery czy ta bazę osobno. Nie znam się zbytnio bo mamy zwykły do pasów

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
No właśnie do tego fotelika nie ma bazy w ogóle, adaptery tylko do wózka, stąd też mam wątpliwości...

A ten na pasy sprawdza Ci się?

Mnie przeraziło, jak przeczytałam, że większość rodziców źle zapina te fotelika i nie spełniają one swojej roli wtedy [emoji33] obawiam się, że ja też lepsza mogę nie być w tym temacie [emoji14]
No i w ciąży nie zalujcie sobie magnezu. Ja brałam magne b6 3x2 tabl. Podobno M.in. zapobiega puchnieciu

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
Potwierdzam, mi magnez na bóle głowy pomógł, mam ochotę gina na rękach nosić [emoji4]

Hej dziewczyny, czytam na bieżąco, ale nie odzywam się bo mam w domu kulminację remontu. Wczoraj się za dużo napracowałam i w pewnym momencie dostałam ostrego bólu brzucha. Na szczęście przeszło jak polezalam, musiałam sobie coś naderwać. Cóż, muszę się więcej oszczędzać, ale to takie trudne jak się w domu ma taki bałagan... Moja dzidzia kopie jak szalona, czuję ją już bardzo wyraźnie :) Jestem pod wrażeniem, bo w 1 ciąży miałam łożysko na przedniej ścianie i dopiero teraz widzę jak bardzo to amortyzowalo ruchy :) Teraz mam na tylniej więc czuję je o wiele lepiej :)

p19uqqmzxqi22hcj.png

Oszczędzaj się więcej, są rzeczy ważniejsze od remontu czy porządku [emoji11]

[emoji255]21.08[emoji255]
8une3e3kck8m6mea.png
 
reklama
Do góry