reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Otyłość w ciąży

Kochana właśnie o to chodzi ze nie mam zaufanego endokrynologa. ... jedna leczyla mnie małymi dawkami spironolu (lek na nadciśnienie o działaniu antyandrogennym) ale to nic nie dawalo A zbilo mi ciśnienie ze miałam odloty i mega bóle głowy.... Tak chyba pół roku. Później poszłam do innego to chciał mi dac metformine+spironol +tabletki anty ale ja już planowałam ciążę więc nie chciałam tabletek anty no i tak chodziłam.... jeszcze inna chciała dac sterydy bo podejzewala podłoże nadnerczowe.... eh wszystko prywatnie a jak wiesz ceny badań są zawrotne. .... wydawalam po 300zl na same badania.
Teraz wyskoczyła mi tarczyca w ciąży i byłam u endokrynologa na NFZ. Mam wizytę kontrolną po porodzie w grudniu i zamierzam wspomnieć o tych moich kłopotach .... może uda się załapać na leczenie na NFZ. Choć pewnie pójdzie po bandzie i da tabsy anty....

hchy43r8h8l5x99d.png
 
reklama
Kochana właśnie o to chodzi ze nie mam zaufanego endokrynologa. ... jedna leczyla mnie małymi dawkami spironolu (lek na nadciśnienie o działaniu antyandrogennym) ale to nic nie dawalo A zbilo mi ciśnienie ze miałam odloty i mega bóle głowy.... Tak chyba pół roku. Później poszłam do innego to chciał mi dac metformine+spironol +tabletki anty ale ja już planowałam ciążę więc nie chciałam tabletek anty no i tak chodziłam.... jeszcze inna chciała dac sterydy bo podejzewala podłoże nadnerczowe.... eh wszystko prywatnie a jak wiesz ceny badań są zawrotne. .... wydawalam po 300zl na same badania.
Teraz wyskoczyła mi tarczyca w ciąży i byłam u endokrynologa na NFZ. Mam wizytę kontrolną po porodzie w grudniu i zamierzam wspomnieć o tych moich kłopotach .... może uda się załapać na leczenie na NFZ. Choć pewnie pójdzie po bandzie i da tabsy anty....

hchy43r8h8l5x99d.png
Na dobrego lekarza naprawdę ciężko trafić. Ale nie ma co się źle nastawiać, a nuż znajdzie się perełka na NFZ. Miłego dnia wszystkim!

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mimi... Trzeba szukać do skutku. Wiem, jakie to trudne, ja nawet ze Śląska do Warszawy dojeżdżałam do lekarki... Mi też stwierdziła problem nadnerczowy, brałam kilka mcy steryd... Ale też było nie w pełni dobrze... Potem znowu zmieniłam endo i poszłam u mnie w mieście do takiego, u którego nie byłam. On zaś mi powiedział, że steryd niepotrzebny. No oszaleć idzie. Ale jego zalecenia póki co okazały się trafne.

Dziewczyny, czekam na betę, będzie ok. 14. A teraz aż podskoczyłam, bo mam śluz taki budyniowo-biało-żółty (przepraszam za dosłowność, nie chcę nikomu zniesmaczyć budyniu!). Ale nigdy takiego nie miałam. Już od dawna znam wszystkie ciążowe objawy z internetu ([emoji16]) i mi się cień nadziei zrobił [emoji4] aaaaaaleee muszę się powstrzymać z tymi nadziejami.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Myślę, zer na tym forum nikogo opisy śluzu nie ruszają [emoji16] Trzymamy kciuki!

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mimi... Trzeba szukać do skutku. Wiem, jakie to trudne, ja nawet ze Śląska do Warszawy dojeżdżałam do lekarki... Mi też stwierdziła problem nadnerczowy, brałam kilka mcy steryd... Ale też było nie w pełni dobrze... Potem znowu zmieniłam endo i poszłam u mnie w mieście do takiego, u którego nie byłam. On zaś mi powiedział, że steryd niepotrzebny. No oszaleć idzie. Ale jego zalecenia póki co okazały się trafne.

Dziewczyny, czekam na betę, będzie ok. 14. A teraz aż podskoczyłam, bo mam śluz taki budyniowo-biało-żółty (przepraszam za dosłowność, nie chcę nikomu zniesmaczyć budyniu!). Ale nigdy takiego nie miałam. Już od dawna znam wszystkie ciążowe objawy z internetu ([emoji16]) i mi się cień nadziei zrobił [emoji4] aaaaaaleee muszę się powstrzymać z tymi nadziejami.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
Ale ile tysięcy się przy tym wyda.... ah

Mam nadzieję ze beta wysoka [emoji4][emoji110][emoji110][emoji110]

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Ka [emoji11]

Mimi, no, niestety :/ ja już nawet nie liczę, ile wydałam na diagnostykę. Ale nie ma wyjścia... Zwłaszcza jak broda rośnie [emoji16][emoji16][emoji16]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No i kiszka. Beta spadła do 0.5 [emoji17] no nic, może w następnym cyklu się uda ... nie wiem skąd w ogóle jakikolwiek ślad bety u mnie [emoji17]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mimi napisz jak dokladnie ta masc na dziasla sie nazywa.

U mnie ciezko jakos Gabrys juz tak ladnie spal nawet po 7 godz a teraz potrafi co godz co 2 wstawac oszalec idzie ledwo zyje i noe wiem co jest bo maly sie napina i pierdzi wiec jakby brzuszek ale kupy ladne itd w tym samym czasie pcha kciuki do buzi i sie wtedy zlosci i napina jakby dzisla juz glupia jestem. Jakos bylo mi juz lzej a teraz znow wrak czlowieka ciezko mi. To sobie ponazekalam.

Colorado na pewno sie uda nastepnym razem ☺ ja z Gabrysiem zaszlam w drugim cyklu staran.

Troche sie nie zgodze ze otylosc uniemozliwia zajscie w ciaze ja zaszlam w pierwsza w pierwszym cyklu w druga w drugim a znam szczuple dziewczyny i tez noe moga zajsc.
 
Do góry