reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Inka gratuluję!! Teraz tylko dojdź do siebie i będzie ok :) Trzymam kciuki za szybki powrót do formy!

Zuza to ładnie Twój mały przybiera na wadze, moja po dwóch tygodniach od wyjścia ze szpitala przybrała 60g :( Jutro idziemy pobrać krew i zobaczyć co z tą żółtaczka czy coś schodzi... Jak będę musiała wrócić z nią do szpitala to się zapłaczę bo przeżyłam tam koszmar.
 
reklama
Mimi śliczne sukieneczki:*
Parampam a Ty nadal aktywna:) Pozazdrościć:*
Joanna trzymam kciuki aby obyło się bez pobytu w szpitalu!Miałaś ciężki poród?
 
Joanna no właśnie, a jak tam u Ciebie?
Wystawiaj mała na słoneczko to zoltaczka będzie ładnie schodzila .

Ciekawe jak tam Paulina....

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Inka gratulacje. Mi na popekanie pomógł octenisept i wietrzenie krocza. Niech się wszystko ładnie goi, dużo zdrowia dla Igorka. No to mamy juz kolejnego forumowego bobasa:).

U nas też burz dzisiaj nie zapowiadają, żar już się leje z nieba. Wieje taki przyjemny wiaterek to i może jakąś burzę przywieje.

Co do jedzenia podczas kp to myślę, że na początku warto patrzeć na to co się je i po pewnym czasie stopniowo wprowadzać nowe produkty i obserwować dziecię. Tak chociaż z ten pierwszy miesiąc być na diecie lekkostrawnej. Też nie możemy popadać ze skrajności w skrajność.

Mam takie pytanie, czy widziałyście może gdzies w sklepie kaszke kukurydzianą dla niemowląt ale nie smakową? Tzn. żeby nie była malinowa, bananowa itp. Znalazłam tylko czysty kleik kukurydziany. Zwariuje chyba z tym rozszerzeniem diety. Od kilku dni siedzę tylko w Internecie i się szkole.

Filipa tak wczoraj wymordowaly upały, że przespał nam całą noc bez ani jednej pobudki.
Kasiu mam pytanie ile Filipek teraz dokladnie ma? Od czego zaczynasz rozszerzenie diety?

Mi tez sie wydaje ze z tym jedzeniem to trzeba patrzec jak sie je wszystko i dziecko dostanie wysypki to i tak nie wiadomo po czym co zaszkodzilo.

Inka gratulacje ☺

Ja na szczescie w szpitalu nie spotkalam sie z uwagami na temat mojej wagi a po porodzie jak pisalam juz lezalam z dziewczyna duzo frubsza odemnie wiec bylo mi lzej ☺

U nas tez upaly Gabrys marudny przez to ale dajemy rade ☺ wpycha juz raczki do buzki chyba go dziasla juz swedza.

Ja pepuszek i rane po cc smarowalam octoniseptem ladnie sie goilo. Ogolnie czuje jakby mial mnie pierwszy okres nawiedzic ciekawe jaki bedzie.

Milego dnia dziewczynki ☺
 
Mimi widzę ,że szalejesz z ciuszkami :)A brzuszek masz już śliczny :)My też pępek octoniseptem i ranę po cc też a kikut odpadł po tygodniu .U mnie rana po ściągnięciu szwów momentalnie się zagoiła .Po 2tygodniach już samochodem jeździłam .Nie wiem która pisała o ulewaniu ,bo na szybko czytałam u nas pomogło odbijanie w połowie butelki i drugi raz po zjedzeniu .Od tej pory Michaś przestał ulewać.
Zuza ślicznych masz chłopaków :)
A Michaś już jutro 6tydzien zaczyna ale ten czas leci .
 
Ostatnia edycja:
A to szybko się goi rana. To dobrze :)

No a ja rosne. ... z dnia Na dzień czuję coraz większy brzuchal [emoji3]

Z zakupami szaleje, ale się stresuje co usłyszę na następnej wizycie ;)

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Asia rozszerzanie diety już zaczęłam. Na razie próbujemy kleik kukurydziany. Na 150 ml mleka dawałam 1,5 łyżeczki kleiku przez 4 dni, dzisiaj już zwiekszyłam do 2 łyżeczek (producent zaleca 4 łyżeczki kleiku na 200 ml mleka, co wychodzi 1 łyżeczka na 50 ml). Kleik dostaje na obiad. Później zamierzam wprowadzić marchew, następnie marchew plus ziemniaki. Dalej nie mam pojęcia. Muszę wybrać się do sklepu i zobaczyć jakie są słoiczki. Jak już Filip spróbuję pojedynczych warzyw to będę gotować zupki. Soczek i herbatkę owocową wprowadze po warzywach. Filip w niedzielę kończy 15 tygodni.

Link do: Przepisy dla niemowląt po 4 miesiącu życia - Dania dla niemowlaka - Dzidziusiowo.pl

Agunia dziękuję za radę, u nas jest problem z ulewaniem. Będziemy próbować. Co prawda synek dostaje zageszczacz do mleka, ale czasami zdarza mi się ulać. Dzisiaj na przykład nic nie ulewał. I tak zastanawiam się jeszcze czy to, że wierzga nóżkami po jedzeniu nie ma czasem wpływu na ulewanie. Mój syn ma niespożyte pokłady energii i nie umie leżeć spokojnie:)
 
reklama
Do góry