reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami

Ponieważ nasz Antoś w szpitalu co i rusz krztusił się i ulewało się strasznie też mieliśmy badanie pod kątem refluksu żołądkowego. Ale jest wszystko ok. :) :) :) :) :) :)
 
reklama
my w prawdzie nie mamy tego problemu, ale moja kolezanka ktorej corka ulewala musiala zmienic mleko na takie dla dzieci ulewajacych (nie pamietam symbolu) ale zdajsie ze bylo to mleko enfamil. po zmianie mleka skonczyly sie problemy
 
u nas tez sie czasem uleje, ale czesto wlasnie godz. po karmieniem uleje sie "serkiem" takim juz troche strawionym mleczkiem, troche smierdzi ;)
jak po pol roku jas nadal bedzie duzo ulewal porozmawiaj z lekarzem ale pewnie samo sie uspokoi ;)

dziewczyny czy ktoras uzywala tormentiolu??
 
pytia pisze:
Czy na BB są jeszcze dzieciaczki, które ciągle ulewają??? Bo mój Jaś robi to nadal notorycznie, po każdym niemalże karmieniu. Co gorsza, teraz jak mu się uleje, to już barwnie (bo mleczko miesza się z marchewką czy innym przysmakiem) i wszystko wokół pięknie ubarwione. Zdarza mu się ulać nawet godzinę po karmieniu, jak np. przekula się na brzuszek. Zaczynam sie niepokoić, bo czytałam, że do pół roku dzieci przestają ulewać, a Jaś za tydzień kończy 6 miesięcy i nie zapowiada się, żeby zamierzał przestać.

mój tez ulewa, a też ta granica pół roczku się zbliża nieublagalnie, no ale pod koniec sierpnia idę na szczepienie zółtaczkowe to pogadam z pediatrą...
 
Tormentiol jest szkodliwy dla niemowlat i nawet napisane jest to na nim. Ale pediatrzy i tak polecaja go stosowac i sami lekarze w szpitalach noworodkom stosuja na ciezkie odparzenia. Wybor nalezy w sumie do matki. W kazdym razie podobno byly przypadki smiertelnego zatrucia po nim. nie wiem ile. Wielu dzieciom z kolei chyba nic sie nie dzialo. Ja Oli stosowalam, jak nie wiedzialam co to za swinstwo. Czy jej to zaszkodzilo to nie wiem. Natomiast zaszkodzilo powaznie kilku ubrankom- tego swinstwa nie da sie niczym sprac !!!


Pytia- ulewanie jest jednym z objawow nietolerancji pokarmowej albo alergii. My nadal mamy z tym problem, ale w niektore dni minimalny w inne wiekszy.Prawdopodobnie powinnas zmienic mieszanke. Albo cos w swojej diecie.
 
Maksiowi też sie ulewa, czasem niewiele a czasem całkiem sporo
ale jak pisała Anian
u nas to jest zwiazane z alergią
odkąd Maks pije bebilon pepti ulewa dużo mniej, więc rodzaj mleka ma tu napewno duże znaczenie
 
Co do ulewania to zdarza sie o wiele rzadziej niz kiedys bo kiedys przebieralam Emi 5razy dziennie ale jeszcze czasem coś wylatuje niepotrezbnego
chyba nie ma sie czym martwic
 
U nas bardzo rzadko zdarza się ulać. Ale jak pisała Kaśka76 czytałam, że może to być objawem refluksu, więc jeśli się nic nie zmieni, to Pytia, porozmawiaj o tym z pediatrą, ale na pewno się unormuje. Może teraz to efekt przyzwyczajania się organizmu do jedzenia i mleczka i innych pokarmów? ::)
 
reklama
dziewczyny powiedzcie na jakim poziome macie łozeczko czy jeszcze na tym pierwszym najwyzszym czy juz obnizalyscie???
 
Do góry