reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami

reklama
mamaoli pisze:
tereskaa pisze:
sprobuj moze tej maki kartoflanej....................u nas tylko to zawsze dzialalo i to w bardzo szybkim czasie:)

co z tą mąką się robi?

bierze sie mala ilosc wody ....zagotowywuje....i do tego sie wlewa troszeczke maki kartoflanej wymieszanej z zimna woda(tak jak kisiel).......z tego wychodzi wlasnie taki bezbarwny kisiel ktory trzeba troszeczke schlodzic i dodac troszeczke do wanienki z woda...................................chociaz pozniej to sie rozleniwilam i dawalam troszeczke maki bezposrednio do wody w ktorej kapalam Patryka:)
 
catherinka pisze:
mamaoli pisze:
catherinka pisałaś kiedyś że zastanawiasz się nad "odstawieniem" smoczka całkiem
i co? używasz czy nie?
tzn. nie Ty oczywiście tylko Filip :laugh:

Niestety na razie odsunęłam ten pomysł w czasie ... :(

no ja narazie też odsuwam..  :)
smoczka biore najczęściej na spacerek albo w podróż
czasem pomaga przy wieczornym zaśnięciu
 
tereska kilka razy chciałam z tą mąką spróbować ale chyba za leniwa jestem ::)

chociaż nie tylko to , bo często sama jestem a nierzadko drugie czeka jeszcze na kąpanie ::)

teraz zakupilam mydełko oilatum, narazie sie sprawdza
 
mamaoli pisze:
tereska kilka razy chciałam z tą mąką spróbować ale chyba za leniwa jestem ::)

chociaż nie tylko to , bo często sama jestem a nierzadko drugie czeka jeszcze na kąpanie ::)

teraz zakupilam mydełko oilatum, narazie sie sprawdza

wiem........ja tez nie lubialam sie w tym babrac:)...no ale jak malego wysypalo to ugotowalam ten kisiel:)dwa razy.....bo za kazdym razem mi go starczalo na 2-3 dni jak trzymalam w lodowce....(ja uzywalam przez 2 dni bo pozniej mi sie za stary wydawal)..............no i po potowkach bylo:):)
 
ale sie pogubilam :p najpierw o butelkach bylo, potem o potowkach uf! ale juz wszystko jasne :D

my na czyszczenie z osadow wszelkich stosujemy to: zagotowujemy wode z kasskiem cytrynowym (jesli to np. czajnik to do wody wsypujemy kwasek i gotujemy) ale mozna taki "wywar" wlac do kubeczka czy butelki, potem wystarczy tylko dobrze wymyc i wyparzyc butelke i powinno zadzialac ::)

co do potówek: hmm, moze to uczulenie na jakis nowy produkt? my jak bartek mila wysypke dostalismy masc na recepte robiona i wapno do picia
 
to nie jest uczulenie na żaden produkt,przeanalizowałam moją i Pati dietę. Chyba spróbuję kąpiel w krochmalu i na wszelki wypadek zero nowości :D a miała dziś się zajadać marchewką :mad:
 
no to moze tak bez przyczyny sa. wiesz skorka caly czas sie tworzy i moze nie umie jeszcze sobie ustawic "natluszczenia" skory i dlatego to ;)
oby jej szybko przeszlo !!!
 
reklama
mamaoli pisze:
catherinka pisze:
mamaoli pisze:
catherinka pisałaś kiedyś że zastanawiasz się nad "odstawieniem" smoczka całkiem
i co? używasz czy nie?
tzn. nie Ty oczywiście tylko Filip :laugh:

Niestety na razie odsunęłam ten pomysł w czasie ... :(

no ja narazie też odsuwam.. :)
smoczka biore najczęściej na spacerek albo w podróż
czasem pomaga przy wieczornym zaśnięciu

U nas też głównie do zasypiania kiedy już nie ssie ale tylko sobie tak "memła" cyca ;D I na spacereki też biorę :) Generalnie staram się używać jak najmniej :)
 
Do góry