reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

reklama
co do sloiczkow to ja do tej pory malemu dawalam tylko sloiczki ale dzis ugotowalam mu pierwszy raz zupke jarzynowa Danielek zjadl prawie pol zupki ze smakiem ja sama skosztowalam i stwierdzam ze od teraz bede tylko gotowala pychotkaL) sama bym to zjadla:)
 
I ja dziś sama ugotowałam obiadek małemu. Bardzo lubi ziemniaki ze szpinakiem te z słoiczka to ja mu swoje zaserwowałam. I był zachwycony. Zjadł ponad słoiczek. A na deserek dostał jabłuszko. I mimo iż się krzywił to buśkię otwierał i zjadł całe małe jabłko.
 
My pampersy czwórki, ciuszki na 74, ale są takie juz jakby ciasnawe, zwalam na rozmiarówkę:-p szpinak próbujemy jutro, sama jestem ciekawa, jak to smakuje, bo ja szpinak uwielbiam:-pale tylko po mojemu zrobiony:tak:
 
my na czwórkach tak od 3 tygodni i ciuszki 74 tez tak od 3 tygodni przeważnie body i pajacyki do spania:) Zuzia lubi luźne ubranka ale te 74 to w sam raz ani nie za duże ani za małe:)
W sumie jak Zuzia skończyła 4 miesiące to ważyła 7300g i miała 69cm a wiec długa jest po tatusiu ( tatuś 199cm , Jego brat 206cm a ja 175cm) Teraz to nie wiem ile wazy i mierzy ale już wróciłam do łodzi z wakacji a więc jutro ważenie i mierzenie:-) ale czuje że za dużo nie przytyła bo mniej je 2 razy mleczko z dodatkiem kleiku i 1 kaszkę na noc , na obiad zupkę cały słoiczek a na deser przeważnie pół słoiczka . mleczka je po ok 150 ml a kaszki 180 i jak zje o 20 to do 5-6 rano wytrzymuje:) widzę po niej że urosła ale trochę zrzuciła sadełka z brzuszka i udek i pultasy jej sie zmiejszyły ale nie chce więcej jesć. Pije duzo ok 300 ml herbatki hipp jabłko melisa, w nocy troche wody + w dzień soczek jabłkowy rozcieńczony woda:)
 
dziewczyny które same już gotują zupki dla dzidzi poproszę w jakich proporcjach co dajecie czy do tej jarzynowej czy szpinakowej?
ja już nie pamiętam jak to robiłam przy marlence:)
 
No to kobieta ma możliwości:-D:-D:-D:-D
A ja juz na pewno wiem że jabłka ida na długą odstawkę jako deserek podałam jabłka z marchewką słoiczkowe dosłownie pół godziny i Konstancja miała takie rewelacyjne rozwolnienie że szok:szok::szok::szok:,następna kupa była juz w zasadzie samym śluzem:no::no:żegnajcie jabłuszka!!!!!!

U nas to samo- jabłka odpadają, za to od 3 dni testujemy dynię z ziemniaczkami i jak na razie wszystko ok.:biggrin2: Pediatra pozwoliła nam wprowadzać gluten dopiero za 5 tygodni bo najpierw chce sie upewnic ze przyrost masy ciała bedzie prawidłowy.( bo były z tym małe problemy)
I czeka nas teraz bieganie po lekarzach bo Kamilka ma jakiegoś guzka na główce który rośnie i nie wiadomo co to za paskudztwo:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
caro oto moj przepis na zupke jarzynowa:
2 marchewki
1/4 bialej pietruszki
1/4 selera
1/2 ziemniaka sredniej wielkosci
1 lyzeczka masla

gotowalam warzywa do miekkosci pod przykryciem woda mi wyparowala wiec sprawdzaj co jakis czas pozniej zmiksowalam wszystko na papke dodalam lyzeczke maselka i podgrzalam jesli jest za rzadkie to zagesc kleikiem moja byla w sam raz taka jak ze sloiczka wiec nie dawalam klieku :) smacznego
 
reklama
a ja jeszcze nic oprocz cyca nie daje mlodemu:-p moze dopiero jak skonczy 4 miesiace ale nie spieszy mi sie jakos, chciaz wiem ze pewnie jest juz gotowy bo jak ja cos jem to on ma mine "podziel sie mamusiu":-D ale przepisy chetnie poczytam:-)
 
Do góry