reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Opieka nad dzieckiem czyli o kolce, laktacji, karmieniu, śnie itp

reklama
zaraz zaraz tylko mi nie mówcie że Wasze dzieciaki w nocy się nie budzą... Amelka śpi max 2x po ok. 1-1.5h w ciągu dnia - dzisiaj pobiła rekord - wstała o 7-ej i poszła spać dopiero o 13-ej - spała 2,5h i tyle...teraz zasnęła o 20-ej i jeszcze śpi... jeszcze:wściekła/y::no: budzi się w nocy tak z 3-4x... :baffled: ps nadal karmę ją w nocy - nie je ode mnie butelki w nocy tylko czeka aż jej dam cyca :baffled::szok: a nie mam serca budzić TOmka żeby jej zrobił mleko i podał bo on wstaje o 3,30 :( jak noc wygląda u Was. Karmi jesze któraś z Was ??
 
asiorek
w dzien Oliwcia czasem przesypia tylko pol godziny ale zazwyczaj dwa razy po godzince spi albo raz 2 godzinki i jest wtedy nieznosna a w nocy dostaje wieczorem butle 240, potem kolo 12 - 210 (zazwyczaj nie czekam az sie obudzi tylko przez sen daje) i kolo 6 - 240 ale czasem obudzi sie wczesniej. Proble jest w dzien bo w nocy tyle je ze w dzien nie ma apetytu i zjada czasem jeden sloiczek tylko no i to co wyrzebrze od nas z talerzy. Ale musze ja dac na diete bo ostatnio ma nieladne kupki.
 
Rochul w nocy się nie budzi. idzie spać koło 20 butla o 6:30 i śpi do 8-9-10.
Dziś okazało się jednak,że musi sam spać w pokoju by był takim kochanym śpiącym aniołkiem:-) Dzis mieliśmy gosci, dlatego my spaliśmy razem z Roskziem w jego pokoju. Mały przespał do 6:30 dostał mleczko, kiedy nas zobaczył to zaczął się w głos śmiac, włączył karuzelkę, zaczał tańczyć i nawoływał by zacząc się bawić. My cichutko sobie spaliśmy. Po jakiejś pół godzinie doszedł do wniosku,że chyba bawić się nei będziemy, położył się i zaczął zasypiać. Niestety małż przewracając się głośno na drugi bok, wzbudził czujność malucha, któy zerwał się na równe nogi:-p
po krótkiej juz chwili dał za wygraną i zasnął.ufff
 
Asiorek nie jestes sama w gronie nieprzespanych nocy:tak:.Dominik takze budzi sie srednio 3-4 razy.Daje mu wtedy picie i spi dalej.Jednak zawsze musze wyjsc spod cieplej kolderki:-).Usypia sie ok.21 czasami wczesniej i wstaje o 6-7 rano.w ciagu dnia usnie ok.11 na godz. a pozniej o 16 na pol. godz lub 1 godz. jezeli jestesmy na dworze.Ostatnie jedzenie dostaje ok.10-11 i pozniej dopiero rano jak sie obudzi.
 
u nas spanie wyglada tak:
ok. 7.30 pobudka (+, - pól godzinki)
ok. 11 spanko ok 1.5 godz
i w dzien spi od jakiegos 1,5 miesiaca tylko raz bez wzgledu na to ile spi, nawret jezeli spala tylko pol godz. to drugi raz nie polozy sie napewno - juz odpuscilam
0k. 19 kapiel, pozniej flacha 210 i spanko, ale niestety ostatnio wyglada to nienajlepiej, zwykle zasypiala sama, ateraz jak wychodzimy z pokoju do strasznie sie drze i zwykle konczy sie tak ze zasypia jak ktos siedzi w pokoju
zasypia ok 20. w nocy budzi sie raz i to bardzo roznie, musi dostac mleko bo inaczej nie zasnie, a ztym jest tak ze czasem zasypia od razu a czasem kreci sie nawet dwie godz i to niestety w naszym lozku:no: bo odpuszczamy i ja bierzemy do siebie. Ja sie chce w koncu wyspaac !!!!!!!!!!!!
 
u nas na kolację, ok 22, jewst 240 ml kaszki ryżowej. Fil śpi bez budzenia się do co najmniej 7:30, daję mu kilka łyków wody i smoczka i pośpi jeszcze do 8:30-9. i jedzonko dostaje dopiero o 10 rano. czyli ma 12 godz przerwy w jedzeniu. w ciągu dnia ma 5 posiłków
 
reklama
U nas spanko ok 19-20 zalezy jak sie wyrobie z dwiema pannami .........spia do 8 -8:30 jak Pawel idzie do pracy to dostaja mleko o 6 a jak nie idzie to dostaja jak sie obudza :-p
sniadanko rowniez uzaleznione od pracy pawla :-p albo po przebudzeniu albo ok 10
potem taja ma drzemke ok 11 spi roznie jak jej emilka pozwoli:-p potem jest deserek
ok 14-15 obiadek o 17 podwieczorek no i przed spaniem butla:sorry2:
 
Do góry