reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

Czasem podaje samą wode ale i tak nie robi kupek. QUOTE]
Tego dotyczy moje kolejne pytanie..;-)
Moj maly wyproznia sie OK ale zastanawiam sie czy moge mu czasami podawac przegotowana wode lub herbatke koperkowa Hipp (ktora jest "od urodzenia",a maly miewa problemy z wiatrami). Jesli tak to w jakiej ilosci? Bo mam wrazenie ze czasami maly sie najada (wczoraj "wciagnal" 150ml!) a nadal pokazuje ze jest glodny - mysle ze chodzi bardziej o odruch ssania i wtedy dalabym "zastepstwo";-)
 
reklama
Jesli to chodzi o odruch ssania to spróbuj podawać mu smoczek (czasem trzeba przytrzymać przy buzi zanim dziecko zassie, czasem nauka smoka troche trwa - moja Zuza sie nauczyła w 3 miesiacu - wcześniej zeby zapokoic jej odruch ssania musiałam jej wkładać do buzi mój palc wskazujący - ofkoz umyty. TRAGEDIA. Chyba jednak wolę smoka).
Jeśli mały jest najedzony a dalej ma odruch ssania, a Ty podasz mu jeszcze jakieś płyny (obojętnie co) to najzwyczajniej w świecie może Ci się spawiować. Po prostu mu się nie zmieści w brzuchu...
 
Czasem podaje samą wode ale i tak nie robi kupek. QUOTE]
Tego dotyczy moje kolejne pytanie..;-)
Moj maly wyproznia sie OK ale zastanawiam sie czy moge mu czasami podawac przegotowana wode lub herbatke koperkowa Hipp (ktora jest "od urodzenia",a maly miewa problemy z wiatrami). Jesli tak to w jakiej ilosci? Bo mam wrazenie ze czasami maly sie najada (wczoraj "wciagnal" 150ml!) a nadal pokazuje ze jest glodny - mysle ze chodzi bardziej o odruch ssania i wtedy dalabym "zastepstwo";-)
Też myslę że jak za duzo zje to będzię nie dobrze:tak: Ja mojej Darii podaje między posiłkami (jest na sztucznym mleku) wode przegotowana i wypija jej tak ok. 100ml w ciągu całego dnia. co do koperku to nie może być za mocny bo to też nie dobrze dla małego brzuszka. Ja podawałam Małej właśnie koperek między posiłkami i sypałam tyle ile pisze na opakowaniu, przez co Daria krzyczała jeszcze bardziej od bólu brzuszka:-( Tak że teraz dostaje tylko wodę przegotowaną i jest lepiej.
Poza tym któraś z dziewczyn pisała że zmienia mleko na bebilon comfort. Moe dziecko jest właśnie na tym mleku i przez pierwszy tydzień stosowania dostała...zaparcia. Połozna mi powiedziała że to dlatego że zmieniłam jej mleko nagle(tak mi polecił lekarz) tzn. nie zaczełam wprowadzac stopniowo. Teraz mija drugi tydzień jak stosuje to mleko i Daria robi ładne kupki dwa razy dziennie. Ja to mleko kupiłam na kolki ale niestety nie za bardzo na to pomaga i prawie od rana do wieczora Daria się męczy przez kolki:-(
 
Tak jak wczęsniej pisałam, nam zycie uratował sab simplex... może u was też by się sprawdził? wiem co się czuje gdy dzieciątko tak się męczy, a nie możemy mu pomóc, a do tego nieprzespane noce mimo iż w dzień trzeba funkcjonowac normalnie...
 
Roksi więcej nie pomogę bo się nie znam:sorry: wiem tylko tyle co czytałam kiedyś o tych kupkach:tak: myslę, że możesz się z tym do lekarza przejść:tak: zobacz jak będzie wyglądac następna.... może to tymczasowa anomalia

mamy tak wogóle nowe mleko.... próbujemy bebilonu bo szukamy przyczyny braku wypróżnień i trudności przy tej czynności... jak nie pomoże zmiana mleka to wrócimy pewnie do enfamilu bo wg pediatry jest lepszy...

a ja tymczasem faszeruję się xenną błonnik... u młodej kupek brak za to ja latam do kibelka jak durna:confused2:

Roksi mamy to samo , moja już 2 razy zrobiła taką zieloną pienistą , szczerze nie wiedziałam że to źle, staram się uważać na to co jem , mam nadzieje że wróci do normalnych wypróżnień . ps ta jej kupka przypomniała mi shreka:eek::eek::eek: Ja biore witaminy Prenatal dla kobiet karmiących i żelazo.



My też odstawiliśmy enfamil i próbujemy bebilonu comfort dla dzieci z trudnością do wypróżnień bo mała albo nie robi wcale albo robi te zielone raz na 2-3 dni. Myślałam że to od mleka ale już pewności nie mam. Jak próbowałam enfamil to jest smaczny a bebilon jak dla mnie niedobry, mała też go dużo mniej chętnie je. Czasem podaje samą wode ale i tak nie robi kupek. Dziwne bo od początku ciąży jem ciągle to samo i wcześniej tak nie było .Zobaczymy, wolałabym aby ten enfamil jadła ale zobaczymy.

dziewczyny mój mały tez robi kupe ra na 2-3 dni i pediatra mówiła że to i tak dobrze ak jest na sztucznym niektóre dzieci robią raz na tydz.
Igor wypija w ciągu dnia kilka butelek 150 ml herbatek. a i tak robi z zegarkiem w ręku raz na 2 dni. mamy bebilon comfort.
 
Dzieki za odpowiedzi:tak:
Damianek je sztuczne mleko,kupki robi 2 x dziennie,wiec chyba faktycznie nie bede go narazie dopajac woda itp.. Ssac smoka staramy sie uczyc cierpliwie;-)
Kurcze juz drugi dzien ma buzie wysypana..myslalam ze to potowki ale nie jestem pewna..pelno drobnych czerwonych krostek. Przemywam rumiankiem ale poprawy nie widac:-(
 
Tego dotyczy moje kolejne pytanie..;-)
Moj maly wyproznia sie OK ale zastanawiam sie czy moge mu czasami podawac przegotowana wode lub herbatke koperkowa Hipp (ktora jest "od urodzenia",a maly miewa problemy z wiatrami). Jesli tak to w jakiej ilosci? Bo mam wrazenie ze czasami maly sie najada (wczoraj "wciagnal" 150ml!) a nadal pokazuje ze jest glodny - mysle ze chodzi bardziej o odruch ssania i wtedy dalabym "zastepstwo";-)
ja podaję herbatkę koperkową, przygotowuję wg przepisu czyli łyżeczka na 100ml wody i daję między posiłkami... to nam starcza na cały dzień, tzn staram się więcej nie robić...
Ale tak jak pisze Abeja, jak dasz za dużo , to albo Ci pawia puści, albo (co też nie jest dobre)rozepchasz mu żołądek i bedzie jadł coraz więcej...

co do krostek, to Majce też wyszły... to moga być potówki? tylko na pyszczku? bo na ciele nie ma... może spróbuję sposobu Catedry...

mam pytanie do mam dziewczynek... chodzi o mycie pipci... bo między wargami sromowymi zbiera się taka biała wydzielina, czy ja mam to jakoś usuwac, czy zostawić? bo podczas kapieli to nie do końca się wymywa...

i drugie pytanie do mam karmiących tylko butlą... ile razy dziennie karmice? robicie to na zyczenie, czy co 3 godziny? ile wypijają dzieci na jedno posiedzenie? ile wypijają na dobę? ups... to były 4 pytania a nie jedno:zawstydzona/y::-);-)
 
jako mama dziewczynki odpowiadam ;-)

u mojej Ani na początku to były pozostałości mazi płodowej - położna kazała zostawić. Ale potem jak smarowałam pipkę kremem nivea przeciw odparzeniom to jej się tam zbierał i nie potrafiłam jej tego umyć, bo się to trzyma tam mocno...:eek: I nie wiedziałam czy może to tak zostać więc wzięłam patyczek do uszu zmoczyłam i delikatnie umyłam. Teraz już nie smaruję pipki kremem... a jeśli już to bardzo cieniutko i tak żeby się pomiędzy wargi nic nie dostało...
 
Witam,
pozwoliłam sobie wtrącić swoje 3 grosze, bo często przeglądam Wasz wątek.
Jestem mamą 4tyg Wojtusia i również borykam się z całym dobrodziejstwem tego wieku jak i własnymi obawami i własną niewiedzą.
Wojtusia od urodzenia dokarmiamy (metoda mieszana). Zaczęliśmy od Humany 1 i nie było problemu. Zgodnie z zaleceniem położnej prześliszmy na Bebiko 1 i zaczęły się problemy z brzuszkiem. Twardy brzuszek, problemy z kupką.
Po wizycie u pediatry wróciliśmy ponownie na Humane 1 (mleko do dokarmiania), a na gazy pani dr przepisała nam Debridat (zawiesina, którą można podawać z pokarmem) i problem z gazami znikł jak ręką odjął.
Przyczyną problemu był skład Bebiko. Jest on ciężkostrawny dla takiego maluszka (mają jeszcze nie w pełni wykształcony układ trawienny), bo zawiera całą gamę węglowodanów. Natomiast Humana 1 podobnie jak mamine mleko posiada tylko laktozę.
Co do Debridatu to poprawia on perystaltykę jelit i ułatwia trawienie oraz powoduje nie zaleganie gazów (wydawany tylko na receptę)
Mam nadzieję, że komuś ta informacja pomoże, tak jak mi niejednokrotnie Wasze posty.
Pozdrawiam
 
reklama
Elisabeth u nas tez są mazie jeszcze:tak: ale zastanawiam się nad wymyciem tego bo pewnie krem też tam siedzi:confused2: przy starszej córci zastosowałam sposób Amelkowej:tak:
 
Do góry