reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

No ja zaraz jadę na wizytę, zobaczymy co mi powie. Asiu, moja mała ma wsżedzie te pleśniawki. dokładnie to ma całe podniebieine i policzki w białych plamkach, a języczek jest cały pokryty taką grubą warstwą tego białego nalotu;/ jak wróce to dam znać. w ogole to chciałam się usprawiedliwić dlaczego mnie tak mało na forum ostatnio. korzystam z kompa t. mojemu laptopowi zdechła ładowarka i prawdopodobnie jutro dopiero będzie naprawiona. Oki, śmigamy do lekarza. całuje was wszystkie i nie życzę żadnej takich pleśniawek jakie my mamy...
 
reklama
Jesteśmy po wizycie.Jak pediatra zobaczyła małej język to się przeraziła...Dobrze, że pojechaliśmy. Mówiła, że apthin to za słaby na to i dlatego nic nie pomógł.
Przepisała nam jakąś mieszankę ktora robia w patece i dziś jest do odbioru o 20. Ściągnęła małej trochę z języczka tego pioróństwa. Mówiła,że od tego też tak charczy. Nie mogła się nadziwić takim pleśniawkom, a konkretniej to mowila, ze na języku to jrest kozuch...No, ale mam nadzieję, że po tej mieszance juz bedzie lepiej. I kazała jeszcze dawać dużo pić i zwiększyła dawkę Cebionu. 3 razy dziennie po 3 krople.
 
Ja znow mam pytanie z serii "przewrazliwiona mama". Szukalam odp w necie ale wole Was zapytac;-)
Czy wasze malenstwa maja czasami takie jakby nerwowe ruchy?Np obracaja szybko glowa w prawo i lewo,dysza przy tym,poplakuja,zginaja nozki i wyma****a raczkami? Przy czym smok czasami calkowicie uspokaja do momentu az nie wypadnie.. i druga rzecz,czy zadaza sie ze wasza dzidzia charczy po jedzeniu?
"Prezenie"i "prostowanie"cialka juz opanowalam,przewaznie to wiatry lub "juz"jest znowu glodny;-):tak:
P/s dzisiaj pierwszy raz zalozylam malemu body (wogole cos przez glowke) - nie bylo to takie straszne;-)a wszystko przez to ze niektorych rzeczy nie zdazylam ubrac a juz sa za male - bo uparlam sie tylko na pajace i spiochy:-p;-)
 
Ostatnia edycja:
Ja znow mam pytanie z serii "przewrazliwiona mama". Szukalam odp w necie ale wole Was zapytac;-)
Czy wasze malenstwa maja czasami takie jakby nerwowe ruchy?Np obracaja szybko glowa w prawo i lewo,dysza przy tym,poplakuja,zginaja nozki i wyma****a raczkami? Przy czym smok czasami calkowicie uspokaja do momentu az nie wypadnie.. i druga rzecz,czy zadaza sie ze wasza dzidzia charczy po jedzeniu?
"Prezenie"i "prostowanie"cialka juz opanowalam,przewaznie to wiatry lub "juz"jest znowu glodny;-):tak:
P/s dzisiaj pierwszy raz zalozylam malemu body (wogole cos przez glowke) - nie bylo to takie straszne;-)a wszystko przez to ze niektorych rzeczy nie zdazylam ubrac a juz sa za male - bo uparlam sie tylko na pajace i spiochy:-p;-)

Ania bardzo macha rączkami i nóżkami:-D, nawet przez sen, ale jak dla mnie nie dzieje się nic niepokojącego. Body przez główkę to my zakładamy od samego początku:-D:-D:-D
 
Asienko, maja nie wymiotuje, może częściej zaczela ulewać, ale tez nie jakoś zbytnio mocno. Ruchliwa też jest, od samego poczatku bardzo mocno macha raczkami i przebiera nozkami jakby gdzies biegła;-) I tak jak Asia, body przez główkę praktykujemy od samego początku;-)
 
Ja znow mam pytanie z serii "przewrazliwiona mama". Szukalam odp w necie ale wole Was zapytac;-)
Czy wasze malenstwa maja czasami takie jakby nerwowe ruchy?Np obracaja szybko glowa w prawo i lewo,dysza przy tym,poplakuja,zginaja nozki i wyma****a raczkami? Przy czym smok czasami calkowicie uspokaja do momentu az nie wypadnie.. i druga rzecz,czy zadaza sie ze wasza dzidzia charczy po jedzeniu?
"Prezenie"i "prostowanie"cialka juz opanowalam,przewaznie to wiatry lub "juz"jest znowu glodny;-):tak:
P/s dzisiaj pierwszy raz zalozylam malemu body (wogole cos przez glowke) - nie bylo to takie straszne;-)a wszystko przez to ze niektorych rzeczy nie zdazylam ubrac a juz sa za male - bo uparlam sie tylko na pajace i spiochy:-p;-)

tak i tak:-) nie przejmuj się tym

Do dziewczyn pytających jak pozbyć się potówek. Najpierw mycie buzi rumiankiem (tak jak mówi Iza) a potem posmarowanie sudokremem:tak: znikają w ciągu jednego dnia:happy:
 
reklama
mayo jeśli chodzi o nerwowe ruchy to np mój Adaś często jak śpi "wyrzuca" rączki do przodu, czasami śmiesznie to wygląda:-) acha i prężenie i tzw ,, rzucanie się na cyca" też przerabialiśmy.
Jeśli chodzi o charczenie to tak jak wspomniała Ela to może być pokarm, mój Adaś też czasem charczy, nawet pytałam o to lekarza i to może być reszta ulewającego się pokarmu. Słyszałam jeszcze o tzw "wiotkości krtani "- podobno małe dzieci mają jeszcze niedojrzałe mięśnie tam i też charczą. Trzecim powodem może być niedostatecznie nawilżone powietrze w pokoiku gdzie śpi. My zaopatrzyliśmy się w nawilżacz, myślę, że troszkę pomaga.
 
Do góry