reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

Też myslałam o patyczku, ale położna mówiła, żeby nie ruszać (tzn mówiła to jakies 3 tyg temu)i dlatego zastanawiam się... chyba nic się nie stanie jak to delikatnie wymyję patyczkiem? Amelkowa a jak wyczyściłaś tam, to już nie ma tej mazi, nie zbiera się tam nic, łatwo to umyc podczas kąpieli? czy dalej trzeba tym patykiem?
 
reklama

co do krostek, to Majce też wyszły... to moga być potówki? tylko na pyszczku? bo na ciele nie ma... może spróbuję sposobu Catedry...

mam pytanie do mam dziewczynek... chodzi o mycie pipci... bo między wargami sromowymi zbiera się taka biała wydzielina, czy ja mam to jakoś usuwac, czy zostawić? bo podczas kapieli to nie do końca się wymywa...
Elisabeth Lanka tez ma krostki tylko na twarzy, czytałam że tak może być i że to potówki. Na razie u nas jest coraz gorzej dzisiaj wypróbuję sposobu Catedry:tak:
 
jako mama dziewczynki odpowiadam ;-)

u mojej Ani na początku to były pozostałości mazi płodowej - położna kazała zostawić. Ale potem jak smarowałam pipkę kremem nivea przeciw odparzeniom to jej się tam zbierał i nie potrafiłam jej tego umyć, bo się to trzyma tam mocno...:eek: I nie wiedziałam czy może to tak zostać więc wzięłam patyczek do uszu zmoczyłam i delikatnie umyłam. Teraz już nie smaruję pipki kremem... a jeśli już to bardzo cieniutko i tak żeby się pomiędzy wargi nic nie dostało...


ja robię tak jak Amelkowa. Kremu używam oszczędnie na wargi sromowe i bardzo uważamy, by nie napaćkać między, a jak coś-patyczek z wacikiem i jest cacy. Kremem smaruję porządnie pupkę i wszystkie te miejsca narażone szczególnie na odparzenia-pachwinki.
 
Ja robie tak jak dziewczyny ,tzn.patyczkiem,a poza tym staram się tam nie paćkać kremem :tak::tak::tak:.
Wiolu,moja Mała też ma krosteczki na buźce.O jakim sposobie Catedry mówicie z Elis,bo nie mogę doczytać.Ja przemywałam rumiankiem,ale bez większych efektów :-:)-:)-(
A słyszałam,że te krostki ,to może być trądzik niemowlęcy :eek::eek::eek:
 
Wiele z Was pisze o krostkach na buzi. Powiem jak było u nas. Cały czas Adaś miał takie delikatne krosteczki na buźce, myślałam, że to potówki, może schodzące hormony. Pediatra jak to widział utwierdzał mnie w tym, kazał stosować kosmetyki do skóry wrażliwej i powiedział, że to minie. Ostatnio objawy się bardzo nasiliły a Adaś zaczął się drapać. Za uszami pojawiły się ranki, sączące jakąś wydzieliną. Buzia cała obsypana, wyglądał tragicznie. Płakałam jak na niego patrzyłam. Wczoraj za radą pediatry wylądowaliśmy u dermatologa. Okazało, że Adaś ma łojotokowe zapalenie skóry, nasilone alergią (za sprawą tatusia alergika) na (najprawdopodobniej) mleko krowie.Taka mutacja skazy z ŁZS. Dostał stos maści i specyfików do smarowania, a ja póki nie zejdzie mu wszystko muszę zachować ścisłą dietę bezmleczną, bezjajeczną ogólnie bezbiałkowa. Później będziemy testować co go uczula (mam nadzieje, że nie wszytskie białka). Makabra, mam nadzieje, że żadnego z waszych maluchów to nie dopadnie.
 



i drugie pytanie do mam karmiących tylko butlą... ile razy dziennie karmice? robicie to na zyczenie, czy co 3 godziny? ile wypijają dzieci na jedno posiedzenie? ile wypijają na dobę? ups... to były 4 pytania a nie jedno:zawstydzona/y::-);-)
mój mały je po 3 lub 2,5 godziny a nieraz tak pokićka i nie zdazyło sie zeby ominął posiłek
zjada 90ml.
 
Elis..mój maluch je średnio co 2,5-3 godziny..sam się domaga..posilek zjada na dwa razy..mniej więcej 70-80 a potem dobija 40-50..zjada okolo 100-120 ml..ja karmię go praktycznie na żadanie ale..my jemy Bebilon AR czyli dietetyczne mleko o małej kaloryczności przeciw ulewaniom..Kajtek bardzo szybko je trawi i mi pediatra kazała karmic go gdy się domaga..średnio robi 3-5 kup dziennie..:-)

dziewczyny - mamy chłopców..wzorem Elis mam pytanie..ale odnosnie jajeczek..mój maluch miał wczesniej dwa..a teraz wyczuwam tylko jedno jajeczko..jak jest u waszych maluchów? i czy - tu pytanie do doświadczonych mam - to jedno jakoś jeszcze zejdzie? poczekać? panikować? :sorry::eek:
 
Shenkoka ja nie jestem mamą chłopczyka, ale do lekarza bym poszła, na spokojnie...
Elis jeśli to maź to się da zmyć, ale krem nie bardzo... dlatego zmywałam tym patyczkiem, ale trzeba uważać bo łatwo podrażnić tą delikatną skórkę... Dużo wody do tego używam...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Elis Damianek je co 2,5 - 3h (na zadanie) ostatnio po ok 120ml,chociaz dzisiaj w poltorej godziny zjadl..210ml..na 3 raty:confused2:Polozna mowi zeby dawac mu az sam przestanie (co sie rzadko zdaza..) bo jest duzy i potrzebuje wiecej niz normy nakazuja;-)Dzieki temu pomalu wyrabiam sobie niezle bicepsy - bo "klocuszek" juz troche wazy..:confused2:;-)
O jakim sposobie Catedry na buzinkowe krostki pisalyscie? Ja teraz probuje roztworu gencjany (1 tab na szklanke wody),zobaczymy..
 
Do góry