reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

Sylvietta, zazdroszczę. Pomarzyć dobra rzecz.
My po szczepieniu. Było nawet ok, Mała płakała kilkanaście sekund dosłownie-jak już szczepionka została wprowadzona, przy samym ukłuciu nie płakała-zasługa kremu emla?? nie wiem, chyba bardziej dla mojego sumienia. Mała spała cały dzień. Tylko po 17 się rozżaliła...dostała pół czopka przeciwbólowego jedzonko i śpi jak Aniołek. Także było nieźle.

za dwa tygodnie rota
 
reklama
ja podaję rumiankową z Hippa a w niej Dicloflor 30 żeby ujednolicić kupki. Koperkowej mam nie podawać bo powoduje dodatkowe gazy a moja laska z tym nie ma problemów :-)
 
Abeja a nie boisz się, że rumianek uczula, ja się jakoś boję pić rumianek i podawać małemu, przez to, że podobno bardzo często uczula. Na szczęście odpukać my wielkich problemów brzuszkowych nie mamy.

Ja kupiłam normalny koperek w szaszetkach, nie używam tym razem tych gotowych herbatek, ale ja na razie małemu daję tylko i wyłącznie cyca.
 
łooo Sylvietta, zazdroszczę. Dla nas taka wyprawa to koszt około 10 tysi, więc trzeba by było nazbierać je najpierw. No ale nas jest piątka ;-)

Co do herbatek, to rzeczywiście za dużo koperku nie można, dlatego ja też na zmianę podaję z tą uspokajającą Hippa. W niej jest rumianek i jak na razie moi się nie uczulili.
 
a u nas na brak kupki pomaga butelka mleka modyfikowanego jedna na dobę:tak: kupka jest co drugi dzień:tak: rekord bez kupy to 6 dni z czego 4 dni to prężenie i stękanie:-( a teraz super mała fajniutka jak zrobi kupsko to tak zadowolona w niej leży:-D
 
Sylvietta ale macie super, życze udanego wypoczynku , filtr dla dzidzi min 50 , mustela i vichy mają dobre kremy dla dzieci.

Roksi dobrze że w końcu macie rozwiązanie na brak kupki.

My walczymy z uczuleniem na buzi , nie wiem od czego . Za bardzo nie chce schodzić . Jutro na 8.30 zapisałam nas do pediatry niech to zobaczy. Pierwszy raz
 
reklama
chciałam powiedzieć, że metoda stałego rytmu dnia jest skuteczna. Budzę dziecię na "brzydulę", pozwalam ssać cyca przez cały film, potem zabawiamy się do wiadomości, potem oglądamy wiadomości a w tym czasie napełniamy wanienkę wody.

Odkąd wsadziłam do wanienki plastikowy leżaczek młoda kocha kąpiele. Nawet podczas mycia główki nie ma płaczu, siedzi młoda jak na tronie i macha nogami robiąc fontannę:-)

po myciu robimy masaż, dajemy cycunia, tulimy i odnosimy do łóżeczka. Młoda zmęczona zasypia ok 20-20.30:-D

3 karmienia nocne na autopilocie (po pierwszym karmieniu biorę ją do siebie), budzi się ok 6tej rano na zmianę pieluchy (jest tak naładowana, że mogłabym nią zabić:-p) i śpimy dalej. Ok. 7mej pobudka i do 10tej wierzga nogami i gada sama do siebie a ja mam poduszkę na głowie i dosypiam:-p

nie mogę narzekać na brak przesypianych nocy, bo nawet nie pamietam tych karmień:-D więc dziecię śpi mi prawie 12h:-)
 
Do góry