reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opadanie powieki

reklama
Hej olicja gdzie jesteście zapisani na zabieg w moim mieście jest dziewczynka ma 12 lat zabieg miała robiony dwa razy jak miała 2 latka i drugi raz jak miała 6 bo powieka opadła teraz jest dobrze a z ćwiczeń to zaklejanie zdrowego oka i masowanie opadniętej powieki
 
Czy jest tu ktoś, kto miał już zabieg i może nam polecić/odradzic specjalistę? Kiedyś odzywala sie mama dziewczynki po zabiegu, ale jakoś jej już teraz nie widać:((
 
Krupko, z tego co pamiętam to była Agnieszka mama Natalii i dziewczynka miała robiony zabieg w Kobylnikach w dr Stępniewskiego.
 
hej nie bylam tu wieki ale widze ze jestesie:)

U nas na 1 plan wyszedl ten nieszczesny torbiel kolo łuku brwiowego i teraz na nim sie skupiam ale powiem wam ze cos u nas drgnelo tylko co a moze to JA juz sie do tego przyzwyczailam ????

Masowanie powieki? a co to daje?
 
Magfil4 leczę synka w Akademii w Gdańsku i tu będzie miał przeprowadzany zabieg. Nasze ćwiczenia to masowanie powieki ,oraz zabawy polegające na kierowaniu oczka ku górze (same oczy bez poruszania glówką)
 
Moja Natka ma 4,5 m-ca i rzeczywiście ma jakby jedno oczko mniejsze bo jej powieczka opada delikatnie. Tylko, że u małej to wygląda oczktak, że raz jakby opada a raz nie. Bo raz ma oczko mniejsze, a raz oba takie same -nie wiem od czego to zależy. 3 tygodnie temu byłyśmy na płukaniu kanalika łzowego i okulistka nic nie mówiła na ten temat. Będę musiała jeszcze raz chyba skonsultować się z okulistą w tej sprawie, tym bardziej że i ja i mąż nosimy okulary. Ja "-", mąz "+", a ja jestem dodatkowo po dwóch korekcjach zeza. :(
 
Zabawy z unoszeniem oczka bez ruszania główka stosowaliśmy od około 6-7 m.ca. Nie musiał rozumieć spoglądał na zabawki a my przytrzymywaliśmy główkę . Teraz ma prawie 3 lata i nadal traktujemy ćw. jako zabawę . Tatuś podtrzymuje głowę a ja wymyślam coś nad nimi (siedzą sobie na podłodze ) . Nie są to skomplikowane ćw. a można je zacząć stosować dość wcześnie czyli jak tylko dziecko zaczyna wodzić wzrokiem za czymś ciekawym.
 
reklama
Witam Wszystkich, jestem mama 2 miesięcznej córeczki, któtrej opada prawa powieka-oczko otwiera się tylko do połowy. Neurologicznie ok, okulista zalecił podklejanie plasterkiem opadającej powieki oraz masaz brwi tego oczka i zewnętrznego kącika oka. Nalezy równiez dziecko czesto układać na brzuszku i pokazywac zabawki z góry. Stosuję te zalecenia od tygodnia, póki co nie widze rezultatów. Przyczyny ptozy córki nie znamy, w rodzinie nie było takich przypadków, poród ekspresowy-1 godzina od pierwszego skurczu, dziecko w doskonałym stanie poporodowym, za to ciąża była zagrożona a dziecko długo przebywało bardzo nisko pchając sie na świat, co może spowodowało ucisk. Początkowo nie otwierała tego oczka wcale, w trzeciej dobie lekarz otworzył "siłą" i od tego czasu uchyla. Gdy zmęczona lub senna nie otwiera tego oczka wcale.
Oczko to miało zatkany kanalik łzowy i stan zapalny, początkowo lekarze sadzili że dziecko nie otwiera oka z powodu infekcji ale po wyleczeniu zmienili zdanie, że to opadanie powieki.
pozdrawiam
m
 
Do góry