reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olkusz i okolice

odnośnie ZUS to ja się nie wypowiadam mam dokładnie takie same problemy non stop coś chcą ten urząd to jakaś porażka dla mnie...
 
reklama
a ja dziś byłam z Julią w kuleczkowie ponad 2 godziny i troche mnie wykończyły te dziecięce wrzaski...a poza tym na koniec Julia zaczęła rządzić i szarpać inne dzieci jak coś nie po jej myśli robiły, a jak ja upominałam to był płacz a potem znowu to samo
 
No kochane mamusie skutecznie sprowadzacie mnie na ziemię pisząc o swoich pociechach, że tak różowo to nie jest ;-)
A ja dzisiaj przeglądałam ciuszki, które przyniosła siostra męża po swoich córkach. Co prawda ciuszki są troche blade i sprane to widać ale stwierdziłam, że szaleć nie będę, bo nie wiem jak mała będzie rosnąć i jak duża się urodzi. No i jak często będę zmuszona ją przebierać.
 
Ostatnia edycja:
Teraz Wam tutaj troche zaśmiecę, robię listę rzeczy do kupienia i mam prośbę jako już mamy skorygujcie mnie jeśli jakieś fanaberie powpisywałam albo jak jest coś potrzebne jeszcze:

-pajacyk r.62-3szt (mam jeszcze ze 3 w domu)
-body z długim rękawem r.62-3szt (mam 2 w domu)
-śpiochy r.62-3szt (mam 2 w domu)
-skarpetki 2szt. (mam jeszcze 2 szt w domu)
-czapeczkę, kaftaniki i niedrapki mam
-5 pieluch tetrowych (mam kilka już)
-5flanelowych
-2 ręczniki kąpielowe
-szczotka do włosów
-obcinaczka do paznokci
-aspirator/gruszka do noska
-butelka mała i większa ze smoczkami
-smoczek dla maluszka
-rożek
-wanienka
-łóżeczko+koplet pościeli+przewijak na łóżeczko
-wózek
-fotelik mam

*kosmetyki:
-gaziki, spirytus 70% do pępka
-sól fizjologiczna
-gaza
-płyn do kąpieli
-oliwka
-kemik do buzki
-sudocrem do pupy
-szampon i mydełko potrzebne???
-chusteczki nawilżone
-wiadomo pieluchy

*dodatkowo:
-tantum rosa
-jakas maść na brodawki (jeszcze nie wiem jaka)
-laktator
-wkładki laktacyjne
-bielizna jednorazowa
-wkłady poprorodowe 2op.

proszę o poprawki na końcu wydrukuję sobie liste i będę mogła powoli kompletować :tak:
 
Ostatnia edycja:
Agniechaaaa mój mąż najwybitniejszy był, a i teraz mu się zdarza, w kwestii zakupów. A z pracami jakimikolwiek to tak właśnie jest u niego, wszystko trwa bardzo długo. Pomijam fakt czekania, aż coś nabierze mocy urzędowej ;-) Kurcze masz ze spaniem jak moja koleżanka, ma córę mniej więcej w wieku Twojej, bo tez z grudnia i każda nocka to dla niej udręka. Już nie pamięta kiedy normalnie było.

eldcia Bartuś lubi jak mu towarzystwa dotrzymujesz, a komp to zagrożenie :) a tak w ogóle to witaj, bo już się zastanawialam co u Was. Ładnie przybiera :)))) oby te kolki minęły, szkoda, że musicie się tak męczyć

koniczynko ja nie pamiętam już dokładnie, ale to co sobie przypomnę to piszę

-pajacyk r.62-3szt (mam jeszcze ze 3 w domu) - dobra ilość
-body z długim rękawem r.62-3szt (mam 2 w domu) - ja na początku miałam problem z ubieraniem body przez głowę, chyba, że masz kopertowe zapinane. Do body potem zakładałam półśpiochy - jak coś do kupienia z Ewy w sklepie w Kluczach u Pani Włochowej, jak coś sprowadzi
-śpiochy r.62-3szt (mam 2 w domu) - ok
-skarpetki 2szt. (mam jeszcze 2 szt w domu) - ja mało używałam na początku, dopiero w sumie w lecie
-czapeczkę, kaftaniki i niedrapki mam
-5 pieluch tetrowych (mam kilka już)miałam ok 12 szt i ciągle mi było mało. Miałam też flanelowe, jak wybierałam się do lekarza. Żeby położyć na wadze czy przewijaku. Takie wyjściowe ładne - 3 szt.
-5flanelowych - odp. powyżej
-2 ręczniki kąpielowe - tez tyle miałam
-szczotka do włosów - ok
-obcinaczka do paznokci - miałam nożyczki, bardzo dobre, zaraz poszukam linka i ci wkleję - te z zestawu szybko się rozwalają i to nie tylko moja opinia.
-aspirator/gruszka do noska - gruszka absolutnie nie, tylko frida
-butelka mała i większa ze smoczkami
-smoczek dla maluszka
-rożek - 2 szt, ja używałam
-wanienka - miałam też podstawkę pod wanienkę, wygodnie się na tym kąpało Bartka, ale nie wiem gdzie Ty będziesz trzymać
-łóżeczko+koplet pościeli+przewijak na łóżeczko
-wózek
-fotelik mam

*kosmetyki:
-gaziki, spirytus 70% do pępka
-sól fizjologiczna - może być np do oczek, ale co noska woda morska
-gaza
-płyn do kąpieli - ja używałam oilatum i oilan, więc nie wiem jaki płyn inny. Mój alergik był więc musiałam o skórę inaczej dbać :)
-oliwka - nie używałam, a nie, używałam do główki, jak miał początki ciemieniuchy, ale potem po szamponie szybko przeszło
-kemik do buzki - taki sam jak do pupy F18, tłusty
-sudocrem do pupy - sudocrem u nas wysuszał, więc on był na jakieś pojedyncze krostki, a tak to F18 albo jakiś inny tłusty
-szampon i mydełko potrzebne??? - nie pamiętam kiedy, ale kupiłam oilatum szampon i fajnie zapobiegł ciemieniuszce jak coś, ale mydełko możesz mieć
-chusteczki nawilżone
-wiadomo pieluchy

*dodatkowo:
-tantum rosa
-jakas maść na brodawki (jeszcze nie wiem jaka) bepanthen dobry i może być też do maluszka jak coś mu się z pupą będzie działo ;)
-laktator
-wkładki laktacyjne

Wkładów sporo potrzebowałam, na pewno więcej niż 2 op. U nas był oddział tzw. bezmajtkowy ;) i nie wolno było mieć bielizny jednorazowej. Ja do podmywania nie używałam tantum rosa, zgodnie z radą lekarza, za każdym razem gdy korzystałam z toalety podmywałam się wodą i powiem Ci, szybko się goiło. A szycie miałam z cyklu hard core ;) Tak myślę, co jeszcze miałam poza tym co wymieniłam i na pewno jeszcze korzystałam z takich dużych płatków kosmetycznych, do przemywania buzi, a i czasem pupy Bartkowej ;) A dla siebie to do szpitala jeszcze wzięłam podkłady na łóżko, bo sobie zażyczyli, do kupienia w aptece. W sumie reszta Ci pewnie wyjdzie w trakcie. Ubranek sporo dokupiłam na bieżąco, dużo poprzynosili goście ;) aaaa i kilka koszul nocnych :/ bardzo się brudziły :/
 
Ostatnia edycja:
mamB. dzieki za radę, to jest taka moja lista startowa, czyli to co musze mieć od razu żeby sie nie stesować :D Co do rożka to napisałam jeden, bo drugi mam po siostrzenicach męża . Pieluchy tetrowe też są ale napisałam 5 żeby miec takie wyjściowe właśnie ładne bielutkie ale chyba kupie całą paczkę 10szt. w środku jest :)
o kocyk jeszcze, bo mam dwa ale one są takie juz bardzo zużyte więc na początek chociaż jeden taki też wyjściowy :)

Wiolcia znalazłam w końcu tą poduszkę na allegro
http://allegro.pl/klin-poduszka-dla-niemowlat-do-kolyski-wozka-nowa-i1454045216.html
 
Ostatnia edycja:
patrz o kocyku zapomniałam :-) mieliśmy chyba z 3, w sumie mam je nadal. A pościeli to nie pamiętam kiedy używaliśmy, ale nie za szybko, Poduszkę to jakoś około roku, a kołderkę to nie pamiętam, ale chyba jakoś szybko. Kurcze fajnie tak powspominać, aż się chce znowu to przeżywać.

A to nożyczki, które mam już 2,5 roku chyba albo i więcej i bardzo sobie chwalę CANPOL - Bezpieczne NOŻYCZKI ~~wygięte~~ (2006) (1450747461) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy te z kompletu rozłamały się na pół :-|

spokojnej nocy :)
 
koniczynko czyli nie kupujesz wogóle ubranek w rozmiarze 56?
powiem ci, że moja córcia urodziła się spora bo 54cm i 3750g a i tak ciuszki na 56 dość długo mi służyły, w 62 to by na początku pływała
chyba w każdym szpitalu trzeba mieć te podkłady na łóżko, u mnie bardzo dużo zeszło i tych podkładów i tych wielkich podpasek, miałam na początek po 2 paczki i tego i tego a mąż musiał jeszcze dokupywać...
 
reklama
jestem!
zajęłam się sprzątaniem domu, chorym dzieckiem i mężem :cool2:
ale już jestem :tak:


wiola czyli nie pomogło nowe mleko tak? a zmieniałaś je szybko czy powoli? on może miec po prostu refluks, więc może idźcie na usg brzuszka i to sprawdźcie?
a typowy refluks mocny się leczy! do jakiego pediatry chodzisz?
i tak jak pisała koniczynka ważne jest byś miała butelkę odpowiednią przy takim dziecku :tak:
 
Do góry