reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olkusz i okolice

no ubranka Ewy faktycznie są dobre gatunkowo, bo śpiochy po Dominice Wojtek nosi i jak nowe dalej wyglądają a 4 lata mają :-D


monisia no już tuż tuż poród :-D ale nie bój ziaby, wszystkie dały rade to i ty dasz :tak: jutro po ktg daj koniecznie znać!
 
reklama
galazka zastanawiam sięĂ czy dokupywać ciuszki w rozmiarze 56, bo mam kilka. Ale moze faktycznie kupie jeszcze po przynajmniej jednym zestawie
Ja miałam kilka sztuk 56 i musiałam dokupywać, Krzyś urodził się ze wzrotem 53 cm i ciuszki 56 były za wielkie. Początkowo nosił rozmiar 50 a w 56 chodził ponad miesiąc! Tylko, że on przez ulewanie na początku bardzo malo przybierał:/


Dziewczyny czy to możliwe, żeby Krzysiowi szedł ząbek?? Strasznie marudzi, wszystko w koło gryzie, ślini się strasznie a dolne dziąsło jest spuchnięte w jednym miejscu. A jeli to ząbek to czy powinnam mu dziąsło czymś smarować?? Dzis było istne apogeum - w nocy mało spal, w dzień ciągle beczał, reke mi ciągle gryzie a o jego rączkach nie wspomnę...
 
witam,

eee pewnie przydadzą się i rozmiar 56 :) u nas od razu rozmiar 62 był na styk :)
mika śpi, ale powiem Ci, że jest to dość uciążliwe :/ wiem, że jak wstanie przed 8, to obowiązkowe po 12 musi być drzemka, więc automatycznie muszę się dostosować do niego :/ nie ma mowy o spacerze po marudny i wszystko go wkurza :/ Z kolei jak wstanie po 9 to do wieczora nie ma problemu. Nie musi spać. Ale, że mąż dość głośno szykuje się do pracy to już nie pamiętam kiedy wstał po 9, chyba w jakiś weekend ;)
galazka o wizycie wiem, czytałam. Ale pamiętam, że byłaś w czwartek bodajże w ferworze sprzątania i się zastanawiałam czy wyrobiłaś się ze wszystkim na przybycie gości :) Rozumiem, że z Julcią już jesteście w dobrej formie i po choróbskach nie ma śladu ??
monisia spoko, spoko, zawsze boimy się nieznanego.Ale ja już eldci pisałam przed terminem jej rozwiązania, że im bliżej tym bardziej chciałam już mieć za sobą i stres minął, a pozostała tylko chęć żeby już. Pisz z nami to może jakoś stres zażegnamy, a i nie ma co czytać o porodach. Chyba, że chcesz zrobić tak jak ja, czyli nastawić się na najgorsze, a miło rozczarować :-D Już ktg?? daj znać co tam wyszło :tak:
Ja z Ewy też lubiłam ubranka, teraz mamy piżamki i są super :) Jakaś tam część ubranek została, ale, że mój ulewacz to jak już szło na kolorowo to znaczna część zniszczona :( Zostawiłam na tzw "domowe ciuchy"
Wiolcia całkiem możliwe. Najlepiej spytajcie rodziców, kiedy Wam wyszły zęby, Podobno w znacznej większości się pokrywa. Pamiętam też, że Bartek jakoś uderzył się grzechotką po spuchniętym dziąśle w lipcu i na szczepieniu babka potwierdziła, że ma rozpulchnione i lada dzień wyjdą zęby. taaaaaa wyszły w drugiej połowie września ;) Jak widzisz, że cierpi to pewnie, my mieliśmy dentinox, a teraz moje kumpele wiem, że u dzieci stosują camille. Poza tym też miałam w pogotowiu czopki homeopatyczne Viburcol, ale one podobno teraz na receptę.
Jak Krzyś?? Dalej tak mocno ulewa??
 
Ostatnia edycja:
wiola mojej Dominice zaczęły iść jak miała 3miesiące tak więc możliwe jest ząbkowanie u twojego małego :tak: na pewno nie zobaczysz od razu tych ząbków bo one na razie pchają się od samego dołu, tam ze strasznych glębokości :-D tworzą się.. i taki stan może potrwać nawet z 2-3 miesiące zanim one wyjdą :-( niestety... mojej Dominice własnie zaczęły iść jak miała 3mies. a wyszły jak miala 5 :tak: a Wojtkowi jak miał 2,5mies. a wyszly jak miał nie całe 5mies. (dokładnie nie pamiętam)
 
obcięliśmy wczoraj Wojtka na 1cm maszynką hihihi :-D całkiem inne to moje dziecko :-D

a poza tym wstałam rano, patrze a tu w kuchni czeka na mnie piękna forma do pieczenia w kształce serca :-D
a mówiłam mojemu mężulkowi że nic dla niego nie mam więc żeby nie próbował coś kombinować ;-) a tu prosze, takie miłe zaskoczenie :biggrin2:
za to zamierzam mu w tej formie podać wieczorem ciasto :-D i do tego jakiś miły wieczorek przy lampce wina
 
tak macie rację z Ewy są fajne ciuszki sama kupowałam małemu:)

Wiolcia no ja to się nie znam a raczej nie jestem w temacie jeszcze ząbkowania... A jak Krzyś się czuje ulewa Ci dalej czy po tym mleku cos mu przeszło?

MamoB mój Bartuś też śpi w dzień:D tylko ciekawe jak długo...

Monisia sama pamiętam jak czekałam na poród i przyszedł niespodziewanie więc kto wie kiedy się to stanie:)

Mika no proszę ciasto w kształcie serca:) znowu mi smaka robisz a ja dieta... Oj zazdroszczę takiego wieczorku z winem...

U nas się sytuacja uspokoiła na tyle że w dzień mam troszkę więcej spokoju bo Bartuś zamienił sobie pory dnia w nocy nie śpi za to w dzień smacznie chrapie...

A ja dzisiaj spędzam samotnie walentynki mąż będzie dopiero o 20... ale mam swojego drugiego kochanego mężczyznę przy sobie:)
 
Witam wszystkie :-)
Wiolcia mogę powiedzieć tylko z doświadczenia mojej kuzynki, że Guciowi też jakoś w tym wieku jak twój Krzyś zaczął się ślinotok i mania przygryzania wszystkiego co jest w zasiegu buzi i rączęk, a piąstki to całe w buzi.

Walentynki dziś ech a mój dzień zaczął sie od zgrzytu, bo mielismy jechac na badania,potem na większe zakupy, a mój mąż sobie zignorował sprawę (mimo, że jak zasypialiśmy jeszcze go upominałam). Zresztą dziwnym trafem zapomina ostatnio o wszystkim co nie dotyczy bezpośrednio jego osoby.
Raczej nie ma sie na żadne romantyczne akcenty (zresztą to i tak nie w jego typie), a ja mam dość wysilania sie w tym kierunku. Dobrze, że chociaż słoneczko świeci to troszkę zalatuje optymizmem ;-)
 
koniczynko chłopom to chyba trzeba siłą normalnie przypominać :wściekła/y: mojemu od tygodnia mówię, że mam wizytę u dermatologa jutro i żeby się zwolnił wcześniej z pracy i co?? i na ostatnią chwilę czyli dzisiaj rozmawia - ciekawe co na to szef. Nie zdziwiłabym się jakby mu wolne kazał wypisać.
eldcia niech mu się poprzestawia !!!! tryb nocny Cię czeka, no nieźle ....
mika jaki spryciarz z Twojego męża, hehe ciasto sobie załatwił od razu :-) u nas chyba się obejdzie bez prezentów :-)
 
mamaB no w miarę sie wyrobiłam ze wszystkim;-)Ale strasznie ciężko mi szło to sprzątanie:/
A Julcia była juz zdrowa, ale odkąd zaczęłam jej psikać tymi sterydami do nosa to znowu ma katar, oby się nie rozwinęło zaś cos z tego kataru:wściekła/y:
A ja praktycznie zdrowa, tylko cos ten kaszel tak 100% mi przejść nie może i czasem jeszcze zakaszle.
wiolcia myślę, że to mogą byc zęby, ale może to jeszcze dość długo potrwać nim wyjdą, możesz smarować małemu, ale mojej to nie wiele pomagało...pamiętam, że lekarz mi powiedział, że jak dziecko się bardzo męczy i nie może spać i widać, że je boli to, żeby dać nurofen przeciwbólowo.
 
reklama
Wiola mój Krzyś od końca stycznia wkłada całe rączki do buzi:-D2 tyg. temu bylam z nim u lekarki i ta powiedziała że mogąmu faktycznie już iść zęby...wiesz jak sie zdziwiłam:szok:Nie sądziła ze może to być tak szybko:szok:A śliny ma tyle że szok. Cały czas zmieniam mu śliniaki:-D
Kupiłam mu gryzaczka wodnego-super się nim bawi i troche odwraca uwagę od rączek:-D
Dziewczyny mam problem...mój Krzyś jest tylko na cycu a dziś już czwarty dzień nie robi kupki:-(
Pręży się cały czas, stęka i nic:-(Jak mu pomóc?
 
Ostatnia edycja:
Do góry