reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

okolice Jeleniej Góry..

Franiowa z tego co pamiętam to każde dziecko zaraz po urodzeniu- chyba w 1 i 3 dobie jest w szpitalu szczepione chyba na WZW typu B i gruźlicy.

akaiah ja chodziłam do dr Błażko- sprzęt ma dobry, bo 4d w gabinecie. na każdej wizycie zawsze miałam usg. cena wizyty od 60 do 200 (ta najdroższa to ta połówkowa, czyli tzw genetyczna).
wiem, że dobry jest także Dąbruś. no i przyjmuje także na NFZ a pacjentki traktuje tak samo.
Anrad chodizła do Kunkiewicza i chwali.
dobry jest też Bielasik ale wiem że drogi

pewnie dziewczyny polecą innych ale to kwestia indywidualna


ja dziś w pracy do 14, później po Młodego do żłobka i mam nadzieję, że pogoda się nie popsuje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeśli to tylko WZW to ja bym nie oponowała.
Byle tylko nie był to EuvaxB, tyle bym sprawdziłą.
Bałabym się nieszczepić dziecka p żółtaczce. każdy zabieg szpitalny to potencjalne źródło zakażenia
 
Verita, nie do końca tak jest.

Ja już nie pamiętam, jak było przy Natce, Franek dostał, co dostał, ale z czego innego to wynikało.
Na bank możesz się dowiedzieć, jaką szczepionkę p WZW dostanie. Jeśli EuvaxB to zaprotestuj głośno, tylko dowiedz się wczesniej, przed porodem, spytaj czy mozesz sama zakupić szczepionkę np Engerix. EuvaxB to najgorszy syf.

Oświećcie mnie proszę, p czemu szczepi się dzieci zdrowe w szpitalu zaraz po urodzeniu?

Szczepi sie dzieci zeby uniknac powilklam po ewentualnej chorobie, bo szczepionka jest ciagle bezpieczniejsza niz choroba. U mnie na szczescie musialam nawet zgodzic sie na witamine k bo nic nie daja bez zgody ale w polsce wiem ze robili problemy.
 
Jeśli chodzi o lekarza, to ja chodzę do Czerniawskiego Wojciecha (ma swoją stronę internetową - po wpisaniu w google się wyświetli) - bierze 110zł za wizytę. Ma dobry sprzęt i jest ogólnie b.dobry - no i jest położnikiem w Jeleniogórskim szpitalu.

Co do szczepień, to chodzi mi głównie o te właśnie pierwsze szczepienia w pierwszych dobach życia. Zbyt wiele widziałam dzieciaczków z odczynami poszczepiennymi - którym te szczepionki więcej krzywdy zrobiły aniżeli pomogły. Dlatego pytam.

pozdrawiam!
 
Feless moja bratowa chodzi do Bożydara-dr Cz i mówi ze sprzęt ma fatalny. Z reszta nie tylko ona i ja także widziałam te zdjecia, nic noe widać :-)
Była ostatnio na 4d zeby choc raz zobaczyć Zuzę i mieć na pamiątkę płytę i zdjecia.

Co do szczepień- to znam przypadki mam odmawiajacych i noestety pozniej tej decyzji żałowały. Przemysł to, no i jak masz zaufanego lekarza zapytaj.
Dr Google noe zawsze dobrze radzi.
 
No, nie wiem inka85 - ja tam mam wyraźne zdjęcia...hmmm :-)
no ale może nie mam porównania gdzie indziej - i raczej nie będę - bo mi te wystarczają :tak:

jeśli chodzi o szczepienia - to nie opieram się na wujku google (może tak zabrzmiało) ale miałam takie sytuacje w rodzinie i po znajomych, że dość nieciekawe powikłania były po tych szczepieniach (głownie po tej na gruźlicę). A znów też nie mamy epidemii gruźlicy, więc od kogo to dziecko miałoby się zarazic? Moi rodzice też wyszli z tego założenia i dlatego Ja sama jestem osobą nie szczepioną i żyję i ba! PRAWIE NIGDY NIE CHORUJE! dlatego mnie to po prostu nie przekonuje. Tylko pytam, bo jak rodzice wtedy moi odmówili szczepień, to trochę inaczej to wyglądało te 25 lat wcześniej niż teraz...

inka85 a dlaczego te kobiety potem żałowały? Ich dzieci poważnie zachorowały, z zagrożeniem życia? Czy z innego powodu?

pozdrawiam!
 
reklama
Do góry