reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

okolice Jeleniej Góry..

hej,
Al Szyszkowska i jak , dajesz małemu ten espumisan?? mój Sebastianek tak sie dziwnie prezy jakby go brzuszek bolal, niewiem co mu jest i co mu moge podac... dzisiaj w nocy w ogole nie spalismy- maly caly czas sie darl i tylko przystawienie do cycka go uspokajalo ale glodny chyba nie byl bo co chwile wypluwal i stekal strasznie - a pokarm mam chyba. wlasnie probuje go uspac- zwariowac idzie nawet niemam kiedy sie wykapac....
 
reklama
Witajcie
U mnie ciezko :( wczoraj był koszmarny dzien….
Zaczne od tego ze musiałam Mala przestawic na butle bo mam malo pokarmu i niestety jest on do du… > sama woda i Malutka się nie najada wszystko od razu przez nia przelatuje. Tak wiec jz nawet nie walcze i nie przystawiam jej i tylko pilnuje piersi i staram się żeby pokarm calkiem już zaniknął i nie było problemu z cycami. Strasznego dola przez to miałam bo bardzo chciałam karmic ja cycem i az sobie popłakałam :(
Pozniej od rana wojna z teściami i az nie wytrzymałam i cala zaplakana zadzwoniłam do mojego M mojego on w pracy w Holandii teraz siedzi :(…. Wieczorem on nie wytrzymal i wsiadl w auto żeby przyjechac do nas i ok. g.22 zadzwonil ze miał wypadek w niemczech! :(
Po prostu masakra myślałam ze się nie pozbieram! Cale szczescie nic mu się nie stalo. Moglo być kiepsko bo auto przed nim – laweta z autem na pace – wpadla w poślizg i zaczela tanczyc na calej autostradzie. Mój M niemial gdzie uciec i jak wychamowac a za nim jeszcze tir :(
Tam wiec tir go stuknął i 3 auta się spotkaly. Auto podobno skasowane bardzo ale mam to gdzies szczerze powiem bo to firmowe wiec jak się nieda lub nie będzie się opłacać naprawiac to będzie nowe. A ja niewiedzialam co ze soba zrobic – chciałam wsiąść w auto i jechac do niego ale co z Mala? Mamie zostawic pod opieka? Strasznie się balam o wszystko :( w koncu jednak zostalam w domu z dzieckiem.
Cala noc nie przespana i teraz już na rzesach chodze taka jestem zmeczona a tu caly dzien przede mna :(
Tak bardzo się boje i martwie o wszystko….
 
Jak to jest z tymi wizytami u lekarza? Mi poloznanic nie mówiła ze mam isc do jakiejs kontroli do pediatry lub ortopedy, tylko w 6 tyg. Szczepienie. A jak dzwoniłam do przychodni to się dowiedziałam ze do ortopedy potrzebne jest skierowanie :( powinnam isc teraz na jakas kontrole z Mala?

Jak u was ze szczepieniami? Ja chce szczepic dziecko szczepionkami skojarzonymi + pneumokoki itd.

Anusia85 > nie ma czego się bac! Kazda z nas ma jakiej historie ale na pewno będzie dobrze :) a jak Ty się czujesz? Drozdowska to jest taka czarna kobieta? Pracuje w szpitalu w jg?

Czarnuszka88 > trzymaj się kobietko :) ooo 3200 to calkiem fajnie. Pozdrawiam

Alexandria > super ze się odezwałaś i ze radzisz sobie! Ja Mala myje tylko w oilatum a jak wychodze to smaruje buzke kremem Nivea na kazda pogode ( jak Mala się drapnie na buzce to od razu znika po tym kremie :) no i raz dziennie smaruje ja oliwka bambino i tyle. Buzke przemywam po prostu woda. A do pupy mam alantan krem. A oczek już nie przemywam dodatkowa sola fizjologiczna bo jej nie ropieja ani nic innego.

Al.Szyszkowska > wodo to nizle tyle godzin sobie pospal :) Espumisan? To można podawac takiemu dziecku? Od którego tygodnia?

Ok., zmykam. Klade Mala do łóżeczka bo zasnęła mi na rece (pisałam jedna reka hihi) i ogarne się troche :)
pozdrawiam
 
Witajcie
U mnie ciezko :( wczoraj był koszmarny dzien….
Zaczne od tego ze musiałam Mala przestawic na butle bo mam malo pokarmu i niestety jest on do du… > sama woda i Malutka się nie najada wszystko od razu przez nia przelatuje. Tak wiec jz nawet nie walcze i nie przystawiam jej i tylko pilnuje piersi i staram się żeby pokarm calkiem już zaniknął i nie było problemu z cycami. Strasznego dola przez to miałam bo bardzo chciałam karmic ja cycem i az sobie popłakałam :(
Pozniej od rana wojna z teściami i az nie wytrzymałam i cala zaplakana zadzwoniłam do mojego M mojego on w pracy w Holandii teraz siedzi :(…. Wieczorem on nie wytrzymal i wsiadl w auto żeby przyjechac do nas i ok. g.22 zadzwonil ze miał wypadek w niemczech! :(
Po prostu masakra myślałam ze się nie pozbieram! Cale szczescie nic mu się nie stalo. Moglo być kiepsko bo auto przed nim – laweta z autem na pace – wpadla w poślizg i zaczela tanczyc na calej autostradzie. Mój M niemial gdzie uciec i jak wychamowac a za nim jeszcze tir :(
Tam wiec tir go stuknął i 3 auta się spotkaly. Auto podobno skasowane bardzo ale mam to gdzies szczerze powiem bo to firmowe wiec jak się nieda lub nie będzie się opłacać naprawiac to będzie nowe. A ja niewiedzialam co ze soba zrobic – chciałam wsiąść w auto i jechac do niego ale co z Mala? Mamie zostawic pod opieka? Strasznie się balam o wszystko :( w koncu jednak zostalam w domu z dzieckiem.
Cala noc nie przespana i teraz już na rzesach chodze taka jestem zmeczona a tu caly dzien przede mna :(
Tak bardzo się boje i martwie o wszystko….


ojejcia :( to straszne !!!! jeszcze taka pogoda do du**. Na szczescie nic sie nie stalo!!!! A TY sie nie denerwuj , musisz byc spokojna dla malenstwa. Tzrymam kciuki oby wszystko było ok. A co do tesciowej..to ehhhhh szkoda slow. Ja mojej tez nie trawie. wiec wiem jak to jest.


Al.Szyszkowska - wspólczuje Ci okropnie!! To wszystko dopiero przede mną. Daj znac jak Maly ?? i czy Ci spał po tym espimisanie. Ja to tez odrazu sie w niego zaopatrze.
 
Cześć dziewczyny:-)

ZUZA-ANNA strasznie Ci współczuje tej całej sytuacji- i z mlekiem i z teściami i z wypadkiem męża...Niewesoło masz dziewczyno....Trzymaj się i pisz- jak sie wygadasz to może będzie Ci troche lepiej na duszy:tak:Może z tym mlekiem za szybko sie poddajesz?? Może dokarmiaj modyfikowanym ale też przystawij maleńką do piersi?? W Twoim mleczku nawet jeśli jest go malutko znajdują sie ważne przeciwciała które chronią Twoja córcie przed chorobami- w mleczku modyfikowanym ich nie ma. Nie myśl że na siłę Cię namawiam, ale może spróbuj w ten sposób- ja karmiłam w ten sposób Natalkę- tez miałam zbyt mało pokarmu i dokarmiałam- wytrwałyśmy w ten sposób do 9 miesiąca. Może nie poddawaj się i spróbuj powalczyc jeszcze troszkę??? Trzymam kciuki, cokolwiek zdecydujesz- jestem z tobą:tak:A teściami sie nie przejmuj, choc wiem że to łatwo powiedzieć. Mieszkacie razem??? A jak tam Twój mąż? Dotarł do Ciebie czy wrócił do Holandii? Może on powinien przeprowadzić męska rozmowę ze swoimi rodziciami??

Co do wizyt lekarskich- napewno powinnaś zarejestrowac sie w przychodni na tzw. pierwszą wizytę u lekarza- z reguły powinna odbyc sie w pierwszym miesiącu życia. Nie zwlekaj więc i zarejestruj się- lekarz zbada maleńką, sprawdzi czy rozwija się prawidłowo, zważy. Do ortopedy także powinnaś pójść i to jak najszybciej- pierwsz wizyta tez powinna odbyc się w pierwszym miesiącu, mnie lekarz ochrzanił że za późno przyszłam. O skierowanie do ortopedy musisz poprosić pediatrę, bez skierowania nie przyjma Ci malutkiej. Więc łap jutro rano za telefon i dzwoń do przychodni. Myślę że nie powinnaś zwlekać z umówieniem sie do lekarza- zawsze wcześnie wykryje ewentualne choroby no i odpowie na wszytskie wątpliwości i pytania, zmotywuje. Może po ważeniu malutkiej dowiesz się że przybiera książkowo i spóbujesz powalczyć jeszcze o laktację. Nie zniechecaj się tak szybko, warto kontynuowac karmienie piersia nawet dokarmiając butelką. Naprawdę:tak:

Espumisan- krople dla niemowląt w zawiesinie można podawać od 1 miesiąca życia. Ja teraz podaję Sebstiankowi i myślę że jest znaczna poprawa. Nie krzyczy już tak straszliwie w dzień, często bardzo je, trochę popłacze i bujany w wózeczku usypia. Czasem głęboko i moge cos zrobić a czasem płytko i gdy tylko przestaje bujac budzi się i krzyczy. Tak więc jest poprawa- otóż mój syn już nie drze sie jak opętany całymi godinami:-D Zachowuje sie jak typowy niemowlaczek- śpi, ciągle je, troche krzyczy i wali kupe za kupą. A bączki po tym espumisanie to ma takie że dorosły by sie nie powstydził po grochówce;-) Więc jestem przeszczęśliwa że w końcu znalazłam jakis środek który choc troszke pomaga mojemu maluszkowi:-)
 
Zuza-Anna ja tez wspolczuje jeszcze wszyscy jezdza jak wariaci w ta pogode...nie martw sie bedzie wszystko dobrze, cale szczescie ze Twoj M jest caly:) A jesli chodzi o Drozdowska to tak to jest ta niska czarna pani.
wczoraj mialam USG z dzidzia wszystko dobrze lezy ukosnie, glowka na gorze wiec nie ma obaw ze wyjdzie wczesniej, poza tym slodko sie przeciagala i taka buzke ma sliczna ciekawe jak wyjdzie jaka bedzie:/ no tylko nie chciala pokazac pupci zeby potwierdzic ze dziewczynka, ledwo co p.D. dostala sie do uda zeby je zmierzyc bo nozki tak chowala ze szok tylko buzke pokazywala:) Wazy 1338g, a ja szkoda mowic ile waze ale mam zamiar to zrzucic ... hehe ok to dzis ja troszke popisalam. Pozdrawiam goraco
 
Witajcie

Dzisiaj czuje się już troche lepiej ale jestem okropnie niewyspana bo z nerwow w ogole nie spie :(

Malutka dostaje mleko z butli i wczoraj już były efekty czyli brak kupki… zastanawiam się czy to normalne choc moja siostra mówiła ze ona tez tak miala jak przeszla na sztuczne mleko i ze to normalne. Wczesniej jak Mala dostawala cyca to co 3 godziny kupka była a teraz zrobila jedna na dobe i to taka już bardziej twarda ze tak powiem…. Co można dac dziecku na zatwardzenie?

Kurcze z tych nerwow boli mnie caly czas glowa :(
 
Al.Szyszkowska > wczoraj wieczorem postanowiłam ze sprobuje jeszcze dac Malej cyca i przystawiam ja na chwile. Nawet jeżeli moje mleko nie jest na tyle odzywcze i przeleci przez nia jak woda to tak jak mowisz może przynajmniej jakies przeciwciała Malutka dostanie i na kupke tez pomoze….
My mieszkamy w Holandi. Ja przyjechałam do Pl urodzic i chce jak najszybciej wracac do mojego M. a na razie musze mieszkac u Teściów :( Niestety mój M. musial wrócić do Holandii bo dostal auto zastepcze którym nie może jechac tutaj ale może w poniedziałek się zamieni w pracy i wezmie inne firmowe i przyjedzie… zobaczymy….
Dziekuje za informacje na temat lekarza. W poniedziałek rano dzwonie do przychodni i jak cos to od razu ide z Mala :)
 
reklama
Anusia85 > hmm… mam straszny uraz do Pani D. uwazam ze jest bardzo nie delikatna. Po kazdym badaniu w jej wykonaniu tuz przed porodem strasznie krwawiłam i już pozniej powiedziałam sobie ze jak jeszcze raz będzie chciala mnie zbadac to odmowie po prostu! Jak dla mnie to ona jest strasznym lekarzem…. Ale to tylko moja opinia – mam nadzieje ze u ciebie wszystko będzie dobrze i maleństwo będzie sobie ladnie rosnac :) Pozdrawiam
 
Do góry