reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

gonia pomyślę o avencie! obejrzę go sobie :) ja daję łyżeczką kaszkę i obiadki ale Lenka oprócz tego ma silną potrzebę ssania ::) :) no nic, będę poszukiwać :)
 
reklama
Karolinna, skoro malutka chce ssać, to może podaj (jeśli nie używasz) gryzak, albo do skutku próbuj z różnymi smokami. Dzieci są bardzo mądre i szybko się uczą :) Pozdrawiam :)
 
Cześć !
Ma podobny problem z odstawieniem. Może któraś z Was mi pomoże.
Córka ma skończone 9 miesięcy, pierś dostaje już w zasadzie tylko rano i wieczorem, czasem jeszcze 1 raz w ciągu dnia. Na drugie śniadanie dostaje kaszkę, ale łyżeczką, nie z butli. Z butelki z kolei pije soczek. Próbowałam jej dać z butelki bebilon, ale na nic. Za pierwszym razem się udało i wypiła 40ml, ale już każdy następny raz to porażka, absolutnie nie chce pic mleka z butelki.
Przy pierwszym dziecku poszło to sprawnie, ale chyba przez to, że często odciągałam pokarm i dawałam mu moje mleko z butelki i potem jakoś Bebilon też poszedł łatwo.
Córka jest teraz dokładnie w tym samym wieku co synek kiedy go odstawiałam. Ale widzę, że odstawienie małej będzie znacznie trudniejsze.
Jak myślicie, czy dziecko zamiast mleka, moze dostawać kaszkę mleczną (bo mała kaszkę mleczno ryżową je za smakiem)?
Pozdrawiam
Aga
 
Izomerka może podaj córci mleczko z kubeczka z dziubkiem ;). Lepiej poradzić się lekarza czy zamiast mleka można podawać za każdym razem kaszkę (mogą być problemy z kupką). Ja już odstawiam synka od piersi. Niedługo skończy 6 m-cy i widzę, że moje mleko traktuje bardziej jak "popitkę" niż posiłek ;D Pozdrawiam.





 
izomerka możesz podawać kaszke zamiast mleka. U mnie było to samo jak zaczęłam odstawiać. żadne mleko u Jagody nie przeszło i z niczego! Pytałam pediatry i powiedziała że nie ma problemu. I kaszka dwa razy dziennie wystarcza a pozatym obiadek i przekąski. A moja córcia zjada tylko raz dziennie kaszke na wieczór i za chiny nie chce więcej i pediatra powiedziała że jak nie chcee to nie , nic złego jej się nie stanie ! Oczywiście konsultowałam to z dwoma pediatrami a i trzeciego nie omieszkałam popytać przy okazji wizyty na izbie przyjęć i wszyscy byli zgodni - jak dziecko nie chce to nie wpychać na siłe, bez mleka też przezyje bez żadnej szkody.
 
Matahari, a co w takim razie Twoja dzidzia je rano skoro kaszkę na wieczór tylko?Czy możesz mi napisać co je w ciągu całego dnia?pozdrawiamAga
 
Izomerka lepiej ostrożnie, bo to co u innego dziecka się sprawdza, nie musi u Twojego. Moja koleżanka miała też kłopot z córką, nie chciała pić mleka. A jak jadła 2-3 kaszek dzienie to zaczęła miewać zaparcia i to dość mocne. A reszte jadła jak zwykle. Hmmm?
 
gonia no właśnie kaszki nie powinno się dawać więcej niż dwa razy dziennie :) Może powodować zaparcia jak jest częściej bo to ryż :)
Jagoda jada tylko raz tak jak pisałam na noc.
Na śniadanie zjada parówki albo jajecznice na parze. I tak na okrągło bo niestety nie chce jeść wogóle kanapek :( Za to suchy chleb o każdej porze dnia ::) Potem jako przekąske jabłko z biszkoptem.
Na obiad naszą zupe :) oczywiście lekko przyprawianą i bez żadnych veget, bo jak jej robiła takie specjalnie dla niej to nie chciała jeść, dłuuugo miałam problem z jedzeniem przez nią obiadków. Kroje do niej mięsko bo samego nie chce jeść.
Teraz już też wcina np ziemniaki z kalafiorem czy fasolką:)
popołudniu rzadko kiedy chce coś przekąsić a jak już to daje jej jakiegoś owoca.
No i na wieczór kaszka mleczno-ryżowa.

Jeżeli chodzi o mleko to chyba tu już pisałam że niestety dzieci które są długo na piersi rzadko kiedy chcą pić jakieś inne mleko. I to nie tylko ja to pisałam. I lekarze też to potwierdzają.
 
reklama
Matahari pisze:
Jeżeli chodzi o mleko to chyba tu już pisałam że niestety dzieci które są długo na piersi rzadko kiedy chcą pić jakieś inne mleko. I to nie tylko ja to pisałam. I lekarze też to potwierdzają.
owszem ,pewnie tak jest ::) (chociaż są wyjatki ;) ) ja gadałam z moja pediatrą o odstawieniu Leny od piersi gdzieś tak za miesiąc (powód min.mam chyba już mało wartosciowy pokarm bo karmię małą mniej więcej co 2 godz i Lenka sie męczy i ja ::) ) i dałą mi próbki mleka do wypróbowania ENFAMIL PREMIUM 2,powiedziała że te mleczko daje się kiedy kobieta chce odstawić dziecko od piersi ,nie wiem czemu ;) pewnie ejst słodkie ;) za jakiś niecały miesiac będziemy próbować :)

dziewczyny jak często karmiłyście dziecko w wieku 7 miesiecy ? co ile godzin ? bo pediatra Leny zdziwiła się że tak często karmię!
 
Do góry