reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odskocznia;))))

Sęk w ty, ze wątróbkę uwielbiam i zjadam ją bezpośrednio z patelni, bez niczego, pychaaaa. Nie wiem czy byłabym w stanie zjeść jej tylko troszeczkę :cool:
 
reklama
o kurcze no to ci narobiłam smaka:-pja jadę na jakies zakupy , jakis kefir :baffled:jogurty, cosik musze kupić bo w lodówce światło:-D, narazie kobietki.pa miłego dnia!
 
Anulka- ja preferuję spacerki i zakupy:-D żartuję no ja ćwiczę codziennie rano zanim zjem śniadanie i potem wsuwam tę karkówkę ze smakiem mimo ,że nie doprawiona ot tylko majerankiem natarłam, ja mam 1kg mniej:-)już 5 razy się ważyłam i oczom nie wierzę:tak:.No i żłopie dużo wody to też podobno pomaga ,ale dieta bezsolna ja sobie wczoraj wieczorkiem jeszcze jabłuszko zjadłam:tak:
Zjola- ja też uwielbiam wątróbkę ,ale mi smaka narobiłyście;-)
 
reklama
czesc Dziewczynki..

popisze o tej diecie co nieco tutaj, zeby kazdy mógł skorzystać..

Pierwsza podstawowa sprawa to 4 posiłki dziennie. Odstępy między nimi to 3-6 godzin (wazne aby co dzien jesc o tych samych porach. Ja trzymalam sie godzin:
1 sniadanie - 8.30 ( do pół godziny po pobudce)
2 sniadanie - 12.00
obiad - 15.30 - 16.00
kolacja 19.30 (2 - 3 godziny przed snem)

Każdy posiłek oprócz obiadu, składa się z:
-30g białka ( chuda wędlina czyli drobiowa lub chudy twaróg lub 1 jajko)
-60g węglowodanu ( ciemny chleb, żytni lub razowy ..nie może być ze zbożami - u mnie to były 2 kromki chleba podklasztornego)
- warzywa do woli...
- herbata bez cukru (moze byc owocowa) lub kawa z mlekiem ( do 1,5 % tłuszczu)

Obiad to :
- 100 g białka ( pierś z kurczaka lub gotowane chude mięso lub ryba)
- 35 g węglowodanu ( makaron, kasza , ryż ważone na sucho lub 100g ziemniaków)
- wazywa do woli..
- do obiadu można użyć 2 łyżeczki oliwy z oliwek

Nie używamy tłuszczów (oprócz 2 łyzeczek oliwy na dzien), zadnego masła..Zamiast tego chleb mozna smarowac musztarą lub ketchupem lub chrzanem..
Nie używamy cukru, dlatego też zabronione są banany i winogrona. Ale na dzien można zjeśc 200g innych owoców.
Na dzien można też zjeść do 300ml wyrobów mlecznych (jogurt czy mleko, ale do 60 kalorii w 100g produktu czyli tzw jogurty 0% tłuszczu i mleko do 1,5 %) . W tych wyrobach nalezy uwzglenic mleko dodawane do np.kawy..

Z racji tego, że nie lubiłam się paprać wazeniem i kombinowaniem z jedzeniem to móje obiady wyglądały tak:
pierś z kurczaka w kostkę smazona na 2 łyzeczkach oliwy z oliwek( w przyprawie do gyrosa lub kurczak złocisty z kamisa) a do tego pół torebki warzyw na patelnię(tam juz sa ziemniaki,ale jakby było mało to troszke mozna dodac)
Inny obiad to ziemniaki z dwoma jajkami sadzonymi z kefirem lub
ryż z piersia z kurczaka w kostkę z papryką, cebulą i pieczarkami na patelni mozna zagęscić pomidorkiem
albo ziemniaki z mięsem gotowanym z rosołu z surówkami ( byle bez majonezu)
albo ziemniaki z rybą tilapią smażona (bez panierki) z surówkami

To była taka moja podstawa.. innych obiadów raczej nie gotowałam..Choc przepisów mam mnostwo od dietetyka..
A kanapki to juz jak kto woli byle trzymac sie tych podstaw : jajko z ogórkiem kiszonym lub wędlina drobiowa z warzywami lub serek wiejski na chlebie ( w biedronce jest ze szcypiorkiem 2,5 % tłuszczu)..

Jakby były jakies pytania to piszcie..

Aaaaaa... Każdy dietetyk Wam powie, że zdrowe odchudzanie to takie gdzie traci się do 5kg na miesiąc.. Jeśli macie dietę gdzie traci się wiecej to efekt jojo murowany .. I oczywiście dieta to zmiana zywienia na całe zycie, to nauka zdrowego zywienia.. Ja nadal trzymam sie 4 posiłków i godzin ich spozywania. Obiady juz jem normalne jak cała rodzina i fast foodami tez czasem nie pogardze..

Anulka w pierwszym m-cu straciłam 5kg , w drugim następuje spowolnienie traci się do 3 kg a potem nawet nie zauwazysz jak waga leci....
 
Ostatnia edycja:
Do góry