reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
też słyszałam ze pampersy uczulaja.Nasz malutki jak miał odparzona pupkę przemywałam mu nadmanganianem potasu i smarowałam sudocremem po dwóch dniach wszsytko znikło. Rozpuściłam nadmanganian w szklance i po zmianie pieluszki wacikiem przemywałam pupke. Tak przez dwa dni. Lekarka kazała małego 2razy w tyg kapać w tm ale stwierdziłąm ze to zły pomysł bo jescze zaróżowieje :) dlatego znalałam swój sposób. Naprawde polecam :)
 
reklama
Moja Blaneczka tez miala uczulenie , dokladnie na wargach sromowych i to od pampersow, za kazda zmiana pieluszki, wietrzylam , ocierlalam -osuszalam do konca wszystkie faldki zgeicia i pupcie, smarowalam sudocremem i bpanthen krem i zniklo po paru ndiach wszystko i do dzis nie ma sladu. :happy:
 
Właśnie wrocilam od lekarza- okazalo się że to od pieluszek-co jest dziwne bo używamy Huggies'ow i zawsze bylo dobrze,doktor powiedziala że moze to byc taka seria -trafiłam na złą..
w efekcie kazała WIETRZYC -Dużo!! -wiec czesc z was faktycznie miala rację:) , do tego przepisala jakas masc-musze ją odebrac w aptece.. a na co dzien zasypywac mąką ziemniaczaną..
 
Z pierwszym dzieckiem miałam podobne problemy z pupą.Pomogło mycie zwykłą wodą i kartoflanka.Bierzesz na wacik troszkę mączki i sypiesz malutko na pupkę.To na prawdę działa.Z drugim tylko tak robię i nie mam problemów.
 
Polecam zielony linomag. Świetnie się rozprowadza, kosztuje ok 10 zł , w przeciwieństwie do sudokremu bardzo dobrze się zmywa. No może tylko kolor ma trochę niezachęcający ;-) żółty. Sudokrem stosowałam dotychczas tylko ze 2 razy jak pojawiły się zaczerwienienia po biegunce, wiem, że jest to bardzo silnie działający krem, więc nie używałabym go codziennie. Pozdrawiam i życzę poprawy skóry u dzidziołka.
 
Ja na początku stosowałam Alantan Plus po każdej zmianie pieluszki i kilka razy użyłam sudokremu jak się robiły zaczerwienienia. Ostatnio to tylko po kupce smaruje pupę Kremem przeciw odparzeniom Hipp (ma fajną konsystencję i nie wysusza tak jak np sudokrem), albo Alantanem. Sudokremu już nie używam bo nie ma takiej potrzeby.
 
TYLKO TORMENTIOL.
odrazu w szpitalu pielegniarki przestrzegly mnie przed tymi nowosciami. Ja stosuje tylko tormentiol i moj 5 miesieczny synek nigdy nie byl uczulony czy odparzony. Do kapieli uzywamy plynu oilatum potem krem oilatum i nigdy nic sie nie przydarzylo.
 
TYLKO TORMENTIOL.
odrazu w szpitalu pielegniarki przestrzegly mnie przed tymi nowosciami. Ja stosuje tylko tormentiol i moj 5 miesieczny synek nigdy nie byl uczulony czy odparzony. Do kapieli uzywamy plynu oilatum potem krem oilatum i nigdy nic sie nie przydarzylo.

z tym tormentiolem raczej trzeba uważać na ostre odpażenie tak można sporadycznie użyć żeby dziecku pomóc ale na codzień nie polecam :no:
 
reklama
z tym tormentiolem raczej trzeba uważać na ostre odpażenie tak można sporadycznie użyć żeby dziecku pomóc ale na codzień nie polecam :no:
Zgadzam sie!
Ja Sarze smarowalam pupke Tormentiolem tylko 2 razy - tzn. 2 razy po 2-3 dni rano i wieczorem jak miala ostre zapalenie pieluszkowe. Na codzien polecam Alantan Masc Plus albo Linomag.
 
Do góry