reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
Mojej też zaczeło się takie czerwone robić od pieluch HAPPY ,i pierwszy raz tormentiol ładnie pomógł ,ale drugim razem,tez założyłam przez gupote HAPPY, juz nie pomogło,musiałam maścią z antybiotykiem smarowac:no: :baffled:
 
reklama
Mojej też zaczeło się takie czerwone robić od pieluch HAPPY ,i pierwszy raz tormentiol ładnie pomógł ,ale drugim razem,tez założyłam przez gupote HAPPY, juz nie pomogło,musiałam maścią z antybiotykiem smarowac:no: :baffled:
Kurcze coś jest z tymi pieluchami HAPPY nie tak!!! a kupiłam bo myślałam że na noc dobre będą bo grube , a to g.... jest straszne brrrrrrrrrr! :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Coś im się nazwa pomyliła powinny się nazywać
: SAD albo TGEARFUL bądź też LAMENTABLE.......itp itd ale na pewno nie HAPPY, bo ani ja ani mała nie byłyśmy z ta chorą pupą happy..... :-:)-:)-(;
 
My stosowaliśmy tormentiol jak mój Maksiu miał miesiąc.Robił non stop luźne kupki i pupa wciąż podrażniona,a własnie od sudokremu zrobiła mu sie taka popękana skorupa na pupci.Lekarz polecił stosować linomag maść(taka w zielono białej tubce) i tormentiol na zmianę.Tyle się naczytałam wtedy o tym kwasie bornym,że praktycznie caly czas stosowałam linomag i pięknie pupa się zagoiła.Niestety przez te kupki częste czasem jeszcze robiło się podrażnienie i wtedy w dzień smarowałam linomagiem a na noc tormentiol.Teraz pupa piękna,ale może też dlatego,że robi kupki raz na 4-5 dni.Dodam,że karmię tylko piersią i mimo wszystko przy każdym przewijaniu smaruję Niuńkowi pupę linomagiem.A jeśli chodzi o mąkę ziemniaczaną,to ona wysusza skórę.U nas tylko nasiliła podrażnienia.Pozdrawiamy :)
 
Na wszystko dzis trzeba patrzyc z przymrużeniem oka ,bo inaczej oszalec można ,najlepiej żebyśmy nic nie jedli , nic nie robili i nie oddychali jeszcze:baffled: :rofl: :realmad: :oo2: to wszystko chore jest

Dokładnie!!!:sick:
Wszystko teraz jest niezdrowe, złe i szkodliwe.
Człowiek by chyba zwariował jakby się nad tym dłużej zastanawiał.
:dry:
 
Witam wszystkich i prosze o pomoc - moj synus ma 16 miesiecy i od urodzenia ma problemy z odparzeniami - byly juz: bepanthen, sudokrem, pimafucort, clotrimazol, linomag, maka zieniaczana, masc rumiankowa.... i w sumie to odparzenia sie pojawiaja po niektorych kupkach,,, ale to wystarczy mu 15 min (a czasem nie czuc) i od razu nie dosc,ze odparzenie to jeszcz od razu ranka... i potem sie przez tydzien nie goi - i co kupka to gorzej. Robi sie babel... potem peka, widac zaogniona rane, miesko... czasem to wyglada tak, jakby mu ktos ogromne cygaro przygasil.... i co ja mam robic????? pomozcie, bo ja juz nie wiem...... z gory dziekuje.
 
Popieram moja mala sie tak odparzyla moze to bylo od pampersow uczulenie niewiem......ale uzywalam maki ziemniaczanej i jej odparzenie znikla dlugo trwalo zeby vanessie to wyleczyc ale udalo mi sie. Mala miala tak odparzone krocze ze czasami az skorka jej pekala i krwawila teraz jest super !
 
rhamnus, troche dziwne, ze nic z tych rzeczy synkowi nie pomaga. Moze sprobuj zmienic pieluszki, czesto przewijac i przy kazdym przewijaniu grubo smarowac np. Bepanthenem (u nas sprawdzil sie najlepiej). Postaraj sie tez nauczyc synka robic kupki do nocniczka - moze wtedy problem zniknie.
 
Aaa... Nie wiem czy masz taka mozliwosc, ale ja czesto tez pozwalalam corce poszalec bez pieluszki. Z tym, ze ona jest mniejsza, wiec bylo latwiej. Ale np. jak sie bawicie na lozku mozesz po tym jak zrobi siusiu zdjac mu pielszke na kilka minut. Ewentualnie rozloz sobie ceratke aby nie bylo zniszczen ;-) Dostep powietrza dziala rewelacyjnie!
 
reklama
Kupilam wczoraj , po raz pierwszy w życiu huggiesy, i jestem załamana.
Zazwyczaj kupuję pampersy lub bella, ale skusiłam sie wczoraj cena.
32 zł za 54 szt pieluch Huggies classic.
Są okropne.To juz bella jest 100 razy lepsza.
Gdy synek nasikał to w kroku zrobił mu się taki wałek a o bok było pusto i kolejny raz przesikła pieluchę.
Pozatym jak dotknełam to pielucha była mokra w środku.
Odradzam!
 
Do góry