reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Kruszynka własnie to miałam pisać kleik ryżowy, mleko ograniczać i zupki z marchewki(bobvita ma zupki marchew ryż) bo podobno też zatyka jak nice girl napisała. I do tego dicolfor i tu chyba lepszy z torebki i smecta. Powinno pomóc. trzymam kciuki.

Malutka jak się macie??
Nice a Wy jak? znikłaś? a teraz tylko poboczne. Jak Przemuś? no i jak fasolinka(która fasolinką juz nie jest ;-))
 
reklama
Dzięki dziewczyny.
Narazie poprawy nie ma po lekach ale poczekam do jutra. Od rana lecę na zakupy po marchew, kleik ryżowy i jagody może to pomoże. Tylko najgorsze, że nie wiem co mam jej dać w nocy bo ona zawsze ok. 3:00 jadła mleko. A w domu mam tylko kleik kukurydziany i kaszki ryżowe ale wszystko do przygotowania na mleku. Macie jakiś pomysł?
 
Kruszynka - biedna Polunia. Co do diety to nie mam pojęcia co. Podobno najlpiej wtedy dużo karmić piersią,ale nie wiem czy Ty jeszcze ją karmisz w ogóle. Do mleka jej dodawaj kleiku ryżowego, no i marchewka też zatyka. Z Hippa jest jakiś taki preparat na biegunki, można go w aptece kupić. Tylko nie pamiętam dokładnie nazwy (chyba Hipp ors czy coś takiego). To jest właśnie jakaś taka papka z marchewki z ryżem chyba.

czytałam wyniki badań dotyczących tego preparatu Hippa przeprowadzony oprzez niezależnych lekarzy - okazało się, że jest on bez znaczenia dla przebiegu biegunki. Najlepsza jest woda, cukier tylko przyspiesza rozmnażanie się szkodliwych dla nas bakterii
No i jagody, kleiki jak najbardziej, może być również kukurydzuiany - nei zawiera błonnika tak jak ryżowy, więc równo zatyka ;)

My leżałyśmy z biegunką na zakaźnym , kiedy Hanuka była jeszcze wyłącznie na piersi, bez przerwy ją karmiłam, dodatkowo dostała nawadniającą kroplówkę i antybiotyk - po którym biegunka się nasiliła ;/
W szpitalu dostałyśmy na osłonę Lakcid, potem zapisano nam dicoflor.
 
Ostatnia edycja:
Witam z rana :)
Chyba jest troszkę lepiej bo nie robi kupek co 5 min i nie są już jak woda ale widać że nadal ją męczy. Zaraz dostanie kleik ryżowy na wodzie, na obiad marchewkowa zupka, na deser rozgotowany ryż z jagodami, potem ugotuje kisielek, w międzyczasie chrupki kukurydziane plus leki i zobaczymy. Jak nie pomoże to jutro znów do lekarza.
Trzymajcie kciuki
P.S. W nocy niestety podałam mleko bo głodna była i ryczała w niebogłosy a nic innego nie chciała tknąć :(
 
Kruszynka ja dawałam kleik i kaszki takie które są do przygotowania na mleku, tyle że je robiłam na wodzie. Mały zjadał bez problemu.
Sarisa, dziękuję. Mamy się całkiem dobrze :) Malutki drugi tydzień do żłobka chodzi. Oczywiście dwa dni w żłobku i katarek znowu się pojawił ale niestety "dzieci żłobkowe tak mają". Generalnie praca, dom i nie mam za bardzo czasu na BB. Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Cześć Natolinku,
Poprawa jest ale ciągle robi dużo tych kupek i raz są lepsze a raz gorsze. Najlepiej jednak zadziałał kisiel z jagód bo w nocy nic ją nie męczyło, kupka po marchewce to wyglądała jak ta marchewka (nic się nie przetrawiła). Niestety muszę jej dawać mleko bo samego kleiku ryżowego nie chciała tknąć więc robimy takie oszukane mleko 150ml wody, 1 miarka mleka i 4 miarki kleiku. Dziś kontynuacja diety i zobaczymy.
Biedulka z niej bo dupkę ma straaasznie odparzoną od tej biegunki i płacze jak jej zmieniam pieluszki :(
 
reklama
Do góry