reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

reklama
Dziewczyny, których dzieci brały antybiotyki - czy maluszki miały na nich rozwolnienie? No i jak się objawiało - chodzi mi o to ile kupek itp.
Przemek od wczoraj dostaje antybiotyk i dziś były 2 kupki baaardzo wodniste w ciągu jakiś 5h. Normalnie on robi kupki gęstawe, tak na ogół 1 kupka na 2 dni. No i nie wiem czy to normalny objaw po antybiotyku, czy może właśnie złapał jakiegoś wirusa, albo inne dziadostwo.
Jak Wasze dzieciaczki miały biegunki wirusowe to ile tych kupek było? I były jakies inne objawy?
 
nice nasza miała w marcu biegunkę, to chlusła chyba ze 3 razy,wymiotowala przy tym ze dwa razy - to był wirus, a może tak reaguje Przemuś na ten antybiotyk? może jesyt w nim jakis skłądnik co mu nie służy,jeśłi mu nie przejdzie to odstaw antybiotyk na jakiś czas i zobaczysz albo idz do lekarza.Podawaj dużo płynów , żeby się nie odwodnił, bo przy takich stolcach traci też elektrolity,najlepiej orsalit. Dicoflor jest też na biegunki albo smecte zapodaj. A tera już jest cisza z biegunką?ma jeszcze jakieś objawy?
 
Dziewczyny, których dzieci brały antybiotyki - czy maluszki miały na nich rozwolnienie? No i jak się objawiało - chodzi mi o to ile kupek itp.
Przemek od wczoraj dostaje antybiotyk i dziś były 2 kupki baaardzo wodniste w ciągu jakiś 5h. Normalnie on robi kupki gęstawe, tak na ogół 1 kupka na 2 dni. No i nie wiem czy to normalny objaw po antybiotyku, czy może właśnie złapał jakiegoś wirusa, albo inne dziadostwo.
Jak Wasze dzieciaczki miały biegunki wirusowe to ile tych kupek było? I były jakies inne objawy?

a oslone podajesz godzine przed lub po antyb??? to tez moze byc przyczyna zlego podania oslony
 
Ostatnia edycja:
No na razie 2 kupki były. Mąż był dziś jeszcze u pediatry po 1 receptę i pytał się o to i on mówił, że to normalne, że rzadkie kupki niemowleta mają po antybiotykach. No tylko się zastanawiam gdzie jest norma, a gdzie już nie. Podaje mu Dicoflor. Mam nadzieję, że to żaden wirus.
 
Hej ja właśnie wróciłam od lekarza bo Polunia załapała jakiegoś wirusa i już drugi dzień ma biegunkę. Kupki robi właściwie non stop. Jak zajrzę w pieluszkę to ciągle jest zabrudzona już nie mam siły zmieniać.
Mamusie a macie jakieś porady co dawać jej jeść bo podobno mleczko trzeba ograniczać. Z leków to dostaliśmy smectę i Dicoflor. Właśnie podałam pierwszą dawkę i czekam na poprawę bo nie mogę już patrzeć jak moje maleństwo się męczy :(
 
Kruszynka - biedna Polunia. Co do diety to nie mam pojęcia co. Podobno najlpiej wtedy dużo karmić piersią,ale nie wiem czy Ty jeszcze ją karmisz w ogóle. Do mleka jej dodawaj kleiku ryżowego, no i marchewka też zatyka. Z Hippa jest jakiś taki preparat na biegunki, można go w aptece kupić. Tylko nie pamiętam dokładnie nazwy (chyba Hipp ors czy coś takiego). To jest właśnie jakaś taka papka z marchewki z ryżem chyba.
 
Kruszynka my przy rota mogliśmy dawać jedynie pierś (jak zatrzymały się wymioty), kleik ryżowy na wodzie, marchewkę gotowaną. Nie dawaj owoców i mleka. No i duużo picia.
 
Kruszynka, ja Olkowi wczoraj na biegunkę dałam dawkę uderzeniową dicofloru (3 kapsułki - wg rady farmaceutki, po 3 godzinach jeszcze jedną), a potem dostał KROPLOMIERZEM w policzki (bo inaczej nie chciał, histeryk jeden) 200ml kleiku Hippa, tego z marchewki, ryżu i soli, nawadniającego - kupiony w aptece. I biegunka już do dzisiaj przeminęła z wiatrem...
 
reklama
Do góry