reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Kruszynka dużo zdrówka dla córeczki,oj bidulka...:-(

Co do mycia zębów,ja tylko pieluszką nawiniętą na palec myłam jak do tej pory raz dziennie.Tylko co z myciem wieczorem,bo ja nie umyje mu ząbków po tej ostatniej kaszce,przed snem bo on już wtedy zasypia dość szybko i mogłabym go tylko rozdrażnić i rozbudzić,jak to u Was wygląda?



I jeszcze jedna ważna rzecz: Przed godziną mój mały bardzo zwymiotował,zupełnie jak dorosły chlusnął na siebie,na mnie i na podlogę,duża ilość.NIe sądzę aby coś mu zaszkodziło,myślicie że to może być od tego,że będą szły kolejne ząbki? Wyglądało to dość strasznie:-( Teraz już zasnął po kąpieli i zjadł kaszkę zupełnie normalnie,także brzuszek go raczej nie bolał.
 
reklama
CZARODZIEJKA u nas jest tak:
- kolacja
- kąpiel + mycie zębów- trochę cyca na dobranoc
- blanocianie
inaczej nie da rady...

a może to zwymiotowanie było z zaszybkim jedzeniem związane? może się przejadl? albo jakas grudka była i mu nie podeszło?
 
czarodziejka moze i byc od zeba, moze cos mu sie nie ulozylo, obserowalabym jkaby sie powtorzylo, albo nie chcial jesc/ pic to pojechala na konsultacje
co do mycia zebow, to u nas bylo od pierwszych dni, najpierw gazik z przegotowana woda, potem szczoteczka na palec, teraz taka dziecieca z pasta, tylko ze mldoy sam myje zeby, dostaje szczotke, na przeciwko ja alba maz i szczotkujemy, on po swojemu, nam nie pozwala, jest wielki ryk, co do nocy to niestety usypia przy cycku, do tego je w nocy :(
 
Dziewczyny a jaka ta pasta,dajcie jakąś nazwę proszę.Jeszcze nie będę kupować,ale na przyszłość jak już będzie przynajmniej 4 ząbki to chciałabym wiedzieć co polecacie?
 
My myjemy ząbki taka gumową szczoteczką, jeszcze nie tą z włosiem. Narazie bez pasty, ale mamy już Ziajke bez fluoru. Myjemy troszke my, troszke Patrys sam przy kąpaniu, a potem i tak jest butla bo przy niej zasypia. Ja nie wiem jak zrobić żeby najpierw jadł a dopiero potem kąpiel :/

czarodziejka
, tulaski dla Krzysia, może faktycznie coś mu tam na żołądku leżało.
 
My myjemy ząbki taka gumową szczoteczką, jeszcze nie tą z włosiem. Narazie bez pasty, ale mamy już Ziajke bez fluoru. Myjemy troszke my, troszke Patrys sam przy kąpaniu, a potem i tak jest butla bo przy niej zasypia. Ja nie wiem jak zrobić żeby najpierw jadł a dopiero potem kąpiel :/

U nas tez jest zawsze najpierw kąpiel,a potem jedzenie i usypianie.Wiem,że mogłabym tak zrobić,aby najpierw dać małemu jeść, a potem jak żołądek odpocznie zrobić kąpiel,ale mnie jest tak w sumie wygodniej,bo on przy tej wieczornej butli już się wycisza,przytula,czasem nawet zasypia,to jest takie zakończenie dnia,on już wie że po jedzonku idzie się spać.W sumie nie wiem czy chciałabym to zmieniać,z drugiej strony jak będzie więcej ząbków to faktycznie niezbyt zdrowo tak iśc spać po słodkiej kaszce :no2::hmm:
 
U Nas też jest kąpiel i butla, nie wyobrażam sobie na razie innego scenariusza. Na pewno jak będzie starsza, będzie się to zmieniać ale jeszcze nie teraz. Więc mycie zębów jest przed wieczornym jedzeniem na razie, póki co i tak dobrze że jest :-) a co do pasty to mamy Nenedent.
CzarodziejkaM hmmm u Nas zdarzały się wymioty ale po butli wieczornej, jak przed kolacją np. zjadła jakąś chrupkę albo coś innego, dlatego przed kąpielą i kolacją żadnych przystawek :-)
Roxannka u Nas są już 4, dwa zaledwie się przebiły ale przecież nie będę z dnia na dzień zmieniać dziecku przyzwyczajeń, myślę że ma teraz dość atrakcji jak na ten okres jej wystarczy. Ząbki zwykle myjemy dwa razy dziennie, jak mama nie zapomni.
 
Ostatnia edycja:
czarodziejka, no właśnie o to mi chodzi, że jak bedzie więcej ząbków to po jedzonku powinno się umyć ząbki i dopiero spać. Mi też jest wygodnie tak jak teraz bo w 99% Patryk zasypia przy butli. Ale chyba bede się tym martwić dopiero jak pojawi nam się wiecej ząbków niż 2 ;)
 
reklama
Do góry