reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Ja Sudocrem na wysypę stanowczo odradzam. Wysypka powoduje wysuszenie skóry, a sudocrem wysusza ją jeszcze bardziej i po takim czyms to maluchowi dopiero niekomfortowo musi być. Ja od alergolog na wysypke dostałam maść Elocom. Ale to mu smarowalam tylko jak mial naprawdę bardzo silną i jak zaczeło schodzić to od razu przestałam bo to bardzo silna maść no i wysypka piecze po posmarowaniu nią. Sama jestem alergikiem i stosowałam tą maść. Wysypka jest zwykle swędząca na początku jak wychodzi. Potem jak już zaczyna schodzić (skóra robi się taka sucha) to już nie swędzi tylko piecze od tego przesuszenia i własnie najlepiej posmarować wtedy łagodnym tłustym kremem (Bambino lub zwykłym granatowym Nivea) - to przynosi ulgę. Piszę to z własnego doświadczenia - mi to bardzo pomaga. Małemu tak robię jak zaczyna sobie trzeć buźkę i też potem się uspokaja.
 
reklama
czy wychodzicie na spacer przy takiej pogodzie jak dzisiaj (-9 st)?
do ilu st mozna byc na dworze z dzieckiem?
 
Mi mówili, że do -10 można wyjść, ale mają to być krótkie góra 30min spacerki.
U nas dzisiaj było -5, wyszliśmy na 25min, pierwszy spacer od piątku i po chorobie.
 
Ja wczoraj jak bylam na kontroli z mala w szpitalu do nam lekarka mowila zeby nie wychodzic jak juz bedzie -10 ! a tak to mozna wychodzic tylko smarowac buzke specjalnym kremem na zime.
 
Mi mówiła pediatra że do -10 można tylko właśnie na krótko. Ze ogólnie jak jest zimno to lepiej wyjść częściej a na krótko - tak 20-30min. Ja ostatnio w niedziele byłam na spacerze,ale wtedy to było może -3. Może jutro się z nim wybiorę jak trochę poodśnieżają chodniki
 
moim zdaniem sudokrem to też nie najlepszy pomysł na alergiczne zmiany. my dostaliśmy od lekarza robioną maść i jest BARDZO tłusta, więc tu chyba jednak tłuste specyfiki są właśnie najlepsze
 
Dziewczyny - ile Wasze dzieciaczki śpią w dzień a ile w ciągu nocy? Bo mój to jakiś straszny śpioch. Juz sama nie wiem czy to normalne. Dzis cały dzień śpi prawie. Wstawał tylko, zjadł i zasypiał... Po ostatnim karmieniu też oczywiście już usypiał ale go rozkręciłam jakoś,zaczęłam zabawiać. No to pogadał ze mną z pół godziny i zaczął marudzić - wzięłam na ręcę a ten zaraz klapnął. Już się zaczynam martwić czy wszystko z nim ok, a może ta senność to oznaka jakiejś choroby?
 
reklama
Dziewczyny!!!!!!
Czy ktoras szczepila z Was dziecko przeciw rotawir. Szczepilam w czw dzis jest wt. Maly jakis dziwny, jakby problemy z brzuszkiem, ciagle kaszle, odbija (bardzo mocno) ulewa jakims dziwnym sluzem albo slina, nie chce jesc jakby gardlo go bolalo. Nie wiem czy to przeziebienie czy to rotawir, wydalany z org.
????????????????
 
Do góry