reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Mój właśnie jest niespokojny gdy jest za cicho i nie chce wtedy zasnąć :D Gdy jest włączona cichutko muzyka, odkurzacz czy rozmawiamy przy nim to usypia. Może to i dobrze ;)
 
reklama
Dobranocka, stać się może tylko tyle (lub aż tyle) że może boleć brzuszek przy nagłej zmianie. Jak nic się Twojej małej nie dzieje to ok :-)

Ufff. Dzięki :-)

Czy wasze dzieci też mają tak często czkawkę?
Justynka bardzo zęsto ma czkawkę. Po jedzeniu... Czasem cyc pomaga, ale bardzo ja to wkurza. Nie dziwota - mnie też wkurza jak mam czkawkę....

a Wojtek przeziebiony :|wiedzialam ze z ta chrypa cos nie tak. dostal syropek i wit c. ale niestety zakaz na cyca:(
jakie to wszystko do dupy mleka jak dla trojki i co z tego :|

A czemu masz zakaz cyca?!?!?!?!

rzutka moja podnosi glowke od.... 2 dnia zycia! lekarze w szoku byli i polozne. miala niecaly miesiac jak podnosila i obracala na boki i chwile utrzymywala szywno, a teraz calkiem twardo trzyma lepetynke na karku, obraca zmienia jej pozycje, jak na mnie lezy to probuje sie obracac z brzucha na plecki.
O, Justysia tez dziarsko głowe podnosi od 3 dnia! Aż się zdziwiłam czy to normalne... Ale ponoć ten typ tak ma :-)
 
byłam dzisiaj na szczepieniu. daliśmy skojarzoną 6w1i rota doustnie.
lekarka pochwalila, bo Wiktorek od szpitala przybrał ponad 2 kg w 6 tyg.(jesteśmy już małą paróweczką:-))
spytalam o ten niepokój i niespanie. to zebrałam ochrzan !:-)(że niby co bym chciala itc.)
no ale czy wasze dzieci wtedy mają centralnie przyspieszony oddech i sapią głośno bez przerwy?i jak nie weźmie się na ręce -SYRENA!:tak:
ale doszła do konsensusu,że z racji tego że żarok, to może troche go brzusio męczyć i dała kropelki(BioGaja-40 zł tylko.ale recepty nie wypisała:confused2:Ale krople wydają sie superowe.zobaczymy jak zadziałają. polecam zapoznać się z kropelkami, bo są zachęcające.)
no i mój skarbek śpi o dziwo już 3 h od szczepienia:-)bo tak to masakra!!!
wik m-c.jpg
 
Ktoś tu pisał że jak się napije winka to ma więcej pokarmu.. bo jak się wypije trochę winka to się mama wyluzowuje i mleko płynie... :-)

Kathhe, a u nas było odwrotnie, co doprowadziło do sytuacji że w wieku 3 miesięcy Zuza w ogóle nie trzymała główki i musieliśmy latać po neurologach... myślę że trzeba na każde dziecko patrzeć inaczej, niektóre są słabsze, niektóre silniejsze, ale nie zawsze to oznaka czegoś złego.
ja po szklance piwa mialam wiecej pokarmu,i jaka kupe ladna mala mi zrobila:p
teraz nie wiem bo nie probowalam jeszcze niczego

zgadzam sie ze kazde dziecko jest inne, nauczona doswiadczeniem juz wiem ze lepiej dmuchac na zimne i jesli cos niepokoi lepiej to skonsultowac, przeciez my lekarzami nie jestesmy zeby sie wypowiadac-on tak ma bo jest po prostu silny po tacie albo ona jest troche slabsza itp to nie sredniowiecze zeby miec takie poglady. lepiej isc do specjalisty ktory zbada dziecko wg swoich wytycznych i oceni najlepiej.
 
KATHEE to piwo to ty wychleptalas przed karmieniem, po karmieniu czy miedzy?? bo przeciez jak przed to mloda by chyba pijana byla jakby sciagnela z cyca....
 
eee tam, zaraz pijana, alkohol nie przenika w takich ilościach do mleka jak np w ciąży przez łożysko. Czytałam że największe stężenie jest pół godziny po wypiciu a potem spada. Ja mam zamiar dzisiaj sobie trochę winka chlapnąć bo jakiś dołek mnie dopada..
 
Dziewczyny jak pomóc maleństwu z zatkanym noskiem? Używam wody morskiej Sterimar i aspiratora,ale nie mogę wyciągnąć tych glutków,których nie widać bo są dalej i bardzo gęste bo jak mały spi to aż chrapie i charczy nosem,czasem tak głośno że aż sam się budzi od tego_O trzech dni już tak ma.Dziś dostanę też nawilżacz taki zakładany na kaloryfer,ale nie wiem co jeszcze mogę zrobic.Może lepsze byłyby jakieś krople do nosa rozrzedzające wydzieline czy coś takiego.Polecacie coś??
 
To ja też poczekam na jakieś wieści od Ciebie margerrita, bo ja też podaję do noska wodę morską a potem frida w ruch, niby już nie ma nic w nosku, powietrze też staram się utrzymać nawilżone a nadal tak skwierczy przez ten nosek jakby miał pełny.

Wasze dzieci też czasem przebudzą się podczas snu z płaczem,ale nadal mają zamknięte oczka i wystarczy dotknąć, pogłaskać i dalej śpią jak zabite?

Moje dziecko jak zaczyna zapadać w głęboki sen to strasznie się przeciąga, skwierczy tak po swojemu i czasem zastanawiam się czy to normalne heh :)
 
reklama
mój synek też tak ma, dużo ruchów w ciągu snu...
i też mało śpi i marudzi.
i też podnosi głowę od samego początku i teraz już utrzymuje i martwię się tym, bo do tego woli zdecydowanie jeden bok od drugiego. byłam u neurologa, mówiła, że na obecną chwilę jest ok, ale trzeba za miesiąc na kontrolę.
w przyszłym tygodniu idę do ortopedy do poradni rehabilitacyjnej to może jeszcze jemu o wszystkim powiem...
kathe czy ja dobrze kojarzę, że pisałaś, że dzieci z tym przykurczem nie powinny mieć szczepionki skojarzonej?
 
Do góry