reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Czarodziejka, my walczymy z katarem od tygodnia. Pani pediatra kazała używać sterimar, smarować maścią majerankową i stosować Nasivin dwa razy dziennie po 1 kropelce, max 5 dni. Ja robiłam tak że najpierw wpuszczałam wodę morską, po jakichś 5 minutach ściągałam aspiratorem. A z tym aspiratorem to też nie używajcie za często bo można uszkodzić śluzówkę-ja uszkodziłam i potem wydzielina była z krwią więc przestałam używać aspiratora. Należy ściągać tylko to co jest w nosku a nie to co zalega głęboko. A, i jak najwięcej leżenia na brzuszku bo wtedy wszystko ładnie spływa. Polecam też zakręcić kaloryfery, jak zrobiło się w domu chłodniej to Maja od razu zaczęła lepiej oddychać. Nawilżacz też pomaga, ja kupiłam w zeszłym roku taki z jonizacją powietrza za ok 250 zł i bardzo dobrze się sprawdza.
 
reklama
Laura też ma glutki w nosku i co się da to jej wyciągam, ale w środku też słyszę, że jeszcze charczy. Dziś kupię wodę morską. Na brzuszku nie bardzo mam ją kiedy okazję położyć, bo zaraz po jedzeniu to chyba nie najlepszy pomysł, a tak poza tym to praktycznie ciągle śpi.

Mała_mi moja mała też jak zasypia to marudzi, popłakuje. Zastanawiam się czy ją coś boli czy tak po prostu ma.
 
KATHEE to piwo to ty wychleptalas przed karmieniem, po karmieniu czy miedzy?? bo przeciez jak przed to mloda by chyba pijana byla jakby sciagnela z cyca....
od szklanki piwa?:) no cos ty:) robi sie tak- wypija sie szklaneczke piwka, zaraz potem sie karmi- do 15minut od wypicia jeszcze mozna spokojnie bo nie przedostanie sie tak szybko, a potem przed samym karmieniem sciagalam pokarm i do zlewu:p albo jak juz mala byla starsza to nie sciagalam bo polozna powiedziala ze to nie przechodzi w calosci do pokarmu, w ciazy owszem- co do kropli dziecko dostaje przez lozysko to co wypilysmy , tak wiec sie dziwie naprawde matkom ktore pija w ciazy- "bo jedno piweczko nie zaszkodzi", ale kazdy ma prawo wyboru.

mój synek też tak ma, dużo ruchów w ciągu snu...
i też mało śpi i marudzi.
i też podnosi głowę od samego początku i teraz już utrzymuje i martwię się tym, bo do tego woli zdecydowanie jeden bok od drugiego. byłam u neurologa, mówiła, że na obecną chwilę jest ok, ale trzeba za miesiąc na kontrolę.
w przyszłym tygodniu idę do ortopedy do poradni rehabilitacyjnej to może jeszcze jemu o wszystkim powiem...
kathe czy ja dobrze kojarzę, że pisałaś, że dzieci z tym przykurczem nie powinny mieć szczepionki skojarzonej?

wiem tylko ze dzieci ze wzmozonym napieciem moze wystapic pogorszenie napiecia po skojarzonej, tak mi powiedziala zaufana polozna i pielegniarka laktacyjna
 
Ostatnia edycja:
no to napisze co mi pediatra odnosnie zapchanego noska powiedziala
uzywalam soli fizlogoicznej potem wody morskiej, zdecydowanie woda morska jest lepsza, sciagac aspiratorem ale tak jak pisala cass, nie za czesto, 1/2 dziennie i jak najwięcej leżenia na brzuszku bo wtedy spływa to co tam zalega. kontorlowac temp. nawizlazac i czesto spacerowac. i ze maluchy tak maja,
cass masc majerankowa jest od 1 roku w zwyz, kupilam kiedys i tak na niej mam napisane?
a sluzowate kupki nie sa az takie bardzo sluzowate, dalej ma dostawac priobiotyki i obserowaqwac diete, jak nie przejdzie to bedziemy robic posiew kalu
 
Ups...no to dobrze ze napisałaś o tej maści majerankowej - ja też kupiłam ale nie czytałam jeszcze ulotki. Bym Małej posmarowała a ciekawe co by się stało... Ide przełożyć małą na brzuszek - jak śpi to leży grzecznie :-) Ale za to ja musze na nią wtedy zerkać często. A jak nie śpi to wariuje na brzuszku :-)
 
To ja też poczekam na jakieś wieści od Ciebie margerrita, bo ja też podaję do noska wodę morską a potem frida w ruch, niby już nie ma nic w nosku, powietrze też staram się utrzymać nawilżone a nadal tak skwierczy przez ten nosek jakby miał pełny.

Wasze dzieci też czasem przebudzą się podczas snu z płaczem,ale nadal mają zamknięte oczka i wystarczy dotknąć, pogłaskać i dalej śpią jak zabite?

Moje dziecko jak zaczyna zapadać w głęboki sen to strasznie się przeciąga, skwierczy tak po swojemu i czasem zastanawiam się czy to normalne heh :)

Chyba normalne, mój czasami dodatkowo śpiąc dyrygenta udaje, ma takie wstawki, ręce w górze, jakby orkiestrą kierował.
Te charczenia też są podobno normalne, stękania i pomrukiwania. Ja nawet lekarza do tego wzywałam :-D ;-) śmiał się ze mnie.
 
ja smaruję maścią majerankową pod noskiem, tak kazała pediatra i małej nic nie jest :-)
Chyba normalne, mój czasami dodatkowo śpiąc dyrygenta udaje, ma takie wstawki, ręce w górze, jakby orkiestrą kierował.

Moja zawsze wyciąga jedną rękę w górę niczym Superman :-) wygląda jakby miała zaraz odlecieć :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja smaruję maścią majerankową pod noskiem, tak kazała pediatra i małej nic nie jest :-)


Moja zawsze wyciąga jedną rękę w górę niczym Superman :-) wygląda jakby miała zaraz odlecieć :-D
hehe, moja ma ksywę "dziewczyna Supermana":D:D:D pytam ją wtedy zawsze "komu lecisz na pomoc?" :D:D:D

a moja ma jednak jakieś uczulenie na pampki inne niż pampersa...
 
Do góry