reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Dziękuje dziewczyny za słowa otuchy:) Bardzo pomogły:). Jeśli chodzi o uszy to ja robię tak jak mówili nam w szkole rodzenia przemywam wodą przegotowaną za uszami i małżowinę uszną na zgięciu i to wszystko. Jak coś wleci do uszka (np.jak się uleje) to przekręcam na ten bok żeby samo wyleciało:).
dziewczyny mojej Zuzi zaczęły wyskakiwać krostki naokoło ust i nie wiem co to jest?? U lekarza byłam wczoraj na szczepieniach ale olał sprawę.

p.s: dziewczyny które są przed neurologiem dziecięcym i szcepieniami pow. jak będziecie na wizycie u neurologa żeby powiedział wam jakie szczepionki macie podać - nam nie powiedział a ja nie wiedziałam że ma to zrobić no i w przychodni powiedzieli że nie zaszczepią mojej Zuzi na ksztuśca, tężca, błonnice i pałeczkę bo nie ma notatki od neurologa. Zaszczepili tylko WZW b i Rota i kazali przyjść z adnotacją od neurologa.
 
reklama
A to każde dziecko ma mieć wizytę u neurologa czy tylko jak jest taka potrzeba?? I szczerze mówiąc - nie wiem co ma neurolog do szczepień... Może chodzi o to co dziewczyny wcześniej pisały - ze jak są jakieś przykurcze to się nie szczepi skojarzonymi czy co...
 
A to każde dziecko ma mieć wizytę u neurologa czy tylko jak jest taka potrzeba?? I szczerze mówiąc - nie wiem co ma neurolog do szczepień... Może chodzi o to co dziewczyny wcześniej pisały - ze jak są jakieś przykurcze to się nie szczepi skojarzonymi czy co...

Nam też nikt o neurologu nic nie mówił, jedynie o ortopedzie.
 
nie ma obowiazku neurologa tylko ortopede. Wczesniaki i dzieci z mała waga urodzeniowa powinny byc badane przez neurologa i okuliste. Neurolog wtedy okresla kiedy dziecko ma byc zaszczepione. Np mi pani pediatra w spzitalu powiedziała ze ona jest zwolennikiem tego aby dziecko było szczepione jak osiagnie 4 kg. Ale to jej było zdanie i dlatego kazała zapisac do neurologa. Pediatra na wizycie w 6 tygodniu tez kazała neurologa bo mała ma małą wage i zaszczepili tylko na zółtaczke. Nioestety zapisanie na NFZ graniczy z cudem ale naszczescie sie udało i idziemy 17 listopada i zaraz potem mam przyjsc do pediatry i wtedy bedzie szczepienie.
Jak wasze dzieci zachowywały sie pierwszy dzien po szczepionkach?
 
Do neurologa wysyła pediatra jak zauważy cos niepokojącego neurologicznego - napisałam to bo może ktoś nie wiedzieć (tak jak ja) że jak pediatra wysyła ze skierowaniem do neurologa i nie mówi nic że od tego są uzależnione szczepienia a ja nic nie mówie neurologowi (swoją drogą jak bierze kase to powinien sam napisać) - to wychodzą później niezłe kwiatki.
Myśmy chcieli dać podstawowe szczepionki, ale pow. że nie zaszczepią i mam wracać do neurologa:( I tak będe dziecko w przeciągu jednego tygodnia 3 razy kłuła a tak by było już po bólu. 2x więcej stresów.
 
My nie dostaliśmy żadnego skierowania do neurologa,ale dostaliśmy skierowanie do nefrologa ze względu na powiększony kielich miedniczkowo- nerkowy i też nam powiedziała pediatra że musimy mieć zgodę na szczepienia i też taką dostaliśmy.
W ogóle cała ta organizacja z lekarzami i innymi sprawami jest wkurzająca, bo okazuje się że przy takim małym dziecku najlepiej jakby człowiek latał od lekarza do lekarza po tysiąc razy a jak tutaj wszystko organizować z tak małym człowieczkiem?
 
dziewczyny pomozcie, jakie maci jeszcze sposoby na kupke oprocz czopkow?? moj maly pare dni na pepti jest a jeszcze sam kupki nie zrobil raz po czopku. a wczesniej straszny placz i prezenie. mamy co sa na sztuczym, jakies uagi, rady? bo nie wiem co robic, nie moge mu dawac czopa co pare dni...... ktoras z was tez daje bebilon pepti? jak wasze dzieciaczki na to mleczko reaguja
 
dziewczyny pomozcie, jakie maci jeszcze sposoby na kupke oprocz czopkow?? moj maly pare dni na pepti jest a jeszcze sam kupki nie zrobil raz po czopku. a wczesniej straszny placz i prezenie. mamy co sa na sztuczym, jakies uagi, rady? bo nie wiem co robic, nie moge mu dawac czopa co pare dni...... ktoras z was tez daje bebilon pepti? jak wasze dzieciaczki na to mleczko reaguja

Ja karmię naturalnie,ale problem z kupką też czasem małego dopada,a prężenie i popłakiwanie to mamy codziennie.Spróbuj dać z 70 ml(lub inną ilość) wody przegotowanej,jak nie lubi samej to można posłodzić np glukozą.Dobrze aby była ciepła,ok 38,8 stopni.Przed podaniem wody można nim troszke poruszać tzn - masaż brzuszka,potem na brzuszek i masaż plecków(plecki masujemy ruchami kolistymi w przeciwnym kierunku niż wskazówki zegara,a brzuszek zgodnie ze wskazówkami zegara),podkulaj nóżki i przytrzymuj go przez pare sekund w takiej "żabce",zmieniaj często pozycję noszenia,troche w pionie,troche na przedramieniu itd.Można też palcem, kolistymi ruchami masować sam odbyt na zewnątrz,tylko trzeba uważać bo może strzelić torpedę.Chodzi o to żeby rozruszać jelitka.Nam też ciężej byłoby się zalatwić jak jestesmy w pozycji leżącej,a jak sie człowiek porusza to się zachce :-D
 
Ostatnia edycja:
Moj Bartuś Bebilonu pepti nie tolerował.... jadł i płakał prężąc się więc odstawiłam teraz jest na zwykłym bebilonie, próbowałam też bebilon comfort ale się nie najadał. Proponuję iść do pediatry i dalej szukać mleczka bo to chyba nie jest dla was skoro kilka dni kupki nie było...
 
reklama
maly rozwyl sie tak nam na noc, ze az sie zanosil... masakra. myslalam, ze to na kupke, ale czopa wywalal. kapiel go troche uspokila ale po wyjeciu znow ryk, dopiero cyc go uspokoil....... dalam mu ponynac teraz przed snem. ja jestem glupia nie wiem co robic. po tym mleczku krostki i tak sa mam wrazenie nawet, ze wiecej. niby spokojny jest, ale z ta kupa i wysypka problem. moze nie tolerowac tego bebilonu? ale jak ma skaze to za duzego wyboru mleczek nie ma?
moze jakis dietetyk czy hust wie kto powinien mi diete ulozyc, zebym moze jednak cycem karmila..... ale ja mam wrazenie, ze wszystko mu szkodzi.... a dzisiaj to moze kolka byla nei wiem
 
Do góry