reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

reklama
To ja już sama nie wiem co ja mam robić. Bo mi nie kazała dawać małemu. A druga sprawa że on jest uczulony na vita D i w ogóle na wszelkie leki 'płynne'. Lolisza - a są jakieś tabletki z takimi małymi dawkami? Zeby mu proszek dać.
 
Nice, nie spotkałam sie z tabletkami dla tak małych dzieci. To sa mikrodawki i zazwyczaj w kroplach lub kapsułki z płynem. Jak uczulony jest na vit. D to ja bym nie dawał, mniejszym złem jest jakiś tam jej niedobór niz ryzyko ostrej reakcji alergicznej. Nasmaruj mu nóżki kremem z faktorem i wystaw na słonko, tak, żeby górna połowa ciała była w cieniu a nóżki na słoneczku i sam sobie witamine D "zrobi".
 
Loliszka,czyli to prawda,co kiedys Dziulka pisała,że vit.D wchłania sie przez stopy???No,źle się wyraziłam,wiadomo,że dziecko nie absorbuje jej z powietrza:))))).Ale wiesz,o co chodzi;).
 
Nam kiedyś lekarka jak Łukaszowi pociły się trochę stopki zaleciła właśnie zwiększyć dawkę wit D do 3 kropel. Tak więc jednak te stopy mają coś wspólnego z witaminą D :)
 
Wzmozona potliwość niemowląt jest związana z niedoborem witamini D a że najczesciej poca sie stopy to dlatego tak wszyscy sie na nich skupiają. A chodzi o to dokładnie co Doris napisała, trzeba wystawić ciałko na słoneczko, a że słonko silne to najbezpieczniej wystawić nogi.
 
dziewczyny, co poradzić na zatwardzenie u mojej córci? robi kupke co 1, 2 dni ale tak sie męczy, bo twarda i czasem nawet zajęknie, na pewno ja boli :(
jaka herbatka czy coś?
 
reklama
dziewczyny, co poradzić na zatwardzenie u mojej córci? robi kupke co 1, 2 dni ale tak sie męczy, bo twarda i czasem nawet zajęknie, na pewno ja boli :(
jaka herbatka czy coś?
tutaj na forum chyba najwięcej może poradzić ci stripMYmind, bo ona długi czas zmagała się z takimi problemami.
A próbowałaś dać wodę przegotowaną? próbowałaś ze śliwkami? dociskanie lekko nóżek do brzuszka?
 
Do góry