reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

reklama
my dajemy nadal witaminę D, nasz pediatra sam zalecił podawanie tej witaminy, ja też miałam robione badanie prenatalne na swoje życzenie, drogie badanie,ale myślę ,że warto było :tak: i wyniki mieliśmy zaraz po badaniu
 
ja miałam badanie bezinwazyjne, umożliwiające wykrywanie wad serca płodu, nieprawidłowego rozwoju , chorób genetycznych, wad genetycznych oraz echo serduszka.
 
No to takie ja robiłam teraz w ciąży plus test potrójny z krwi ale biorąc pod uwagę poprzednią ciąże miałam zlecone przez gin i nie płaciłam,do poznania musieliśmy tylko parę razy podjechać
 
no właśnie za darmo są te badania dla kobiet, które mają powyżej 35lat albo wystąpiła w poprzedniej ciąży aberracja chromosomowej płodu lub dziecka, albo stwierdzono znacznie większe ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego
chorobą uwarunkowaną genetycznie .
Najważniejsze ,że Borysek jest cały i zdrowy :)
 
Co do vitD to my też nadal podajemy. Ostatnio dowiedziałam sie od pewnego profesora, że powinno się ją podawać jak najdłużej tzn. nawet do 16 roku życia :shocked2: niezależnie od pory roku czy też aktualnego menu... LOLISZA może mogłabys sie do tego jakoś ustosunkować?
 
Mam właśnie pod ręką "Mamo to ja" i w dziale Zdrowie jest o przeróżnych chorobach dziwnie brzmiących-żabi brzuch i kurza klatka piersiowa-piszą że witaminę D należy regularnie podawać dziecku aby uniknąć m.in tych chorób,ja chyba będę nadal podawać,chociaż jedna lekarka zwrócila mi uwagę aby odstawić bo ciemiączko już prawie się zarosło.tylko tak myślę że ciemiączko swoją drogą a kości przecież caly czas rosną więc ja nie odstawiam.
 
reklama
W pierwszym roku zycia powinno się podawać codziennie bez względu na to co dziecko je itd, poza tym w okresie jesienno-zimowy do okresu pokwitania. Czyli jak bedziemy mieć roczek to akurat sie zacznie okres jesienno zimowy... :) My bedziemy dawać do przyszłęj wiosny, potem przerwa wiosna-lato i jesienią znów będziemy dawać.
 
Do góry