reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Happybeti, dokładnie tak. Dlatego też niektore dzieci nie tolerują pieluszek Sleep&Play, bo mają balsam z rumianku. Aha, Ida, coś mi się chyba obija po głowie że prosiłaś kiedyś zebym powtórzyła róznice między pieluszkami Sleep&play oraz Active Baby. No wiec właśnie Sleep&play mają balsam rumiankowy a nie z Aloesem, są cieńsze, a przez co nie aż tak chłonne jak Active Baby (i nie ogarniają potrzeb niektórych maluszków niestety! Ale za to są SUPER na lato!), są wersją ekonomiczną pieluszek Active baby, aby każda mama na rynku mogła sobie pozwolić na komfort używania pieluszek renomowanej firmy - aby było ją na to stać. Poza tym chusteczki Clean&play pięknie pachną a zwykłe pampersa Sensitive czy Baby Fresh - no cóż... Powiem tylko że pozostawiają wieeeele do życzenia ;-) I przepraszam że piszę dopiero teraz Iduś....
 
reklama
Wystarczy lekko zwilżyć wacik rumiankiem i delikatnie przetrzeć nim malutki kawałek skórky dziecka np. na przedramieniu. Jeżeli nie ma reakcji alergicznej, to znaczy że jest OK. Ja tak zrobiłam jakieś 2-3 godzinki przed przemyciem oczek rumiankiem Olkowi.
 
Mi też rumianek podrażnia skórę. Ale pić napar mogę i lubię. Alergia na ogół nie wyjdzie przy pierwszym podaniu tylko dopiero za którymś razem,jak się wytworzą przeciwciała. Więc może być reakcja po jakimś czasie stosowania czegoś.
 
happybeti a skąd jesteś? kurcze, aż zapytam pediatry, koleżanek z małymi dziećmi i znajomej położnej o tego okulistę;-)
 
Dawidowe, podejrzewam ze okulistyczne badanie u wcześniaków to badanie dna oka za pomocą trójlustra. Można tak jak ktoś tu pisał zajrzeć latareczką, ale tak się wszystkiego dobrze nie spostrzeże. Trójlustro to przyrząd który przykłada się bezposrednio do gałki ocznej (stąd pewnie wywinięcie powiek - aby nie mrugała i ich nie zaciskała...), najpierw zakrapia się oko w celu rozszerzenia źrenicy a potem - aby znieczulić powierzchnię oka (aby można było ją dodtykać i jeździć po niej trójlustrem). Badanie robi się dość długo, bo trzeba wszędzie zajrzeć... Współczuję.
MASAKRA


co do przemywania oczek to polecam zwykla czarna cherbate, rumianek uczula a sol fizjologiczna troche za bardzo wysusza-moim zdaniem. Ja zaparzam cherbate -zostawiam ja tak zeby mocny wywar sie zrobil i potem troche tego wywaru wlewam do miseczki z odrobina cieplej wody i gazikiem przemywam delikatnie-bardziej przykladajac niz przecierajac i wszelkie zaczerwienienia znikaja a widac ze mu to ulge przynosi, jak mialam jeczmien to tez przemywalam sobie zwykla cherbata i wiem ze jest bardzo przyjemna, sol fizjologiczna bardzo mu wysuszala te oczka i byly jeszcze bardziej czerwone
 
reklama
A...są różne piekne propozycje...np.sam Stargard,Stargard nad Iną i jeszcze cos było,ale nie pamiętam.Jakby nie mysleli,ile problemów to ludziom przysporzy-zmiana dokumentów,pieczątek itp...Bo "Szczecinski "uwłacza ich godności bo się z paprykarzem kojarzy:)(taki był jeden z argumentów:))
 
Do góry