reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

reklama
a my zamiast nasivinu dostaliśmy jeszcze do tego, co i Wy, jakiś drugi syrop - homeopatyczny. ale syropów mały i tak nie pije, bo albo wypluwa albo strasznie się ksztusi, a nasivin kupiłam sama i podaje tak jak w ulotce napisane.
 
U nas też był problem z leżeniem na brzuchu i podnoszeniem główki. Oprócz tego co radziły dziewczyny, mogę podpowiedzieć żeby kłaść dzidzie na twardej powierzchni. Ja rozkładam kocyk na stole. Wikusia na tapczanie też nie chciała podnosić główki, tylko był płacz. Chyba za miękko jej było i nie mogła równowagi złapać, a na stole jest o niebo lepiej;)
 
u nas osłuchowo czysto. łagodny nieżyt gardła i powiększone węzły no i gorączka ok 38,5 39 stopni. Lekarka obstawia na 99% trzydniowke, bo innych objawow brak, ale na zapas badanie moczu czy to nie infekcja ukłądu moczowego. a ucho ok, nie ma zapalenie, gmerał przez te węzły wokół niego
 
trzydniówka... taaaa... u nas mówili że trzydniówka może być owszem, ale u starszych dzieci. To opinia trzech niezależnych pediatrów, w tym jednego szpitalnego. I badź tu człowieku madry! A gorączka i tak ustąpiła po trzech dniach tyle ze wysypki nie było jak przy trzydniówce, no i dobrze.
 
a ja wam powiem za co mnie zakrzyczynie uwazam ze zbyt czeste dawanie leków i ingerowanie np krople ciagle frida powoduje tylko czesciejsze katary itp. Owszem mam sól fizjologiczna i fride i czasem tylko jak widze cos to usuwam ale nie czesto. Leki przeciwgoraczkowe i w czopkach i syropie tez posiadam i zapewne jak by goraczka przekroczyła 38 to bym podała ale staram sie unikac zarówno leków jak i duzej ilosci kosmetyków. Nie oliwkuje wogole dziecka nie kremuje (na dwór tylko buzie) a do kapieli płyn z oliwka i mydełko. Jak pediatra sie zapytała czym ja smaruje to niedowierzała ze niczym.
 
dobranocka poczekam na wysypkę to się okaże :D
wolałabym to, niż jakieś wstrętne choróbsko.
mnie teź lekarz osłuchał i stwierdził zapalenie tchawicy..... tak jak myślałam, krtań, albo tchawica. antybiotyk leci.................. mam nadzieje, że nic małemu nie będzie.
 
Popieram!!! ja robię tak samo:tak:
a ja wam powiem za co mnie zakrzyczynie uwazam ze zbyt czeste dawanie leków i ingerowanie np krople ciagle frida powoduje tylko czesciejsze katary itp. Owszem mam sól fizjologiczna i fride i czasem tylko jak widze cos to usuwam ale nie czesto. Leki przeciwgoraczkowe i w czopkach i syropie tez posiadam i zapewne jak by goraczka przekroczyła 38 to bym podała ale staram sie unikac zarówno leków jak i duzej ilosci kosmetyków. Nie oliwkuje wogole dziecka nie kremuje (na dwór tylko buzie) a do kapieli płyn z oliwka i mydełko. Jak pediatra sie zapytała czym ja smaruje to niedowierzała ze niczym.
 
reklama
ja kropie sola morska frida nie codziennie,chyba, że gil jest. Nie smaruje niczym ciała, do kąpieli emolium, albo zwykła oliwka bambino. Skórę na ciałku ma śliczną.
Poza witaminą d3 i probiotykiem no i jak był problem z kupą kropelkami, lekó nie dawałam. Teraz też liczę, że unikniemy antybiotyku. Małego smaruję delikatnie oliwką i amolkiem na gorączkę paracetamol, zobaczymy jak będzie. cieakwa jestem bardzo czy to ta 3dniowa
 
Do góry