reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nutramigen a rozwolnienie u niemowlaka???

Dzwonilam do Inspektora Farmaceutycznego- wyniki badan beda po 5 listopada i wtedy mam sie dowiadywac, czy ten Nutramigen bedzie wycofany, czy przywrocony do sprzedazy, ale raczej to drugie.
Apteka nie ma obowiazku przyjac zwrotu lub wymienic, na moje pytanie, co mam zrobic z tym wstrzymanym Nutramigenem uslyszalam, zeby wziac recepte na nowe mleko a to odstawic i poczekac na wyniki badan.
 
reklama
Kajenka, no niestety, taka jest prawda. Apteka nie może przyjąć zwrotu. Zresztą wstrzymanie w obrocie dotyczy leków zanjdujących się w aptece, czy hurtowni a nie tych które są już u pacjentów. Informujemy o takich przypadkach, żeby na jakiś czas wstrzymać się z podawaniem. W sytuacji zagrożenia życia - jak to bylo z Corhydronem - zwroty były przyjmowane na podstawie specjalnych protokołów, ale w tym przypadku, rzeczywiście traci pacjent jeśli decyzja będzie o wycofaniu, bo mleko pójdzie do kosza.

Jedyne co mogę obiecać to poinformować jesli tylko zobaczę decyzję Pana Inspektora. A tak swoją drogą to miałaś chyba farta, ze z nm rozmawiałaś... ;-) Jego sekretarka to prawdziwy pies Cerber... :rofl2:
 
oczywiscie mam te feralna serie... Szlag moze czlowieka trafic... Nie mieszkam wprawdzie w woj. lodzkim, no ale nie wiadomo jak to bedzie w innych wojewodztwach :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Mam recepte na kolejne Nutramigeny (chociaz poprzednich mam jeszcze z 4 czy 5) ale az sie boje kupowac skoro i z kolejna seria moze tez byc cos nie tak :-( A kupic musze bo wyjezdzam i musze zbarac ze soba. Cholery mozna dostac...
 
Irlandia rozmawialam z pania inspektor J. (nazwisko do wiad. redakcji;-)) Byla w temacie, bardzo mila i pomocna:tak:

Tez nie wiem, co zrobic z tym felernym mlekiem. Na razie go odstawilam, ale zastanawiam sie, czy- nawet jesli przywroca je do obrotu- podawac go malej, czy lepiej wyrzucic. Niby bedzie bezpieczne, ale ta swiadomosc, ze bylo z nim cos nie tak... :no:.
 
Jak już napisałam wczesniej też mam to mleko (z tej serii) ale nie mieszkam w łódzkim (co moim zdaniem akurat chyba nie ma wiekszego znaczenia, no bo co mam przez to rozumieć, że mleko wstrzymano w łódzkim, że tylko w łódzkim jest podejrzenie, że z mlekiem jest coś nie tak, a poza łódzkim niby wszystko w porządku :crazy: dziwne .... )

Nie mniej jednak, podaję małemu dalej to mleko, nie zauważyłam (gołym okiem) w nim nic niepokojacego, mały też ma się dobrze. Nie wiem, może źle robię, ale byłam w czterech aptekach i mieli tylko tą serię (bo chciałam wymienić, aptekarka nawet była chętna, tylko nie miała na co wymienić). Nie ma wstrzymania w obrocie na pozostałych terenach więc apteki sprzedają a ludzie kupują i podają dzieciom. W inspektoracie Farmaceutycznym powiedziano mi, że jesli nie widac nic niepokojacego to nie ma powodów do obaw i można podawać dzieciom ....:sorry:
 
Witam, własnie przed chwilka robilam synkowi mleczko i znalazłam w puszce zaschnietego robaczka...od dwoch dni synek na luzniejsza kupki i robi jedna nadprogramowo mimo ze nic w menu nie zmieniłam. czy to zanieczyszczone mleko moze byc problemem?? dodam, że nie znalazłam na liscie insp. serii mleka, ktorym karmie...
na wszelki wypadek podaje;
nutramigen 1 nr serii S 700676:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Witam, własnie przed chwilka robilam synkowi mleczko i znalazłam w puszce zaschnietego robaczka...od dwoch dni synek na luzniejsza kupki i robi jedna nadprogramowo mimo ze nic w menu nie zmieniłam. czy to zanieczyszczone mleko moze byc problemem?? dodam, że nie znalazłam na liscie insp. serii mleka, ktorym karmie...
na wszelki wypadek podaje;
nutramigen 1 nr serii S 700676:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Zgłoś to gdzieś ->do Inspektoratu Farmaceutycznego, tego nie wolno tak zostawić :no:
 
Witam, własnie przed chwilka robilam synkowi mleczko i znalazłam w puszce zaschnietego robaczka...od dwoch dni synek na luzniejsza kupki i robi jedna nadprogramowo mimo ze nic w menu nie zmieniłam. czy to zanieczyszczone mleko moze byc problemem?? dodam, że nie znalazłam na liscie insp. serii mleka, ktorym karmie...
na wszelki wypadek podaje;
nutramigen 1 nr serii S 700676:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Zgłoś to do inspektoratu farmaceutycznego, tego nie wolno tak zostawić :no::szok:, jeszcze się nie daj Boże jakieś dziecko zatruje tym świństwem :wściekła/y::szok:

PS. Sorki za dwa posy, ale ten pierwszy jakoś nie pokazał mi się i sądziałam, że się nie dodał ...
 
reklama
Witam, rozmawiałam z inspektorem farm. odnośnie mojeggo zanieczyszczonego Nutramigenu. Kazał mi zgłosić sie do apteki, w której kupiłam nutramigen i przekazać im wszystkie info wraz z wadliwym mleczkiem, co niezwłocznie uczyniłam. Poczekamy- zobaczymy...
 
Do góry