reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nutramigen a rozwolnienie u niemowlaka???

reklama
Uwaga!

Wstrzymany został w obrocie decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego​

NUTRAMIGEN 2

o numerze serii 7H21463 i dacie ważności do 09.08.2009r.​

Bardzo proszę sprawdżcie co macie w swoich zapasach i jak to ta feralna seria to poproście lekarza o wypisanie recepty na mleko. Dostępne są serie inne tego mleka. W aptekach raczej go nie wymienią, bo nie ma takiej mozliwości - mleko juz zostało sprzedane, ale bycmoże okaże się, że to tylko jakieś problemy przejściowe. Nie mam jeszcze orginalnej decyzji GIF, bo dopiero dostalam informację z hurtowni, ale jak tylko będę wiedzieć z jakiego powodu to wstrzymanie to poinformuję na tym watku.
Pozdrawiam wszystkie Mamy i ich Maluchy!​
 
Kurde ....:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: znowu .... a ja wczoraj kupiłam 10 paczek Nutramigenu 2, teraz tylko muszę się modlić, żeby to nie była ta feralna seria (sprawdzę ją po powrocie do domu), bo jeśli tak to jestem ładnie w plecy z kasą..... i jeszcze mały wczoraj zaczął tą nową puszkę ..... zwariować można ... serio :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Irlandia napisz jak się czegoś dowiesz.....
 
No i okazało się, że niestety mam w domu tą serię, o której napisała Irlandia ... tylko, że w Aptece nikt nie dostał żadnej informacji o wstrzymaniu tej serii (czy to aby prawdziwa informacja???) Nie wiem co robić? Innej serii w 3 aptekach obok nie mają ... mają tylko tą niby wstrzymaną, więc wymienić nie mogę. Mam szukać po całym mieście innej serii, czy co? Nie wiem czy się tym wogóle przejmować, bo przecież nikt tej informacji nie potwierdził.... chyba zadzwonię do Głównego Inspektora Farmaceutycznego i już ....
 
Zadzwoniłam do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i faktycznie

NUTRAMIGEN 2
o numerze serii 7H21463 i dacie ważności do 09.08.2009r.

został wstrzymany w obrocie ale tylko na terenie województwa łódzkiego. Próbki zostały wysłane do badania, ponownie jest podejrzenie o zanieczyszczenie owadami. Mówiłam, że jestem z Warszawy, że mam tą serię w domu, pani z GIF-u powiedziała, że jeśli nie widzę nic niepokojącego to, podobno nie ma powodu do obaw. Trochę to dla mnie dziwne, bo to przecież dokładnie ta sama seria ... podejrzewają zanieczyszczenie tylko na terenie województwa łódzkiego, a poza nim wszystko jest ok? Nic z tego nie rozumiem.....
 
Nika informacja jest prawdziwa, bo ja jestem magistrem farmacji i pracuję w aptece. rzeczywiście na terenie Łodzi, ale jak decyzja jest Głównego inspektora Farmaceutycznego to zwykle dotyczy całego kraju. Nie miałam jeszcze tej decyzji w ręku, jak pisałam wczesniej, zatem nie jestem pewna czy tak jest. Co do wiarygodności to wybacz, ale nie robiłabym zamieszania nie mając pewności.

Znalazłam Decyzję, rzeczywiście dotyczy tylko woj. łódzkiego:


Na wszelki wypadek radzę sie wstrzymać z podawaniem do czasu wyjaśnienia.
 
Moja koleżanka podaje to mleko.Córka jej dostała strasznej wysypki i wylądowała w szpitalu,lekarze nie wiedzą od czego.Po przeczytaniu tego co Nika napisała zadzwoniłam do niej i spytałam o mleko.Teraz wprawdzie mleko ma z innej serii,ale może wcześniejsze było z tamtej.Miała je oddać do badania i skarzyć jak coś.
 
reklama
Kurcze, ze nie zajrzalam na ten watek wczesniej:wściekła/y:. Wiedzialam o tej wycofanej wczesniejszej serii i myslalam, ze nadal o nim tu jest mowa. A tu juz kolejny numer:wściekła/y:
Moja mala na pewno zjadla 1,5 opakowania Nutramigenu z serii 7H21463 (mieszkam w woj. lodzkim). Byc moze wiecej, ale opakowan juz nie mam:no:. Od kilku dni ma luzniejsze kupki i spi niespokojnie, ale wlasnie wprowadzam gluten i myslalam, ze to od niego. A tak to cala prowokacja w diably:wściekła/y::wściekła/y:

Dowiedzialam sie przypadkowo w aptece, w ktorym go kupowalam. Gdybym tam nie poszla, to pewnie nadal o niczym bym nie wiedziala.

Pytalam, co mam zrobic, jesli bede miala te serie, czy im zwrocic, ale farmaceutka powiedziala, ze za bardzo nie wie i na razie sie wstrzymac z podawaniem. Zostalo mi jeszcze 4,5 opakowania tego feralnego mleka i jesli mialabym go wyrucic do kosza i nie odzyskac za to pieniedzy lub dostac innego mleka to:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Do góry