reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowy Sącz i okolice

Witajcie
Dzieki za tak cieple przyjecie mnie do Waszego grona:-)

Mieszkam 6 km od Nowego Sacza w strone Limanowej , mam 27 lat niedawno urodzilam synka Bartusia ma 5 miesiecy wlasnie wczoraj zaczal juz na dobre siedziec :tak: Na razie nie pracuje bo postanowilam zajac sie moim szkrabem i powiem Wam ze nie zaluje ani troche mimo ze lubilam swojea prace i sie w niej spelnialam. Lubie duzo czytac zwlaszcza ksiazki podroznicze Beaty Pawlikowskiej oraz uwielbiam gotowac i czesto eksperymentuje w tej dziedzinie. Tyle o mnie .


Dziewczyny chcialbym kupic krzeselko do karmienia, widzialam takie w Europie w sklepie " Malolat" w cenie 280zl tylko ze jeso nosnosc wynosi 15 kg a moj Bartek juz wazy 10 (dlugi jest 72 ch wiec waga sie rozklada i nie widac po nim ze tak duzo wazy ) i tak sobie pomyslalm ze tylko wywale niepotrezbnie pieniadze w bloto . Jak to bylo u Was z tymi krzeselkami, moze macie jakies rady w zwiazku z tym. Moze wieci gdzie jescze w Saczu sprzedaja takie krzesekla .
Ateraz pedze bo synek daje o sobie znac :-)
 
reklama
Aldona dla moich jak i M rodziców Antek to na razie jedyny wnuk, więc jest ich oczkiem w głowie i tylko czekają kiedy Młody do nich pojedzie. Teściów mamy tutaj na miejscu i najczęściej jest tak, że w piątki go odbierają z przedszkola i zostaje tam do soboty, czasem w niedziele jedziemy do nich na obiad lub razem na jakąś wycieczkę , albo w tygodniu wieczorkiem wpadamy. No a moi rodzice mieszkają 25 km stąd, więc czasem wszyscy tam jedziemy w weekend a czasem Młody na kilka dni sam.
Tak więc, jak mamy potrzebę to Młodego jest gdzie wysłać, no ale najczęściej jest tak, że to dziadkowie go chcą i wtedy my korzystamy z "wolności"

My wczoraj pisaliśmy list do Mikołaja tzn Młody coś tam narysował a ja to opisałam, dzisiaj list wystawimy za okno ;-)
No więc Młody zażyczył sobie wóz strażacki - już mam na allegro upatrzony, duży z bajerami i tryskającą prawdziwa wodą z gaśnicy :-) Dodatkowo jeszcze dostanie jako wielki miłośnik zwierząt i posiadacz całej farmy ( budynki, zagrody, zwierzątka, traktorki ) traktor z dużą otwieraną przyczepą aby mógł zwierzątka wozić.Do paczki dołożymy jeszcze grę i książeczkę o zwierzątkach.
Od teściów dostanie zestaw ciastoliny Dentysta i książeczki, które naprawdę uwielbia
Od moich rodziców jeszcze nie wiem, muszę pomyśleć - co by mu frajdę sprawiło, ale pewnie stanie na tym, że dołożą się do tego prezentu co my mu damy, bo by było za dużo prezentów i dziecko by z głupiało - choć M mówi, że w końcu to Mikołaj , w ciągu roku wcale wiele zabawek nie dostaje, tylko okazjonalnie albo jak zasłuży.
Chrzestni składają się na drewnianą kolejkę ( tory, pociągi i inne akcesoria )

Niunans - nieustannie trzymam kciuki za szybki i łatwy poród :tak:

Pola ja mam dla Antka krzesełko Coneco Planet
155538689bf393188b8a8ab596d2081d.image.250x408.jpg


Kupione jak Młody skończył rok i służy nam do dzisiaj a facet ma już 3 lata skończone i waży 15 kg. Mam zamiar korzystać z tego krzesełka jak najdłużej - Młodego wsadzam, zamykam daje jedzenie i przynajmniej siedzi w miejscu a nie goni zjedzeniem po całym mieszkaniu. To samo jak rysuje - też go zmykam w krzesełku i mi nie zwiewa z kredkami czy mazakami.Tak więc ja jestem zadowolona i póki Młody będzie się w nim mieścił będę z niego korzystać.My kupiliśmy to krzesełko w Bobolandzie w Galerii Merkury , ale Boboland jest też na Długosza ( taki sklep blaszak )
Właśnie przeczytałam, że krzesełko ma maksymalne obciążenie 15kg, ale myślę że i utrzyma nawet 20 kg dzieciaka - przecież dziecko w tym krzesełku siedzi a nie skacze po nim.Myślę że nawet gdyby mój tyłek się zmieścił w siedzisko to krzesełko by się nie zawaliło ;-)
Twój Bartuś wazy teraz 10 kg a pięć miesięcy - tylko tą wagą się nie sugeruj, bo jak zacznie raczkować a potem chodzić to waga stanie. Mój Młody od roku ma wagę między 14/15 kg.
 
Ostatnia edycja:
Witam i ja samym poludniem (u mnie 4.52)!!!
Wczoraj zasnelam wczesnie i dzisiaj buszuje juz na necie od 3.3 a mam jeszcze pare waznych tel. na Polske do wykonania-urzedy i musze dzwonic wczesniej bo pozniej wszysko juz nieczynne....
Witam i ja z poranną kawką
images
Zuskus wlasnie i mnie sie marzy taka wlasnieeeee kawka z expresu z pianka hmmm.

Krzyś już w przedszkolu a Ania i Maciej śpi...nooo ale jak się chodzi spać o 23.00:crazy: Anię zaraz budzę, no a mały niech sobie jeszcze pośpi.
Wiesz moja mala tez chodzi pozno spac w porywach do 22.30 i na dodatek rano budzi sie juz 6-7 wiec tak naprawde licze tylko godz. do popoludniowej drzemki- tutaj czasem spi od 1-2.5 godz.
Wspolczuje inhalacji u malego..:-(..
Młody obudził mnie o 5 wyspany i chętny do zabawy :szok: no ale w sumie nie mam się co dziwić wczoraj położyłam go o 19 spać - normalnie chodzi spać między 20 a 21:30 i wtedy śpi do 7.
Moja tak wlasnie czesto ma chociaz chodzi pozno sypiac;((

melduje się jeszcze w dwupaku :))
pogoda nie srzyja spacerom i ja głównie cały dzień spędzam w łóżku :))
korzystam z ostatnich chwil wolności, bo jak tak was czytam to ja bym do 23 nie wytrzymała a co dopiero takie dzieciaczki :))
Zycze szybiego rozwiazania.... chociaz wszystko w swoim czasie.
A polezec napewno Ci sie sprzyda- bo jak male bedze to juz bedzie trudniej- ale napewno nie zle:-):-)
Pozdrawiam i zagladne do Was jeszcze przed (moim) poludniem.:rofl2:
 
wow Justa Ty to piszesz posty :-)
lista prezentow piekna

ja rodzicow mam 400 km stad wiec nie moge "podrzucic" dziewczyn
teraz babcia przyjechala wiec mam troszke luzu
natomiast tesciowie sa juz troszke starsi , tesciowa jest po 70 wiec sily nie te
dlatego staram sie juz wieczorami jej nie wykorzystywac

Niunans - trzymam kciukasy non stop

Pola co do krzesla to sie nie bede wymadrzac, my mamy po Julce ale ani jedna ani druga nie lubi w nim siedziec, Julka juz od dawna na normalnym przy stole a domisia - papuga chce tak ja Jula
 
Witam!:-)
Kontrolę u lekarza z Maćkiem zaliczyłam, osłuchowo czysty ale inhalacje jeszcze tydzień mamy utrzymać ale wystarczy wieczorem z babyhalera.
Krzyś też już w domu bo jest w tym roku w przedszkolu tylko na 5 godzin.
Ania niedawno poszła i będzie o 16.00 więc mam chwilkę czasu:-)

Pola ja mam drewniane krzesełko...ma już 15 lat, jeszcze po mojej najmłodszej kuzynce i u nas się sprawdza. Najpierw jako wysokie krzesełko do karmienia a potem jako krzesełko i stolik np do malowania. Waą jest to że duże i nie da się złożyć więc zajmuje sporo miejsca, ale u mnie to nie problem
NOWE KRZESEŁKO DO KARMIENIA + STOLIK AGA II TEAK (805700178) - Aukcje internetowe Allegro

Justa u mnie prezenty na Mikołaja to w szkole i przedszkolu więc się nie martwię...ale pod choinkę:eek: swoim coś wymyślić i jeszcze dzieciom braci:confused2:
A co do wagi dziecka to Maciej 1,5 roku 11 kg, Krzyś 5,5 roku 17,5 kg Ania 8 lat 21 kg. Im starsze tym wolniej przybiera na wadze:tak:

Niunians &&& A Ty w końcu rodzisz w medikorze...bo się zamotałam:sorry:

Aldona zdrowia dla Maluchów

Aga mój kuzyn mieszka w Kanadzie w Calgary i też ta różnica czasu...
 
hej!
Npiszcie mi ktora ikonke mam kliknac zeby uaktywnic okno szybkiej odowiedzi

Dzieki za inf o krzeselka ch do karmienia bardzo mi to pomoglo bo juz rezygnowalam z pomyslu kupna tego calego krzeselka.:rofl2:

Niuans --gdzie bedziesz rodzic w szpitalu na Mlynskiej czy w Medikorze.
 
My wczoraj pisaliśmy list do Mikołaja tzn Młody coś tam narysował a ja to opisałam, dzisiaj list wystawimy za okno ;-)
No więc Młody zażyczył sobie wóz strażacki - już mam na allegro upatrzony, duży z bajerami i tryskającą prawdziwa wodą z gaśnicy :-) Dodatkowo jeszcze dostanie jako wielki miłośnik zwierząt i posiadacz całej farmy ( budynki, zagrody, zwierzątka, traktorki ) traktor z dużą otwieraną przyczepą aby mógł zwierzątka wozić.Do paczki dołożymy jeszcze grę i książeczkę o zwierzątkach.
Od teściów dostanie zestaw ciastoliny Dentysta i książeczki, które naprawdę uwielbia
Od moich rodziców jeszcze nie wiem, muszę pomyśleć - co by mu frajdę sprawiło, ale pewnie stanie na tym, że dołożą się do tego prezentu co my mu damy, bo by było za dużo prezentów i dziecko by z głupiało - choć M mówi, że w końcu to Mikołaj , w ciągu roku wcale wiele zabawek nie dostaje, tylko okazjonalnie albo jak zasłuży.
Chrzestni składają się na drewnianą kolejkę ( tory, pociągi i inne akcesoria )
.
widzę że rozporządzasz po rodzinie co kto ma kupić :)) dobry sposób bo ty wiesz co się przyda dziecku a oni mają myślenie za sobą :))
Witam!:-)
Kontrolę u lekarza z Maćkiem zaliczyłam, osłuchowo czysty ale inhalacje jeszcze tydzień mamy utrzymać ale wystarczy wieczorem z babyhalera.



Niunians &&& A Ty w końcu rodzisz w medikorze...bo się zamotałam:sorry:

.
dobrze że z Maciem już wszystko oki
ja rodze w szpitalu
hej!
Npiszcie mi ktora ikonke mam kliknac zeby uaktywnic okno szybkiej odowiedzi


Niuans --gdzie bedziesz rodzic w szpitalu na Mlynskiej czy w Medikorze.
musisz nacisnąć odp jak chcesz odpisać
jak chcesz zacytować którąś to "cytuj"
a jak więcej postów chcesz połączyć to naciskaj "+" a na końcu "cytuj" mam nadzieje że rozjaśniłam ci nieco :))

ja chce rodzić w szpitalu bo tam jest mój lekarz ale wczoraj mnie załamała koleżanka i muszę się dowiedzieć czy to prawda. Może wy słyszałyście coś o tym.
Podobno nie ma teraz porodów rodzinnych ani odwiedzin. Mąż wszystko podaje przez pielegniarki. Pewnie przez te grypy, ale ja tak nie chceeeee:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Uuuuu Niunians to pewno faktycznie przez te grypy:crazy: Ja tak miałam z Anią w Krynicy, akurat jakieś paskudztwo panowało i nawet małej nie chcieli pokazać tacie:wściekła/y:
 
Witam ponownie!!! Oczywiescie z roznica czasu, ale zawsze jest milo Was poczytac. Ja tez dzisiaj wkoncu wybralam sie do lekarza z mala, ale oni pozostawili na tym ze mala musi sie sama uodparniac i nie dali kompletnie niec. A biedulka ciagle kaszle, przy czym placze bo pewno gardelko boli.;-)
ja chce rodzić w szpitalu bo tam jest mój lekarz ale wczoraj mnie załamała koleżanka i muszę się dowiedzieć czy to prawda. Może wy słyszałyście coś o tym.
Podobno nie ma teraz porodów rodzinnych ani odwiedzin. Mąż wszystko podaje przez pielegniarki. Pewnie przez te grypy, ale ja tak nie chceeeee:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Przykre- jedno co chwale w Ameryce to ta rodzinna atmosfera 24godz. maz przy lozku i az do wypisu razem w jednym pokoju. Nie mowie juz nawet o luksusach tego rodzaju jak, wlasna lazienka, telewizor, internet ,generalnie dla mnie luksus- i co w Polsce chyba sie nie zdaza tam uwielbialam szpitalne jedzenie:-)no i co dzien moglam sobie z karty wybrac co chcialam chyba ze mnie calorie nie puszczaly(cukrzyca)............Powiem szczerz ze jak lezalam w ciazy 3tyg. w szpitalu to, az zal bylo wychodzic do pustego przez caly dzien domu gdzie czekalam tylko na wieczorne powroty meza z pracy:no:.
Aga mój kuzyn mieszka w Kanadzie w Calgary i też ta różnica czasu...
- Zuzkus ja tez mam kuzyna w Kanadzie tylko, ze w Toronto- to moja jedyna rodzina na tym kontynecie:-(.

Wiesz Pola99 mysle, ze nie powinnas sie kierowac waga malego bo tak naprawde nie wiesz kiedy on zrezygnuje z krzeselka( a waga tak jak napisala JustaS bedzie pozniej stac w miejscu albo nawet spadnie-moja nie dosc ze szczuplutka to i tak jak zaczela chodzic to spadla z wagi a teraz dopiero wazy 11,5-dzisiaj na wizycie)-moja mala ma 18m. i juz dawno sie z nim pozegnala-ona musi tak jak my-krzeselko zatem siedzi w piwnicy i czeka na nastepne albo pojdzie do kogos.
A WIEC ZYCZE MILEGO PRZEDPOLUDNIA, BO DZISIAJ RACZEJ JUZ NIE DAM RADY O 3.3 SIE OBUDZIC.....:no::no:
 
reklama
Do góry