reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowe umiejętności naszych dzieci

reklama
Moja uwielbia leżeć na brzuchu. Choć teraz ponieważ sama się przewraca czasem śpi i na plecach.

Aniu gratuluje pięknego słowa.
 
U nas wygląda to tak :
1. samodzielnie nie siada ale dzwiga sie i kilka razy przytrzymana za nozki dzwignela sie do siadu.
2. trzyma rownowage, zdarza sie klapnac na bok
3. zebow brak
4. nie raczkuje
5. gdy chwyce ja za rece to z siadu lub lezenia podniesie sie do stania. Chwile stoi plasko ale potem zaraz ugina nogi i bawi sie w kicanki
6. nie kleczy

No to nasze dzieci idą łeb w łeb :-) no oprócz tego że Jasiowi jeszcze nie udało się samemu usiąść ale niedużo mu już brakuje jak mu przytrzymam nóżki ;-)
 
dziewczyny, których dzieci same siedzą bez podtrzymywania-czy często układałayście dzieciaczki na brzuchu?

Ja kladlam od poczatku bardzo czesto na brzuszku. bez podparcia siedzi juz od miesiaca. chwyta sie moich palcow i nie trzeba nawet podciagac go, ale w lozeczku sam nie usiadzie jeszcze.

Co do reszty:
1. Jeszcze sam nie siada.
2. Ladnie trzyma rownowage jak siedzi, ma proste plecki, wytrzymuje dlugo bo nawet 30 minut, czasami sie gibnie na bok
3. Zabkow jeszcze nie mamy
4. Zaczyna raczkowac. Bardziej przypomina to pelzanie, ale dupke podnosi coraz wyzej i czasami szoruje na kolanach
5. Na nozkach to jego ulubiona pozycja, uwielbia kiac, ale potrafi tez ustac dluzsza chwile trzymany za raczki
6. Czasami kleczy np jak leze a on podpelznie do mnie i probuje sie wdrapac na brzuch
 
no prosze, 2 dni temu pisalam ze moj synek wciaz sie chwieje jak go posadze, a dzisiaj niespodzianka - siedzi sobie bez zadnych problemow! :-)
 
Aneczka, no to cuuudownie! Jula, jestes zdolniacha ;-):tak::-D
mój Tomek bebla ostatnio baba, dada, ata, gaga etc., ale mama nie chce powiedzieć, przekornik jeden no :dry:
 
reklama
1. Czy Wasze Dzieci już samodzielnie siadają??
2. Czy siedząc trzymają równowagę??
3. Czy mają już jakiś ząbek??
4. Czy raczkują już??
5. Czy staną na nóżkach??
6. Czy potrafią tak jakby uklęknąć na kolankach??

1. nie
2. dosc długo potrafi posiedziec ale i zdaza się ze buja sie na boki!
3. zębow brak
4. nie
5. stoi podtrzymywana ale nie sama
6. nie
 
Do góry