reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowa umowa a L4

anetta111

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Lipiec 2023
Postów
19
Jestem w 5 tyg. ciąży. W 11tyg. Kończy mi się umowa. Będzie to moja 4 umowa więc powinna być już na czas nieokreślony. Nie mam obowiązu mówienia pracodawcy o ciąży wiec raczej nie powiem i normalnie ją podpiszę. Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś określony czas, który musze przepracować na nowej umowie, aby iść na L4 ciążowe.
 
reklama
Jestem w 5 tyg. ciąży. W 11tyg. Kończy mi się umowa. Będzie to moja 4 umowa więc powinna być już na czas nieokreślony. Nie mam obowiązu mówienia pracodawcy o ciąży wiec raczej nie powiem i normalnie ją podpiszę. Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś określony czas, który musze przepracować na nowej umowie, aby iść na L4 ciążowe.

Naprawdę musisz zakładać 3 wątek na ten sam temat?
 
Jestem w 5 tyg. ciąży. W 11tyg. Kończy mi się umowa. Będzie to moja 4 umowa więc powinna być już na czas nieokreślony. Nie mam obowiązu mówienia pracodawcy o ciąży wiec raczej nie powiem i normalnie ją podpiszę. Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś określony czas, który musze przepracować na nowej umowie, aby iść na L4 ciążowe.
L4 nie zależy od przepracowanego czasu a od wskazań zdrowotnych
 
Jestem w 5 tyg. ciąży. W 11tyg. Kończy mi się umowa. Będzie to moja 4 umowa więc powinna być już na czas nieokreślony. Nie mam obowiązu mówienia pracodawcy o ciąży wiec raczej nie powiem i normalnie ją podpiszę. Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś określony czas, który musze przepracować na nowej umowie, aby iść na L4 ciążowe.
Na L4 możesz iść w momencie, kiedy będą do tego wskazania.
Więc spokojnie możesz pracować aż się te wskazania pojawią.
 
Jak czegoś nie wiem to pytam. Chyba po to jest to forum. Wydaje mi się,że nie jest Pani zmuszana, aby wchodzić na moje tematy. Więc jeżeli nie udziała Pani sensownej odpowiedzi to proszę nie komentować.

22 560 16 00
Od poniedziałku do piątku od 7 do 18 udzielą Ci wszystkich informacji
 
Jestem w 5 tyg. ciąży. W 11tyg. Kończy mi się umowa. Będzie to moja 4 umowa więc powinna być już na czas nieokreślony. Nie mam obowiązu mówienia pracodawcy o ciąży wiec raczej nie powiem i normalnie ją podpiszę. Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś określony czas, który musze przepracować na nowej umowie, aby iść na L4 ciążowe.
Na chorobowe idzie się wtedy kiedy są wskazania. Czy myślisz, że pojawią sie wtedy kiedy podpiszesz nową umowę? Jeżeli Twój lekarz uważa,że powinnaś iść na nie już teraz to go słuchaj.
 
Jestem w 5 tyg. ciąży. W 11tyg. Kończy mi się umowa. Będzie to moja 4 umowa więc powinna być już na czas nieokreślony. Nie mam obowiązu mówienia pracodawcy o ciąży wiec raczej nie powiem i normalnie ją podpiszę. Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś określony czas, który musze przepracować na nowej umowie, aby iść na L4 ciążowe.
4 umowa nie oznacza że mysi być to już umowa na stałe 🙄
warunek jest jeszcze taki, że trzeba mieć przepracowane ciągłe 33 miesiące.
Ja też myślałam że po trzeciej dostanę na stałe, a tu się okazało że mam dopiero 31 miesięcy i chciano mi dać kolejną na pół roku 😄
U mnie akurat wyszło że z buta chciałam odejść bez umowy na stałe więc mi ją dali, no ale ogólnie ... no jest jak jest w tych przepisach.
 
reklama
4 umowa nie oznacza że mysi być to już umowa na stałe 🙄
warunek jest jeszcze taki, że trzeba mieć przepracowane ciągłe 33 miesiące.
Ja też myślałam że po trzeciej dostanę na stałe, a tu się okazało że mam dopiero 31 miesięcy i chciano mi dać kolejną na pół roku 😄
U mnie akurat wyszło że z buta chciałam odejść bez umowy na stałe więc mi ją dali, no ale ogólnie ... no jest jak jest w tych przepisach.

A według mnie nie bo zgodnie z kodeksem pracy art. 25 § 3. Jeżeli okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony jest dłuższy niż okres, o którym mowa w § 1, lub jeżeli liczba zawartych umów jest większa niż liczba umów określona w tym przepisie, uważa się, że pracownik, odpowiednio od dnia następującego po upływie okresu, o którym mowa w § 1, lub od dnia zawarcia czwartej umowy o pracę na czas określony, jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.
 
Do góry