reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie AFI

JoannaAleksandra

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Sierpień 2023
Postów
86
Pytanie do mam, które w okolicach 21-22 tc miały stwierdzone dość niskie AFI, około 7-8. Jak lekarze zareagowali? Czy sytuacja później się poprawiła? Jak wyglądało postępowanie?
 
reklama
U mnie we wszystkich trzech ciążach było od początku mało wód płodowych. Miałam dbać o nawodnienie i dużo odpoczywać. I faktycznie jak miałam jakiś bardziej wymagający tydzień, to potem na wizycie było mniej wód, a jak pilnowałam żeby jak najwięcej leżeć, to wyniki były lepsze. Najstarszy syn miał tachykardię i arytmię serca, najprawdopodobniej związaną z małowodziem, ale po pół roku wszystko się wyrównało. Za każdym razem pod koniec, dzieci nie przybierały na wadze, stąd częstsze ktg, usg. Ostatecznie drugi i trzeci poród wywoływane (końcówka ciąży w szpitalu). Wszyscy ok. 3200 g, 10 punktów, zdrowi. Było sporo stresu, ale wszystko się dobrze skończyło- trzymam kciuki żeby tam było i u Ciebie 👍
 
Ostatnia edycja:
U mnie we wszystkich trzech ciążach było od początku mało wód płodowych. Miałam dbać o nawodnienie i dużo odpoczywać. I faktycznie jak miałam jakiś bardziej wymagający tydzień, to potem na wizycie było mniej wód, a jak pilnowałam żeby jak najwięcej leżeć, to wyniki były lepsze. Najstarszy syn miał tachykardię i arytmię serca, najprawdopodobniej związaną z małowodziem, ale po pół roku wszystko się wyrównało. Za każdym razem pod koniec, dzieci nie przybierały na wadze, stąd częstsze ktg, usg. Ostatecznie drugi i trzeci poród wywoływane (końcówka ciąży w szpitalu). Wszyscy ok. 3200 g, 10 punktów, zdrowi. Było sporo stresu, ale wszystko się dobrze skończyło- trzymam kciuki żeby tam było i u Ciebie 👍
Dziękuję bardzo za odpowiedź ❤️
 
Co prawda później, ale od około 30tc miałam AFI 5 - córka nie sikała w brzuchu więc moje picie czy inne nie miało związku. Urodziła się zdrowa po terminie.
 
Do góry