reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie AFI

JoannaAleksandra

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Sierpień 2023
Postów
62
Pytanie do mam, które w okolicach 21-22 tc miały stwierdzone dość niskie AFI, około 7-8. Jak lekarze zareagowali? Czy sytuacja później się poprawiła? Jak wyglądało postępowanie?
 
reklama
U mnie we wszystkich trzech ciążach było od początku mało wód płodowych. Miałam dbać o nawodnienie i dużo odpoczywać. I faktycznie jak miałam jakiś bardziej wymagający tydzień, to potem na wizycie było mniej wód, a jak pilnowałam żeby jak najwięcej leżeć, to wyniki były lepsze. Najstarszy syn miał tachykardię i arytmię serca, najprawdopodobniej związaną z małowodziem, ale po pół roku wszystko się wyrównało. Za każdym razem pod koniec, dzieci nie przybierały na wadze, stąd częstsze ktg, usg. Ostatecznie drugi i trzeci poród wywoływane (końcówka ciąży w szpitalu). Wszyscy ok. 3200 g, 10 punktów, zdrowi. Było sporo stresu, ale wszystko się dobrze skończyło- trzymam kciuki żeby tam było i u Ciebie 👍
 
Ostatnia edycja:
U mnie we wszystkich trzech ciążach było od początku mało wód płodowych. Miałam dbać o nawodnienie i dużo odpoczywać. I faktycznie jak miałam jakiś bardziej wymagający tydzień, to potem na wizycie było mniej wód, a jak pilnowałam żeby jak najwięcej leżeć, to wyniki były lepsze. Najstarszy syn miał tachykardię i arytmię serca, najprawdopodobniej związaną z małowodziem, ale po pół roku wszystko się wyrównało. Za każdym razem pod koniec, dzieci nie przybierały na wadze, stąd częstsze ktg, usg. Ostatecznie drugi i trzeci poród wywoływane (końcówka ciąży w szpitalu). Wszyscy ok. 3200 g, 10 punktów, zdrowi. Było sporo stresu, ale wszystko się dobrze skończyło- trzymam kciuki żeby tam było i u Ciebie 👍
Dziękuję bardzo za odpowiedź ❤️
 
Co prawda później, ale od około 30tc miałam AFI 5 - córka nie sikała w brzuchu więc moje picie czy inne nie miało związku. Urodziła się zdrowa po terminie.
 
Do góry