reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Niska BetaHCG, pozytywny test, brak okresu

No niestety.. Nie dowiedziałam się nic konkretnego na wizycie. Miałam usg doktor powiedziała, że nic nie widać w macicy, z opisu mam endometrium 10 mm i ślady płynu w zatoce douglasa. Dodała ze widzi zarodek dopiero od bety 700. Dostałam acard i mam zgłosić się za tydzień. Powiedziała że nie da mi nic innego aby nie podtrzymywać ciąży pozamacicznej i teraz się martwię oby taką nie była. Przed wizytą mam zrobić kolejny pomiar bthcg domyślam się że powinno mieć tendencje spadkową w takim przypadku?
Powiedziała też że w dniu w którym planowo miałam mieć miesiączkę może taka się pojawić wtedy to będzie c. Biochemiczna natomiast gdybym teraz miała jakieś plamienia mam się zgłaszać na IP.
Czy to normalne że czuję lekki dyskomfort w plecach i w jednym boku w pachwinie? Jakie jest prawdopodobieństwociazy pozamacicznej?
Pytałam ją o to natomiast jej odpowiedzi były niekonkretne..
 
reklama
Ja bym zrobiła jeszcze z 2 razy betę i to w najblizszym czasie, a nie za tydzień. Jeśli przekroczy tysiąc, to bym się udała do jakiegoś ginekologa, aby szukał pęcherzyka.
 
Bóle barków i bóle promieniujące na nogę czasami zdarzają się przy cp, ale to też żaden 100% wyznacznik.

Jakie masz szanse na cp? 50 % :D Bo to albo cp albo poronienie/źle rozwijający się zarodek. A jeśli chodzi o ogólne statystyki to cp ma około 2% ciężarnych.
 
Jak dziś byłam na usg i nic nie widziała to jest sens iść jutro czy w poniedziałek dopiero? Przy ciąży biochemicznej też nie widać pęcherzyka, tak?
I jeszcze jedno pytanie,
Gdyby poziom bety był niższy od tego co teraz mam to znaczy, że za jakiś czas powinnam spodziewać się krwawienia?
 
Jak dziś byłam na usg i nic nie widziała to jest sens iść jutro czy w poniedziałek dopiero? Przy ciąży biochemicznej też nie widać pęcherzyka, tak?
I jeszcze jedno pytanie,
Gdyby poziom bety był niższy od tego co teraz mam to znaczy, że za jakiś czas powinnam spodziewać się krwawienia?
Gdyby to tylko byli takie łatwe do odpowiedzenia :)

Na usg widać coś przy becie ponad 1000, nieważne czy to co, czy biochemiczna czy co. Stąd bym kontrolowała betę i jakby wskoczyła ponad 1000, to bym gdzieś poszła. Twoja beta wolniej rośnie, stąd zamiast iść w ciemno, poczekałabym na wynik, aż przekroczy wartość.

Jak spadnie, to nadal kontroluj, bo przy CP lubi spadać i rosnąć.

Teoretycznie tak, powinno być krwawienie jak beta zacznie spadać.
Ale to też nie tak hop siup. Leżałam kiedyś z dziewczyną, która też powinna krwawić po CP, bo dostała leki, ale nic nie było.
Finalnie okazalo się, że krwawi, ale do otrzewnej 🙈
Mega rzadko to się zdarza, ale jednak nie można tego wykluczyć.
 
Bardzo się boję że to CP, podobno takie poronienie zawsze ociera się o szpital i zabieg a bardzo chciałabym tego uniknąć.
Czy beta musi spaść do zera czy po prostu wystarczy tendencja spadkową żeby było krwawienie?
 
Bardzo się boję że to CP, podobno takie poronienie zawsze ociera się o szpital i zabieg a bardzo chciałabym tego uniknąć.
Czy beta musi spaść do zera czy po prostu wystarczy tendencja spadkową żeby było krwawienie?
Cp to nie poronienie. Trzeba zazwyczaj tą ciążę usunąć. Jeśli nie jest źle, to podają metotrexat. Wtedy jesteś od 4 do ok. 7 dni w szpitalu (zależnie, czy masz 1 dawkę, czy 2). Ale nie jest to zabieg, to podanie leku.

Jeśli jeśli źle i Ci pęknie jajowód, no to tylko laparoskopia ;/

U mnie ruszyło krwawienie po leku dopiero i wtedy zaczął się spadek bety.
Trzeba ją kontrolować, aby spadła do 0 ( u mnie trwało to ok miesiąca).
 
reklama
Do góry