reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niska beta

reklama
Dziewczyny byłam rano u lekarza z prośbą czy mnie przyjmie, powiedziała żeby przyjść na końcu ( o 14 miałam wizytę ) a wcześniej od razu zrobić bhcg. Beta od wczoraj wzrosła z 85 na 130. Dodatkowo wczoraj miałam ogromne bóle krzyża promieniujące do pośladka i odrobinę śluzu z domieszką brązowej krwi.
Pani doktor powiedziała, że możliwości są 3; albo jest to bardzo młoda ciąża, ciąża rozwija się nieprawidłowo lub trzecia opcja, że jest to ciąża pozamaciczna. Mam zrobić betę jeszcze w najbliższy czwartek i sobotę. A w poniedziałek mam przyjść na USG. Dzisiaj USG oczywiście nic nie wykazało ( wiem, że przy takiej becie nie było szans ) dziś też właśnie zaczynają się bóle krzyża.. :(
nie nastawiam się, ale zawsze gdzieś tam promyk nadziei pozostaje 🥺
 
Dziewczyny byłam rano u lekarza z prośbą czy mnie przyjmie, powiedziała żeby przyjść na końcu ( o 14 miałam wizytę ) a wcześniej od razu zrobić bhcg. Beta od wczoraj wzrosła z 85 na 130. Dodatkowo wczoraj miałam ogromne bóle krzyża promieniujące do pośladka i odrobinę śluzu z domieszką brązowej krwi.
Pani doktor powiedziała, że możliwości są 3; albo jest to bardzo młoda ciąża, ciąża rozwija się nieprawidłowo lub trzecia opcja, że jest to ciąża pozamaciczna. Mam zrobić betę jeszcze w najbliższy czwartek i sobotę. A w poniedziałek mam przyjść na USG. Dzisiaj USG oczywiście nic nie wykazało ( wiem, że przy takiej becie nie było szans ) dziś też właśnie zaczynają się bóle krzyża.. :(
nie nastawiam się, ale zawsze gdzieś tam promyk nadziei pozostaje 🥺

Bardzo rozsądne podejście lekarki, ale do którejkolwiek bety oznacz progesteron. W takim wypadku on też jest markerem cp
 
Bardzo rozsądne podejście lekarki, ale do którejkolwiek bety oznacz progesteron. W takim wypadku on też jest markerem cp
Będę oznaczać w czwartek razem z beta. Jestem na Zwoleniu i odpoczywam, ale o dziwo krzyże bolą mnie bardziej jak leżę niż jak stoję czy chodzę. Czy orientujesz się może jakie normy progesteronu powinny być na tym etapie ?
 
Będę oznaczać w czwartek razem z beta. Jestem na Zwoleniu i odpoczywam, ale o dziwo krzyże bolą mnie bardziej jak leżę niż jak stoję czy chodzę. Czy orientujesz się może jakie normy progesteronu powinny być na tym etapie ?

Z progesteronem bywa bardzo różnie, beta nie jest wysoka ale i nie zawsze niska beta to niski prog.
Generalnie uznaje się, że progesteron powyżej 25 z dużym prawdopodobieństwem wyklucza ciążę pozamaciczna (nie w 100% ale powiedzmy w 99%). Na tym etapie ja bym oczekiwała chociaż w okolicy 20 (są oczywiście zdrowe ciąże z dużo niższym progesteronem na początku). Ale u Ciebie źle przyrosty bety już mogą wskazywać na cp więc lepiej wiedzieć
 
Z progesteronem bywa bardzo różnie, beta nie jest wysoka ale i nie zawsze niska beta to niski prog.
Generalnie uznaje się, że progesteron powyżej 25 z dużym prawdopodobieństwem wyklucza ciążę pozamaciczna (nie w 100% ale powiedzmy w 99%). Na tym etapie ja bym oczekiwała chociaż w okolicy 20 (są oczywiście zdrowe ciąże z dużo niższym progesteronem na początku). Ale u Ciebie źle przyrosty bety już mogą wskazywać na cp więc lepiej wiedzieć
Wszytko wyjaśni się w czwartek :( Pani doktor powiedziała, że cokolwiek powiedzieć czy to może być ciąża pozamaciczna beta musi być w okolicach tysiąca. Więc cierpliwie czekam :(
 
Wszytko wyjaśni się w czwartek :( Pani doktor powiedziała, że cokolwiek powiedzieć czy to może być ciąża pozamaciczna beta musi być w okolicach tysiąca. Więc cierpliwie czekam :(

Tak Pani doktor ma rację, wydaje się że masz dobrego lekarza a to teraz najważniejsze. Jesteś dobrze kontrolowana więc i całkowicie bezpieczna, a to najważniejsze. Najgorsze teraz to czekanie, dawaj koniecznie znać co u Ciebie
 
Jasne. Dziękuję za odpowiedzi ♥️
Tak Pani doktor ma rację, wydaje się że masz dobrego lekarza a to teraz najważniejsze. Jesteś dobrze kontrolowana więc i całkowicie bezpieczna, a to najważniejsze. Najgorsze teraz to czekanie, dawaj koniecznie znać co u C
 
Pamiętaj, aby w razie silnego bólu brzucha od razu jechać na IP (skoro jak na razie nie można wykluczyć cp, to lepiej od razu szybko reagować).
 
reklama
Pamiętaj, aby w razie silnego bólu brzucha od razu jechać na IP (skoro jak na razie nie można wykluczyć cp, to lepiej od razu szybko reagować).
Pani doktor też właśnie dała mi skierowanie do szpitala, żeby się zgłosić w przypadku silnych bólów brzucha czy krzyża. Krzyż zaczął boleć jakieś 2 godziny temu, ale na pewno nie tak jak wczoraj, brzuch nie boli wcale. Nawet jeżeli zmierza to w złym kierunku to cieszę się, że po prostu przynajmniej jak na razie nie cierpię tak fizycznie.
(wizyty mam z pakietu PZU więc chyba skierowanie było zbędne, może jedynie do pokazania że takie miałam zalecenia od lekarza, a nie jest to moje widzimisię)
Więc jak na razie czekam cierpliwie do czwartku :( nie dopytalam Pani doktor jedynie czy jeśli do czwartku zaczęłoby się jakieś krwawienie to traktować to jako poronienie i kontrolować. Betę czy spada, czy też jechać na IP :( ?
 
Do góry