reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niezbędnik staraczki :)

reklama
Dziewczyny a to prawda, że w czasie ciąży nie można jeść pizzy. Staram się o dziecko a uwielbiam pizze... to zwykła głupota czy może faktycznie drożdże w pizzy są szkodliwe dla dziecka?
 
Marta, to chleba czy pączka też nie zjesz? Bo mają drożdże? :) spokojnie. Podczas starań lepiej ograniczyć lub rzucić palenie i alkohol. Ja jak byłam w ciąży to nie jadłam też nic surowego i unikałam chipsów i gazowanego. Mniej go piłam.
 
Pierwsze słyszę o szkodliwości drożdży. Wiem, że na pewno w ciąży jak i dobrze też przed aby odstawić alkohol, papierosy czy i inne używki, kawę, colę i napoje kofeinowe, enertgetyki itp. Aby ochronić się przed toksoplazmozą należy unikać surowego mięsa, nie przegotowanego mleka i kontaktu z kotami - zwłaszcza z opóżnianiem kociej kuwety.

I tu właśnie odnośnie tej toksoplazmozy.. to chyba tego boję się najbardziej. Żyję w niedużym mieszkaniu z dwoma kotami (moja mama jest miłośniczką kotów). Z mężem dopiero zamierzamy rozpocząć starania o powiększenie rodziny,a póki co mieszkamy z moimi rodzicami, bo jesteśmy niedługo po ślubie. Bardzo się martwię, że jestem narażona na toksoplazmozę.. zamierzam zrobić badanie krwi na wykrycie toksoplazmozy.. z tym, że są jakieś dwa współczynniki.. a mianowicie IgG oraz IgM. Czy ktoś się może orientuje czym to się różni?
 
Kasik jeśli od dłuższego czasu masz kontakt z kotami to jest szansa że masz już przeciwciała bo ją bezobjawowo przechodziłaś.
Najlepiej zrób sobie badanie na toksoplazmozę na oba współczynniki bo jeden świadczy wła$nie o przechodzonej kiedy$ chorobie i o obecnych przeciwcia£ach ( jeśli są to dobrze) a drugi mówi o ewentualnej chorobie teraz i wtedy np gin może zalecić kurację
 
reklama
Kasik jeśli od dłuższego czasu masz kontakt z kotami to jest szansa że masz już przeciwciała bo ją bezobjawowo przechodziłaś.
Najlepiej zrób sobie badanie na toksoplazmozę na oba współczynniki bo jeden świadczy wła$nie o przechodzonej kiedy$ chorobie i o obecnych przeciwcia£ach ( jeśli są to dobrze) a drugi mówi o ewentualnej chorobie teraz i wtedy np gin może zalecić kurację

Dzięki Natasza za odpowiedź. Planuje w przyszłym tygodniu porobić badania, między innymi na toksoplazmoze, bo bardzo jestem ciekawa jak to u mnie wyjdzie.
 
Do góry